کانال تلگرام ایران جیب

آمریکا عدم استفاده از خاک عراق برای حمله به تاسیسات آرامکو را تایید کرد

کدخبر:۶۴۳۹۱دوشنبه، ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۱:۳۶۱۴۱۳ بازدید

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، روز دوشنبه ۲۵ شهریور در گفتگوی تلفنی با عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق، اظهارات دولت عراق را مبنی بر اینکه ...

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، روز دوشنبه ۲۵ شهریور در گفتگوی تلفنی با عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق، اظهارات دولت عراق را مبنی بر اینکه حملات روز شنبه به تاسیسات نفتی شرکت آرامکوی عربستان سعودی از خاک این کشور انجام نشده است تایید کرد.

دفتر نخست‌وزیری عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: «وزیر خارجه آمریکا به نوبه خود اعلام کرد اطلاعاتی در دست دارند که اظهارات دولت عراق را مبنی بر اینکه خاک آن برای انجام حملات مذکور استفاده نشده است تایید می‌کند.» 

دولت عراق روز یکشنبه در بیانیه‌ای «گزارش‌های رسانه‌ها مبنی بر اینکه سرزمین (عراق) برای حمله پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان مورد استفاده واقع شده» را تکذیب کرد.

بر اساس این بیانیه، دولت عراق همچنین گفته بود ، هر کشوری بخواهد از خاک عراق برای حمله در منطقه استفاده کند مجازات خواهد شد. 

روز شنبه، حملات پهپادی به دو تاسیسات نفتی متعلق به شرکت نفتی آرامکو در استان‌های بقیق و خریص، تولید نفت عربستان سعودی را نصف کرد.  شورشیان حوثی در یمن مسئولیت این حملات را بر عهده گرفتند اما پمپئو مستقیما ایران را مسئول این کار دانست. 

حوثی‌های یمن در ماه مه نیز مدعی حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی شده بودند که بعدها گفته شد حملات از خاک عراق انجام شده بود.

کارگزاری فارابیاخبار مرتبط

ایسام

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
کارگزاری فارابی