کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

شرایط تعویض اپراتور با حفظ شماره موبایل اعلام شد


کد خبر : ۵۲۹۰شنبه، ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۸:۵۹۵۲۴۸ بازدید

کمیسیون تنظیم مقررات اصول حاكم بر ارائه ترابردپذيري شماره های موبایل را تصويب کرد که به موجب آن، هر مشترك براي هر شماره مي تواند حداكثر دو بار در سال، اپراتور خود را ...

کمیسیون تنظیم مقررات اصول حاكم بر ارائه ترابردپذيري شماره های موبایل را تصويب کرد که به موجب آن، هر مشترك براي هر شماره مي تواند حداكثر دو بار در سال، اپراتور خود را بدون تغییر شماره، تعویض کند.

 اجرای طرح ترابردپذیری شماره موبایل یکی از الزامات اپراتورهای فعال موبایل است که در آخرين جلسه كميسيون تنظیم مقررات ارتباطات به تصویب رسید.براساس اصول حاکم مدنظر بر این مصوبه، در فرايند ترابردپذيري شماره تلفن‌همراه، مشترك يك اپراتور با حفظ شماره خود مي‌تواند اپراتور خود را تغيير دهد که ترابرد شماره فقط براي سيم‌كارتهاي فعال امكانپذير است.

طبق این مصوبه، براي انجام عمليات ترابرد، مشترك داراي سيم‌كارت فعال بايد درخواست خود را به صورت الكترونيكي يا با مراجعه حضوري به اپراتور پذيرا، يعني اپراتوري كه مشترك اپراتور ديگر، قصد استفاده از خدمات آن را دارد، ارائه كند و اپراتور پذيرا موظف است درخواست مشترك را براساس دستورالعمل اجرائي كه از سوي رگولاتوري ابلاغ مي‌شود تا رسيدن به نتيجه نهائي و تكميل عمليات ترابرد شماره مورد درخواست مشترك و برقراري خدمت پيگيري و اجرا كند.

بر اساس مصوبه كميسيون تنظیم مقررات ارتباطات، در حال حاضر هر مشترك براي هر شماره مي تواند حداكثر دو بار در سال، تقاضاي ترابرد شماره داشته باشد.ترابرد شماره فقط بصورت نظير به نظير يعني سيم‌كارت دائمي به سيم‌كارت دائمي و سيم‌كارت اعتباري به سيم‌كارت اعتباري امكانپذير است.همچنین براساس مصوبه كميسيون، اپراتور پذيرا موظف است به مشترك ترابرد شده، صرفا با همان تعرفه و كيفيت خدمات ارائه شده به ساير مشتركان خود، خدمات ارائه كند.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها