کانال تلگرام ایران جیب

موج بیکاری در بازار آهن

کدخبر:۷۱۱۴۷چهارشنبه، ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴:۲۹۶۶۴۷ بازدید

با توجه به وضعیت اسفناک بازار آهن و بیکاری به وجود آمده از تعدیل نیروها در پی شیوع ویروس کرونا، در حال حاضر کشور با توجه ...

آهن‌پرایس- با توجه به وضعیت اسفناک بازار آهن و بیکاری به وجود آمده از تعدیل نیروها در پی شیوع ویروس کرونا، در حال حاضر کشور با توجه به آمار بیکاری خود از قبل با جماعت کثیری از کارگران بدون شغل مواجه گشته است. از این رو کشور‌های مختلف متناسب با توان خود حمایت‌هایی را برای این چنین اقشاری که ناخواسته و بی گناه قربانی افت اقتصادی گشته اند، انجام دادند و در کشور ما هم چند تصمیم برای چنین معضلاتی اتخاذ گردید که از جمله آنها ارائه تسهیلات ۷۵ هزار میلیارد تومانی برای جبران برخی از آسیب‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا می باشد. این موارد تحت عناوینی چون حمایت‌های مختلف دولتی از جمله حمایت‌های مالیاتی، ارائه تسهیلات بیمه تامین اجتماعی و اموال بانکی به جامعه ارائه گشته است. 

البته اقدامات صورت گرفته از منابع بودجه عمومی نبوده، بلکه ۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات از منابع داخلی بانک‌ها تکلیف شده است که در اختیار واحد‌های تولیدی قرار گیرد و بخشی هم از کاهش ذخیره قانونی بانک‌ها نزد بانک مرکزی تامین شده است. در این رابطه مدیر عامل شهرک‌ های صنعتی استان تهران نیز با محوریت نحوه تخصیص تسهیلات حمایتی دولت به بنگاه های اقتصادی اذعان داشت که: فعالیت های  واحد‌های صنعتی در اوایل سال با ظرفیت ۳۰ درصد آغاز شد اما اکنون با حمایت های صورت گرفته به حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد رسیده است.  اگر چه این رشد در مقایسه با رشدی که در سه ماهه سوم سال گذشته  که ظرفیت بسیاری از واحد‌های صنعتی فعال شد و رونق خاصی از نظر اشتغال، سرمایه‌گذاری و فعالیت واحد‌های تعطیل را به ارمغان آورد، بسیار ناچیز است اما با توجه به شیوع بیماری کرونا  که با افزایش هزینه تولید، کمبود سرمایه در گردش و برگشت خوردن مواجه هستیم،با اجرایی شدن هرچه سریعتر تسهیلات ۷۵ هزار میلیارد تومانی دولت، واحد‌های صنعتی به ویژه کسب و کار‌های کوچک بهتر می توانند در برابر این بحران جهانی استقامت کنند.

کارگزاری فارابیاخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:


آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
کارگزاری فارابی