کانال تلگرام ایران جیب

لطفا با دادن شام و ناهار «نماینده مجلس» نشوید

کدخبر:۶۴۵۵۹یکشنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۸:۱۳۴۱۰ بازدید

سیدهاشم بطحایی گلپایگانی عضو مجلس خبرگان در خبرآنلاین نوشت:از ویژگی های جمهوری اسلامی ایران از ابتدای شکل گیری این بوده است که ...

سیدهاشم بطحایی گلپایگانی عضو مجلس خبرگان در خبرآنلاین نوشت:از ویژگی های جمهوری اسلامی ایران از ابتدای شکل گیری این بوده است که تمام فعالیت ها اعم از سیاسی، نظامی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بر اساس سیره و سنت پیامبر وائمه اطهار که برخاسته از قرآن و فرمان الهی است پیش رفته است.

اساسا سیاست نظری نظام جمهوری اسلامی بر این مبنا قرار گرفته است که خداوند حاضر و ناظر بر تمام اعمال است و همه مسئولان باید پاسخگو باشند. قرآن می‌فرماید: أَمْ یَحْسَبُونَ أَنَّا لَا نَسْمَعُ سِرَّهُمْ وَنَجْوَاهُمْ ۚ بَلَیٰ وَرُسُلُنَا لَدَیْهِمْ یَکْتُبُونَ - آیا خیال می‌کنند ما از اسرار و پنهان‌گویی با خبر نیستیم، آری رسولان رفتار و گفتار می‌نویسند و باید پاسخگو باشند.

از همین زاویه است که امام راحل فرمودند «عالم محضر خداست در محضر خدا گناه نکنید». اما متاسفانه به مرور زمان برخی نهادها و مسئولان از آرمان های انقلاب فاصله گرفته و با رویه سیاست دنیوی حرکت کردند.

این روزها که بحث انتخابات است باید از این منظر به مسائل نگاه کرد. باید افراد با لیاقت، متدین و متعهد وارد عرصه شوند، کاندیدا و نماینده نالایق، وکالتش غصب و حقوقش حرام است و اگر لایق و شایسته آن جایگاه سیاسی و حقوقی نباشد و درست عمل نکند، خائن است و مانند سایر خائنان تاریخ در پیشگاه خدا مسئول خواهد بود.

باتوجه به مسئولیت خطیر وکالت و نمایندگی مردم و این که این اعمال ما به نام اسلام تمام می‌شود تاکید دارم که، همه داوطلبان انتخابات، خدا و پاسخگویی در محضر خدا را در نظر بگیرند. میدان انتخابات را میدان برد و باخت قرار ندهند، ریخت و پاش بی‌جا نکنند که قطعا اسراف و تبذیر است.

به جای تخریب هم سعی کنند نقاط قوت خود را در میدان عمل و در رقابت انتخاباتی عرضه کنند. باید زمینه برای ورود داوطلبانی که قصد شهرت و زراندوزی ندارند و با توجه به لیاقت علمی و عملی قرار است برای خدا، عزت اسلام و نظام فعالیت کنند وارد عرصه شوند. 

مگر نه این است که وکالت نوعی عقد قرارداد است و وکیل در وکالت باید پول از موکل خود بگیرد و وکالت کند. قرار نیست شام و نهار بدهد و هزینه کند تا نماینده و وکیل شود آیا فکر می‌کنند انتخابات میدان بزن و بگیر و در رو است؟ طبق آیه‌ای که ذکر شد به اهمیت این مسئولیت خطیر پی ببرند و وارد شوند. مراقب باشند دست به دسیسه، فتنه و خیانت نزنند و مانند مهاجرین و انصار در دوره پیامبر اکرم حول محور ولایت عمل کنند. فاعتبروا یا اولی الباب.    

کارگزاری فارابیاخبار مرتبط

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

آژانس مسافرتی زیما
بستن
کارگزاری فارابی