کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

استقراض از بانک مرکزی خط قرمز بودجه 1401


کد خبر : ۹۰۳۵۷یکشنبه، ۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۹:۳۰۴۸۴ بازدید

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه استقراض از بانک مرکزی در بودجه 1401 انجام نخواهد شد و این خط قرمز ما ...
استقراض از بانک مرکزی خط قرمز بودجه 1401استقراض از بانک مرکزی خط قرمز بودجه 1401

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه استقراض از بانک مرکزی در بودجه 1401 انجام  نخواهد شد و این خط قرمز ما است، گفت: اختیارات به شورای پول و اعتبار داده شده که مانع از افزایش برداشت بانک ها شود.

سید مسعود میرکاظمی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در آخرین جلسه بررسی  کلیات لایحه بودجه 1401 گفت: بودجه سال آینده که با اصلاح ساختار تدوین شده  با برگزاری  یازده  جلسه در دولت مورد بررسی قرار گرفت و کلیات بودجه در دولت به تصویب رسید.

میرکاظمی با اشاره به کلیات بودجه 1401 تصریح کرد: بودجه علاوه بر برنامه محور بودن، قابل اندازه گیری، قابل فهم، قابل رصد و قابل کنترل  است.  تا آخر سال 1401 خروجی و نتایج اجرای بودجه در سطح جامعه  مشخص  و تاثیر مثبت آن در کشور دیده می شود.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه اختیارات زیاد به دستگاه‌ها  و شورای برنامه ریزی استان‌ها در قبال  پاسخگویی داده شده است، خاطر نشان کرد:  بر اساس آمایش سرزمین استان ها پتانسیل زیادی  دارند تا منابع و سرمایه گذاری ها به سمتی برود که منجر به ارزش افزوده  و تاب آوری بالا و توسعه استانها  شود .

وی  تاکید کرد: سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان‌ها که دبیرخانه شورای برنامه ریزی هستند  با دقت بیشتر و کارشناسی  برنامه‌ها  را در شورای برنامه‌ریزی  بررسی کنند و بسیج منابع را هوشمندانه به سمتی ببرند که منجر به  رشد اقتصادی و افزاریش بهره وری شود.

میرکاظمی خاطر نشان کرد: ثبات اقتصادی، رشد اقتصادی و افزایش بهره وری در دستگاه ها و استان ها  به جد  دنبال می‌شود. در استانها  برنامه‌ها به بهترین شکل و موثر دنبال می‌شود تا سفره مردم بزرگ‌تر شود و مشکلات معیشتی کمتر شود.

وی تصریح کرد: با جلساتی که با نمایندگان مجلس برگزار شده این اطمینان وجود دارد که ساختار بودجه با اصلاحاتی که داشته به تصویب برسد و درخواست این است که منابع و مصارف در بودجه تغییر نکند چرا که تغییر منابع و مصارف باعث افزایش ضریب جینی و تورم در کشور می‌شود که باعث می‌شود فقیر، فقیر تر  و ثروتمند ثرتمند تر شود.

رییس سازمان برنامه  و بودجه خاطر نشان کرد:  استقراض از بانک مرکزی در بودجه 1401 انجام  نخواهد شد  و این خط قرمز ما است  و اختیارات به شورای پول و اعتبار داده شده که مانع از  افزایش برداشت بانک ها شود. لذا افزایش پایه  پول در دستور کار نیست و منابع نفتی به گونه ای دیده شده است که خلق پول نشود  و خالص دارایی خارجی بانک مرکزی افزایش پیدا نکند لذا ریشه های افزایش پایه پولی در بودجه  کنترل و مدیریت شده است .

معاون رئیس جمهور یاد آور شد: روندهای گذشته اصلاح شده به عنوان مثال افزایش حقوق داده می شد و پایه پول افزایش پیدا می کرد.  افزایش  نقدینگی و فشار و تنگنا بر زندگی 85 میلیون جمعیت روز به روز بیشتر می شد. این روند تغییر می کند و تغییر این  روند  به نفع مردم خواهد بود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه بیان کرد: تبصره 4 بر حضور بخش خصوصی  و مشارکت مردم و دولت تاکید دارد.  لذا با کمک مردم و هدایت نقدینگی  به نیاز های کشور و بخش تولید، بهبود  معیشت مردم  و افزایش قدرت خرید را بدنبال خواهد داشت.اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

مالتینا

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
مالتینا