کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

تدبیری برای کاهش فاکتور های صوری در بانک ها


کد خبر : ۹۱۲۰۷شنبه، ۱۱ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۲:۵۰۲۵۲۵ بازدید

فاطمی امین در مراسم امضای تفاهم‌نامه وزارت صمت و بانک مرکزی با بانک‌های عامل برای تامین مالی زنجیره‌ای با بیان اینکه...
تدبیری برای کاهش فاکتور های صوری در بانک هاتدبیری برای کاهش فاکتور های صوری در بانک ها

فاطمی امین در مراسم امضای تفاهم‌نامه وزارت صمت و بانک مرکزی با بانک‌های عامل برای تامین مالی زنجیره‌ای با بیان اینکه این نحوه تامین مالی در نظام تامین مالی کشور بسیار موثر است، اظهار داشت: با روش تامین مالی زنجیره‌ای، دسترسی بنگاه‌ها، مولد به منابع افزایش پیدا می‌کند و همچنین در نهایت این ساز و کار باعث کاهش هزینه خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه از طریق این روش تامین مالی هم بانک‌ها و هم بنگاه‌های تولید مرتفع می‌شود، ادامه داد: یکی از مهمترین مزیت‌های تامین مالی زنجیره‌ای این است که برگشت‌پذیری منابع را محقق می‌کند و موضوع مهمتر، کاهش فاکتورهای صوری است.

وزیر صمت افزود: دسترسی به منابع مالی از طریق تامین مالی زنجیره‌ای راحت‌تر خواهد بود و می‌تواند گفت از طریق این روش، دسترسی به منابع مالی تا 30 درصد افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش ایلنا، فاطمی امین با بیان اینکه این روش تامین مالی با 7 بانک آغاز می‌شود که پس از اجرای آن قطعا بسیاری از مشکلاتی که امروز بخش تولید با آن مواجه هستند، برطرف می‌شوند، گفت: این یک رویکردی است که در 10 سال گذشته در دنیا مطرح شده و امروز یک کار مشترک و هماهنگ بین بانک‌های کشور است و یک گام بزرگ به سمت مدیریت نظام بانکی برداشته‌ایم.

وی با بیان اینکه امروز اگر اقتصاد و تولید کشور 5 مشکل بزرگ داشته باشد به طور قطع یکی از آنها تامین مالی است، اذعان کرد: این روش باعث توزیع مناسب منابع مالی می‌شود و دیگر واحدها بیشتر از نیاز خود نمی‌توانند تسهیلات دریافت کنند.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
لاماری