کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

درآمد کدام پزشکان بالا است؟

کدخبر:۴۰۹۸۹چهارشنبه، ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۰:۳۱۵۹۱۳ بازدید

تعیین تعرفه‌های پزشکی سال 96، با حاشیه های زیادی همراه بوده است، به‌طوری‌که برخی رشته های پزشکی به نحوه تعیین تعرفه‌ها معترض شده و ...

تعیین تعرفه‌های پزشکی سال 96، با حاشیه های زیادی همراه بوده است، به‌طوری‌که برخی رشته های پزشکی به نحوه تعیین تعرفه‌ها معترض شده و خواستار اصلاح آنها هستند.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از مهر، تعرفه های پزشکی سال ۹۶ که با تاخیر چند ماهه اعلام شده بود، با واکنش های انجمن‌های پزشکی مواجه شد، به‌طوری‌که برخی رشته‌های پزشکی به این تعرفه ها معترض بوده و معتقدند که می‌بایست در روند تعیین تعرفه ها اصلاحاتی صورت بگیرد.

این در حالی است که مقامات ارشد وزارت بهداشت همواره در برابر این اعتراضات، موضع گیری کرده و عنوان می دارند که آنچه به عنوان تعرفه های پزشکی تصویب می شود، خارج از تصمیمات و اختیارات این وزارتخانه بوده و تعرفه ها در شورای عالی بیمه چکش کاری شده و در نهایت به تصویب هیات وزیران می رسد. اما گروه های پزشکی بر خلاف این اظهارات، معتقدند که تبعیض های تعرفه‌ای در وزارت بهداشت رخ می‌دهد و ادعای خود را با اشاره به افزایش تعرفه‌های برخی گروه های پزشکی، مطرح می کنند.

دکتر فرید کرمی نایب رئیس انجمن آسیب شناسی ایران، در گفتگو با خبرنگار مهر، عنوان می کند که در طول دو سال گذشته آزمایشگاه های تشخیص پزشکی زیادی در کشور ورشکسته شده اند و دلیل آن را ناشی از تصمیم گیری های اشتباه می داند.

وی چنین توضیح می دهد: توجه به این مقوله در حوزه سلامت به معنی اختصاص منابع مالی است و اختصاص منابع مالی هم از طریق تعرفه ها امکان پذیر است که متاسفانه در آزمایشگاه ها نادیده گرفته شده و این مشکل هم به مردم و هم به حوزه سرمایه گذاری در آزمایشگاه بالینی ضرر می زند.

کرمی معتقد است که به دلیل تعرفه پایین خدمات آزمایشگاهی، اداره آزمایشگاه های بیمارستان های دولتی با مشکل مواجه شده و هیچ کس تمایل به اجاره این بخش ها ندارد و آنهایی هم که در بخش های خصوصی وارد شدند به دلیل تعرفه های پایین با مشکلات زیادی مواجه هستند و اگر این وضعیت ادامه یابد، نمی توانیم ارتقاء کیفی که انتظار داشتیم را شاهد باشیم یعنی دستیابی به روش های تشخیصی که بتواند در تشخیص ها و درمان های جدید نظام سلامت را کمک کند، امکان پذیر نخواهد بود.

نایب رئیس انجمن آسیب شناسی ایران، اصرار دارد که وزارت بهداشت باید مجددا جایگاه آزمایشگاه را تعریف کند که اصلا آزمایشگاه بالینی را به عنوان یکی از ارکان نظام سلامت  قبول دارد یا خیر و اگر قبول دارد بیاید با بررسی کارشناسی که هم در بدنه وزارتخانه و هم در انجمن های آزمایشگاهی به تثبیت جایگاه آزمایشگاهیان و دستیابی آنها به ارزش گذاری صحیح خدمات و تعرفه ها وجود دارد، کمک کند.

در همین حال، اظهارات برخی گروه های پزشکی در پرونده تعیین تعرفه های پزشکی، متوجه یک گروه است که جراحان هستند. جامعه پزشکی معتقد است که تعرفه جراحان بعد از اجرای طرح تحول سلامت، به یکباره افزایش چشمگیری داشته و از این بابت، تنها گروه پزشکی که در این ماجرا برنده است و هرگز لب به اعتراض نمی گشایند، جامعه جراحان هستند.

البته این موضوعی است که وزیر بهداشت هم به آن اذعان داشته و عنوان می کند که جراحان درآمد بیشتری نسبت به سایر رشته های پزشکی دارند.

وی گفت: متاسفانه در شاخه پزشکی هستند کسانی که برای درآمد بیشتر حاضرند جانشان را هم بدهند اما در مقابل، مردم حاضرند پول بیشتر بدهند برای سلامتی بیشتر. البته در کنار اینها پزشکانی هم داریم که در ۲۴ ساعت فقط ۴ ساعت استراحت می کنند و بدون چشم داشت مالی به امور مردم در بیمارستان می پردازند.

وزیر بهداشت می افزاید: آمار واقعی درآمد پزشکان آنچه ما می بینیم نیست برای مثال درآمد پزشکان بیمارستانی متوسط را در ایران می گیرند و مقایسه می کنند با بیمارستانی ضعیف در اروپا - اما در عین حال داریم پزشکانی که درآمدشان از همتایان خارجی آنها بیشتر است.

دکتر اتابک نجفی مدیر گروه بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی تهران، با انتقاد از تبعیض و بی عدالتی در تعیین تعرفه های خدمات درمانی سال ۹۶، به خبرنگار مهر گفت: من معتقدم طرح تحول سلامت، طرح تحول جراحان بود. زیرا، باعث شد درآمد آنها زیاد شود.


tk55ii2wxweepozlr3d.jpg

بر اساس این صورت حساب در یکی از بیمارستان های کشور، حق جراحی ۱۴.۵ میلیون تومان و سهم متخصص بیهوشی ۳۴۰ هزار تومان بوده است.

دکتر محمد رازی رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران با انتقاد از نبود عدالت بین‌رشته‌ای در تعیین تعرفه‌های پزشکی، گفت: کتاب تعرفه بسیار قدیمی ترجمه شده است بطوریکه در دولت‌های قبلی می‌گفتند که می‌خواهیم تعرفه‌ها را بومی سازی کنیم ولی این بومی سازی باعث شد افرادی در وزارت بهداشت و بیمه‌ها که نفوذ بسیار بالایی دارند بدون در نظر گرفتن ارزش کار و مسئولیت درمان رشته‌های مختلف پزشکی، تعرفه‌ها را به سمت خودشان سوق دهند و این بی عدالتی باعث نابسامانی در حوزه سلامت شده است.

وی با بیان این مطلب که تبعیض بین رشته‌ای موجب سرخوردگی و اعتراض جامعه ارتوپدی شده است، افزود: متأسفانه در داخل وزارت بهداشت، صداقت لازم برای تعیین تعرفه‌های پزشکی بر اساس عدالت بین رشته‌ای وجود ندارد.

رازی با اشاره به تصمیم‌گیری‌های شورای عالی بیمه در تعیین تعرفه‌های پزشکی، معتقد است که این شورا، تأثیر بسیار بالایی در عدالت بین رشته‌ای داردکه متأسفانه در برخی موارد این عدالت رخ نمی‌دهد.

دکتر وحید کریمی دبیر انجمن رادیولوژی ایران، با اشاره به کاهش تعرفه رادیولوژی در مصوبه هیات وزیران، به خبرنگار مهر، گفت: دلایل این کاهش تعرفه بر جامعه رادیولوژی روشن نیست و وزارت بهداشت و رفاه هیچ کدام پاسخ قانع کننده ای به این اتفاق نمی دهند و هرکدام مسئولیت کاهش تعرفه را به گردن دیگری می اندازند.

وی در واکنش به اظهارات مقامات ارشد وزارت بهداشت، عنوان می کند که سخنگوی وزارت بهداشت گفت تعیین تعرفه در دبیرخانه شورای عالی بیمه انجام شده و نقش وزارت بهداشت در کاهش تعرفه ها کم رنگ بوده است ولی در مکاتباتی که با شورای عالی بیمه شده آنها عامل اصلی این نحو از کاهش تعرفه ها را وزارت بهداشت می دانند و جا دارد دکتر حریرچی به افکار عمومی و جامعه پزشکان توضیح دهند که چرا برخی با قدرت لابی گری توانستند تعرفه خدمات رشته تخصصی خودشان را از شمول کاهش تعرفه حذف کنند.

این در حالی است که اظهارات ایرج فاضل رئیس کل جدید سازمان نظام پزشکی مبنی بر اینکه کتاب تعرفه ها نباید دست بخورد، حکایت از تبعیض در تعیین تعرفه ها دارد.

وی با اعلام اینکه کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت وقتی ارزش دارد که هیچ گونه دخالتی در اصل کتاب نشود، تاکید کرد: یکی از کارهای بنده در اولین روزهای حضورم در سازمان نظام پزشکی این است که چاپ آخر این کتاب آماده شود تا بتوانیم به اختلافات جامعه پزشکی پایان بدهیم.

حالا و در حالی که وزارت بهداشت گفته است، نامه هیئت بورد بیهوشی که در جلسه با وزیر بهداشت به دکتر هاشمی داده شده بود، توسط دکتر هاشمی در حاشیه جلسه دولت، تقدیم معاون اول شد و معاون اول نیز نامه را برای بررسی کارشناسی به وزیر رفاه ارجاع داد، اما جامعه پزشکی منتظر نتایج این تصمیمی گیری است و به نظر می رسد ورود یک مقام بالاتر اجرایی همچون معاون اول رئیس جمهوری و یا شخص رئیس جمهوری به این پرونده ضروری باشد تا به این واسطه فضای ملتهب جامعه پزشکی را قدری آرام سازند. قطع به یقین، وجود فضای متشنج در حوزه سلامت، می تواند سلامت مردم و بیماران را تحت الشعاع قرار دهد. از همین رو، وزرای بهداشت و رفاه، برای پایان دادن به این جنجال تعرفه ای، می بایست مقام بالاتری را حاکم کنند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

رضا: 1396/6/2918:38:21،
224
75
پزشکا همشون درامدشون خوبه.
وقتی یه ویزیت 3دقیقه ای میشه یه تراول 50 هزار تومنی ببینید تو ماه و سالش چقدر میشه.
جالبه دستگاه پوز هم ندارند که مبادا درآمدشون از طریق دارایی محاسبه بشه.
فکرم نمیکنند که اونیکه مریضه شاید وضع مالیشم خوب نباشه.
ايوب: 1396/6/2919:45:01،
121
41
اين طرح تحول سلامت فقط به نفع پزشكان بود ، به طوري كه پزشك عمومي استخدام مراكز بهداشتي شهرستان ماهانه ١٠ميليون بيشتر ميگيرن ، زير ميزي هم جمع نشد كه نشد
وضع بينارستانها هم تغييري نكرده
dead man walking : 1396/6/2919:56:18،
111
30
اقا اینها مگه توی دانشگاه دولتی تحصیل نکردن پس چرا بهشون حقوق قانون کار که واسه سایر رشته ها در کشور اجرا میشه رو نمیدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آیدین: 1396/6/2919:57:16،
109
32
درآمد ناعادلانه گرفتنشون یه طرف عادت شون به رفتار غالبا سخیف و مغرورانه که مقصر اصلیش ملت اند یه طرف
توهم بزرگی دارن اکثرا یکی نیست بگه امیر یکی از قوای مسلح هستی؟ نماینده ی مجلسی یا وزیری؟
چیز تکی نیست که یه شغل مثل بقیه مشاغل که بهای بیخود بهش دادن مردم و دولت
اروپا براشون از این خبرا نیست برا همون نمیرن
فرهنگی : 1396/6/2920:13:41،
69
26
دراند پزشکان بالا نیست یکم مردم از حق و حقوق خودشون اگاه نیستن اولا هر پزشک بطور متوسط باید 25 دقیقه برا مریض وقت بزاره دوما برا دیدن ازمایش دیگه پولی پرداخت نباید بشه سوما اگه مریضی بر اثر داروها و تجویز پزشک خوب نشد باید بتونه شکایت کنه و خسارت وارده و چند روز بیماری بیشتر رو از دکتر بگیره دقیقا تو ژاپن به این ترتیبه اگه دکتری تشخیص اشتباه بده حتما محاکمه میشه و کلی خسارت به مریض میده ولی تو ایران ما پزشک رو به پزشک شکایت میبریم اونها هم اهمیتی نمیدن و نتیجه این میشه که در ایران هیچ کس از پزشک راضی نیست اصلا پزشک خوب نداریم شاید یک درصد در بین پزشکان خوب و باسوادو علاقمند باشن
Cash: 1396/6/2921:10:12،
50
18
درامد پزشکان زیبایی به خاطره بی فرهنگی یک عده بی سواد و خود کم بین و منتظر تایید دیگران که هیچ هنری تو زنگی شون ندارن که رو پای خودشون وایستن از ۴ سال پیش از ماهی ۷۰ تومن به ۵۰۰ تا ۷۵۰ تومن رسیده،درسته درس خوندن باشه ماهی ۱۰۰ تومن؛به خدا تو بازار سرمایه برای درامد بالای ۵۰۰ تومن در ماه جونت درمیاد پیر میشی؛استرس؛برخورد و کنتاکت شدید با دیگران،دعاوی حقوقی زیاد چک و چک بازی و پاس نشدنش و افتادن دنبال پولت....خلاصه زیادی مفته پول جراحای زیبایی
نیما: 1396/6/2922:19:22،
88
22
دندان پزشک ها درآمدشون ناجوان مردانه و بسیار سودجویانه هست

چرا باید نظام پزشکی برای یک پر کردن معمولی تعرفه 120 هزارتومنی بزاره ؟؟؟؟؟؟

تازه همون 120 تومن هم رعایت نمی شه و 150 تا 300 گرفته می شه

برای کمتر از یک ربع کار روی دو میلیمتر جا
saeid: 1396/6/2922:43:10،
56
20
متاسفانه وزیر بهداشت یک دید کاملا یک طرفه و متعابنه کورکورانه نسبت به پزشک ها داره وبارها خیلی راحت یک سری حبت های تاسف بار به زبان اورده که کسی عکس العملی نداشته،هیچ جای دنیا پزشک ها مثل ایران درامد ناحق بی حسلب کتاب بدوه هیچ مسیولیتی((امپراتوری) و لابی ندارن که باعث شده دهن همه نهادها را با پول ببندند.هر جا هم که پول پیش از حد وجود داشته باشه فساد میاره که متاسفانه جامعه پزشکی کشور مستثنی نیست و پر شده از انواع فسادها .نمونه بارزی از یک کشور جهان سومی هستیم که پزشک رو به چشم معجزه گر و یک قدیس معصوم میبینیم!!اما اغلب مردم خبری از داخل جامعه پزشکی و وعیت بدی داره ندارن و ظاهرو میبینن و به به چه چه میکنن
بازاری: 1396/6/2922:52:09،
59
22
وقتی پول توی پزشکی باشه خوب ادمهای پولکی هم به این حرفه می روند.متاسفم برای پزشک میلیاردری که بابت یک عمل ساده پول زیرمیزی از یک کارگر بدبخت می گیرد یا پول ویزیت یک دقیقه ای برابر حقوق دو روز یک بازنشسته است،این پول حرام است حتی اگر صدتا قانون وتعرفه وتوجیه بیاورند.
کارمند بانک: 1396/6/2923:03:31،
66
21
من کارمند بانک هستم دکترا واریزی روزانه شون که حق ویزیت و غیره هست بالای ده میلیون در روز درامد دارند
حرف حساب !: 1396/6/2923:41:12،
32
29
درآمد زياد مهم نيست !!!... احساس رضايت بيمار از پرداخت هزينه مهم است .


اميدواريم همه پزشكان ضمن اينكه درآمد خوبي كسب مي كنند از رضايت يا نارضايتي بيمار خود از پرداخت هزينه باخبر باشند و درصدي از آن را در كار و امور خير مصرف كنند .

موفق باشيد

حق: 1396/6/3000:58:04،
36
55
نه عزیزم الان همه دلالها و آرایشگرا و بنگاهیها و نزول خورا و هزاران شغلی که واقعا تاسف آدم میخوره درآمدشون صدها برابر پزشکه....پزشک درآمدش توی اروپا و آمریکا و کشورهای دیگه زیاده...هر چند نمیگم بله بعضی از پزشکان هم درآمد بالا دارن ولی نوش جونسون بهتر از این آرایشگران خانمه که درآمد میلیونی دارن...
استاد دانشگاه: 1396/6/3009:39:20،
47
12
دلیل بالا بودن درامد پزشکان در ایران:
رعایت نکردن زمان ویزیت توسط پزشکان
بیش از حد جراحی کردن که گاها تا 10 جراحی در روز
تاجر و بسازبفروش شدن پزشکان و ایجاد دیدگاه مالی
ضعف شدید نهادهای ناظر بر پزشکان
فرهنگ اشتباه مردم در مراجعه به پزشک
مصرف خودسرانه دارو و ایجاد عواقب دارویی
پزشک خادم محترم مردم هست نه اقا بالا سرشون
مراد: 1396/7/112:56:11،
5
5
متاسفانه بعضیاتون با رابطه و ضابطه و سهمیه وارد دانشگاه میشید و حق کسانی که واقعا لیاقتش رو دارن خورده میشه

در نتیجه شاهد ورود بعضی پزشکان کم دانش به جامعه پزشکی هستیم که چوبشو بیماران میخورن...مثل همین فوت بیماران بر اثر قصور پزشکی
Ss: 1396/6/2918:45:08،
100
35
واقعا هرچقدر هم‌درس‌بخونن بعضی دکترا پول زور‌‌و مفت میگیرند. اصلا مگه انسان فقط‌واس پول کار‌میکنه که انقدر ادعا دارند جان‌ادم‌دست ماست باید درامد بالا باشه. بابا ۵۰‌تومن بسه دیگه بعضی هاشون میلیاردی در میارن ماهانه
علي: 1396/6/2918:45:46،
113
19
اين دكترايي كه كارشون فقط سمباده زني دماغه از همه بيشتره
خوزستانی: 1396/6/2918:45:53،
91
29
تمام شهرستان های اینجا پزشک طرحی ماهانه 12 میلیون میگیره

متخصص بین 20 تا 30
سینا: 1396/6/3023:09:48،
13
9
شما که میگی پزشک طرحی 12تومان میگیره میدونی با چه شرایطی؟
30 روز در ماه هر روزش که 24 ساعته هر لحظه که مریض اومد باید ویزیت کنه یعنی 1ثانیه هم برا خودت نیست تو یک ماه اون هم در دورافتاده ترین روستا که حتی آب آشامیدنی نداری حتی همین اینترنت هم نداری حتی دستشویی رفتنت باید گوش به زنگ باشی که مریض نیومده باشه با یک سطح فرهنگی دیگه از مردم حتی دستگاه نوار قلب نداری 12ملیون نصفش رو میدن 2 ملیون مالیات 4 ملیون بقیه یک سال دیگه میدن یک خونه داغون 90 درصد حاضر نیستن تن به همچین شراطی بدن فقط از روی اجباره هر کی میره حقوقهای که میگین برا 1 درصد پزشکاست نه همه باید برین دنبال کسایی که حقتون رو خوردن نه بیاین اینجا یک سری حرفها از روی بی اطلاعی بزنین برین حقمونو از روسای حکومت بگیریم اگه مردین برین اعتراضاتونو به رئیس مملکت بگو اونجا دنبال حقت باش
پزشک: 1396/6/2918:52:30،
27
122
پزشکا متاسفانه وقت کافی برای ویزیت مریض ها و شنیدن و معاینشون نمیزارن و فورا آزمایش مینویسن :(
من خودم ایشالا کمتر از چندسال دیگه پزشک میشم و سعی می کنم تا می تونم خودمو فربه تر و مردمو جیب هاشونو خالی تر کنم
پوووول برا ماست که درس میخونیم و باید هرچقدر که شد از افراد بیمار پول بگیریم.
امیر: 1396/6/2921:03:22،
58
16

البته تا زمانی که تو دکتر بشی اینقدر دکتر از دانشگاه آزاد فارغ التحصیل میشن که به شما غتز میدن بچرونین
پول نفت: 1396/6/2922:23:08،
29
17
عین حقیقته

دکون باز کردن

هیچ دردی هم از مریض دوا نمیشه

حیف پول بیت المال که میدن اینا
ولی: 1396/6/2918:54:31،
61
25
نویسنده جوک گفته
بهتره بگید پزشکی داریم حقوقش نجومی و بالا نباشه!!!
کرمانشاهی: 1396/6/2918:59:46،
66
25
گفته شده حق هر جراحی 14/5 میلیون که خیلی بیشتره بمانه، ولی کدام جراح میاد یکروز یکنفر جراحی کنه؟
سال پیش پدرم در بیمارستان امام علی کرمانشاه جراحی قلب کرد که جراح قلبش ساعت 4 صبح آمد و همزمان 8 مریض رو واسه جراحی بردن ...
کجای دنیا جراح قلب همزمان 8 نفر رو جراحی می کنه!
حالا بماند چه تعداد از این بیماران دیگه از اتاق عمل خارج نمیشن.
علی: 1396/6/3010:08:22،
18
14
دیگه جوک نگین توروخدا
ایرانی: 1396/6/2919:01:54،
91
30
باز اونا یک درسی خواندن و زحمت کشیدن یک مشت اقازاده با خرید یک لیسانس از یک دانشگاه در پیتی دارن مملکت را چپاول میکنند کدام یک به این مملکت خدمت میکنند
خاطره: 1396/6/2919:02:15،
81
27
جراحان و پزشکان و دندانپزشکان و داروسازها تو ایران شده اند"برج ساز"
ناشناس: 1396/6/2919:05:52،
92
40
""پزشکانی هم داریم که در ۲۴ ساعت فقط ۴ ساعت استراحت می کنند و بدون چشم داشت مالی به امور مردم در بیمارستان می پردازند.""

این جمله جوک سال بود مردیم از خنده، اخه کجا!؟ تو ایران؟! شما بگو کجا ما ببینیم. احتمالا نویسنده یا پزشک است یا اصلا با بیمارستان ارتباط نداشته نمی داند چه خبره.

اميرسامان: 1396/6/3001:10:50،
26
25
دوست عزيز وقتي شما نمي شناسيد همچين افرادي رو دليل نمي شه كه وجود نداشته باشند
مسعود: 1396/6/2919:07:06،
72
21
وقتي به يك نفر ماهي ١٠٠ ميليون دادي ديگه خيلي سخته از ماه بعدش ٦٠ ميليون بهش بدي و قبول كنه
ولي اگه بر طبق عدالت پرداخت ميكردن از روز اول كسي ديگه اعراضي نميكرد
jimi: 1396/6/2919:07:33،
26
15
کدوم بالا نیست ......
دردنامه: 1396/6/2919:07:49،
91
31
ايران بهشت پزشكان است بس
هيچ مساوات و عدالتي بين حقوق يك كارگر و معلم وكارمند و نظامي با يك پزشك و قاضي نيست.
اين عدالت اميرالمومنين علي (ع) نيست.
مینا: 1396/6/3010:10:16،
19
27
عزیزم مگه کارگر 23 سال درس خونده تو زندگیش که درامدش مساوی باشه?!
جواب مینا: 1396/6/3021:24:17،
9
8
تعارف نکنید میخواید همتون رئیس جمهور بشید تا به حقتون برسید
اسی: 1396/6/3021:34:02،
14
8
اقایون خواهشن پزشک هم از خارج وارد کنید که منت اینارو ما نکشیم منت هم سرمون نزارن

دندون پزشک چینی بیارید که ارزون تموم بشه کاسه کوزه بعضیام جمع بشه

خدایا کسی رو محتاج بعضیا نکن......ادم باید خاکی باشه

خواهشا هر سال برید یه چک اپ ازمایش خون و سونوگرافی کامل شکم و لگن بدید که خدای ناکرده محتاج بعضیا نشید بخوان بدوشنتون

دندوناتونم هر شب دهان شویه یادتون نره
رضا: 1396/6/2919:15:20،
69
21
تبعیض در حقوقها بیداد می کنه!
کجاس یه "شیر مرد" که جلوشونو بگیره!
مهدی: 1396/6/2919:16:10،
58
19
خانمت بارداره به سلامتی
میری پیش سونوگرافیست . با یکم ژل به مدت حدود حداکثر پنج دقیقه میکشه روی شکم و بعدش از صد هزار تا هفتصد هزار تومان پول میگیره!!!
بر طبق کدام اصل قانونی شرعی انسانی و اخلاقی این پول بابت این مقدار خدمات باید پرداخت بشه ؟؟ واقعا چه تناسبی داره ؟

یه نوزاد زودرس که هفت ماهه به دنیا اومده رو بردن بیمارستان خصوصی . بابت هفت شب توی دستگاه گذاشتن هجده میلیون تومان گرفتن . بعد بخاطر هزینه هاش بردن بیمارستان دولتی ولی تروتمیز و خوب . بابت ۴۰ شب سیصد هزار تومان گرفتن . یعنی بیمارستان خصوصی حدود ۳۲۰ برابر بیمارستان دولتی پول گرفته !!! آیا خدماتش ۳۲۰ برابر بهتر از بیمارستان دولتی بوده ؟؟؟؟
محمد: 1396/6/2923:51:37،
40
65
الكي پرت وپلا نگو ....تو أصلا ًً ميدوني براي همون سونوگرافي چقدر بايد درس خوند وشب نخوابي كشيد؟؟أصلا ميدوني قيمّت دستگاه سونو چقدرهست؟؟ تو هم ميرفتي شب و روز تا سن ٤٠سالگي درس ميخوندي واز همه تفريحاتت دربهترين سال هاي عمرت ميگذشتي !ودكترميشدي.!!!!
پاسخ به محمد: 1396/6/3000:50:23،
35
22
عزیز دلم واقعا قبول دارم که برای همین قضیه باید سالها سختی کشید ، اما یه پزشک یبار دستگاه سونو میخره دیگه درامده فقط ، اما اون دستگاه رو کی ساخته ؟ اگه مثلا مهندس برق نباشه اون دستگاه ساخته میشد؟؟ اصلا هیچ پزشکی حراحی انجام میداد بدون علوم مهندسی؟؟ حالا درامد دکترای برق که تا ۳۵ سالگی درس خونده در قیاس با اون پزشک چقدره؟؟ یکم انصاف خوبه
در جواب محمد: 1396/6/3001:09:34،
43
15
زمان ما بچه زرنگ ها میرفتن رشته ریاضی .
من دکترای نرم افزار کامپیوتر دارم . مطمئن باش کمتر از اون دکتر سونوگرافیت زحمت نکشیدم . واقعا پولی که اکثر پزشکا در قبال خدمات ضعیفی که ارائه میکنن اصلا عادلانه نیست.
البته من به این دلخوشم که تمام پولی که در میارم در طول زندگیم خرج میکنم.
مثل بعضی از دوستای پزشکم که غرق پول دراوردن شدن نیستم .
پاسخ به محمد: 1396/6/3009:30:56،
25
11
یه جوری میگی درس خوندن که انگار بهترین و باسوادترین پزشکان دنیارو داریم. دوست عزیز مشخصه که یه یکبار به دانشگاههای علوم پزشکی سر نزدی و اطلاع نداری. کدوم درس خوندنی!!!!!! طنز میگی! کی گفته درس می خونن. به زور درسارو پاس میکنن برا همین که بی سوادن. فقط افراد برا قبولی تو کنکور در رشته پزشکی درس می خونن و بس. اکثریت قریب به اتفاق اصلا درس نمی خونن. حیف که آمار از میانگین نمرات دانشجویان علوم پزشکی رو منتشر نمی کنن وگرنه برا سیستم سلامت کشور افتضاح به بیا می اورد.
قاچاقچی: 1396/6/2919:25:24،
71
25
دکترا پول نقد میگیرند عمرا بتونید مالیات بگیرید ازشون

امید: 1396/6/2919:32:04،
103
47
.... به پزشکان ایرانی که بویی از انسانیت نبردن و ذره ای وجدان ندارن، همشون به خاطر پول همه چیشون رو زیر پا میذارن! همه چی!!!
محمد: 1396/6/2920:16:12،
39
60
پزشکان از جنس خود ما آدمها هستند هیچ فرقی ندارند وبا زحمتی که میکشند هرچقدرهم بهشون بدن حقشونه جنابعالی چی میدونی درشرایطی که باخانواده خوش میگذرونی اون داره تحت استرس شب بیداری بامسیولیت سنگین کشیک بیمارستان میده توی جامعه افراد مختلف به لحاظ پزشک بودنش تیغش میزنه
رصا: 1396/6/3015:06:27،
9
11
سلام دوست عزیز. منیک متخصص بیهوشی عستم با بیست سال سابقه کار. دوست من به نوبه خود مشکلات و کاستیهای جامعه مزشکی کشور رو نادیده نمیگیرم. ولی نگر سایر سیستمهای این مملکت نظیر نظام مهندسی اب و برق و خودروسازی و... فاقد نقص هستند که شما شزشکان رو مبرا از خطا میخواهید. از شما میپرسم. تا بحال جند بار نیمه شب پا شده اید و برای نجات جان بیماری به سمت بیمارستان شتافته اید. تا بحال چند بار روز تعطیلات و زمانی که فرزند خودت در تب میسوزه به خکم وظیفه مجبور به حضور بر بالین بیماری که شاید برادر و خواهر و یا فرزند شما بوده اند برای ساعتها بودهاید. تا بحال چند بار مجبور بوده ای برای حراحی و نحات بیمار تصادف کرده ای ساعتها بدون استراحت و حتی ملک زدن عرق بریزی و نفست در سینه بند بیاید. تا بحال چند بار در مرگ بیمارت بغض کرده ای؟ شما و سایر دوستان بیایید کنی منصف تر باشید.
اتیلا: 1396/6/2919:49:35،
49
16
دقت بفرمایید اکثر دانش آموخته ها در هر رشته ای تا به جایی میرسن دنبال مهاجرت اند الا پزشک ها

1 به خاطر حقوق زیاد که گاها معادل درامد
همکارانشان در اروپاست بدون توجه به فرق نظام مالیاتی و هزینه های زندگی بین ایران و اروپا

2 عدم سخت گیری و نیاز به پاسخگویی پزشک در سیستم پزشکی قضایی ایران

یعنی علنا بیمار رو در بیمارستان خفه کنه اتفاقی براش نمیوفته قصور پزشکی که هیچ پزشک کلاه بردار پلاتین داریم 3 ساله بعد از شکایت هنوز داره راس راس میگرده اخه حکم کارشناسی رو باید همکارش بده
هموطن عزیز لطفا موقع مراجعه به پزشک درست رفتار کن علی الخصوص متخصص ها
پول داری میدی هزینه میکنی مثل هرشغل دیگه ای هرجای دنیا مهم رضایت کسی که پول میده

تو اروپا هم یه شغله مثل مهندس ساختمون باید کارشو درست و دقیق و متواضعانه انجام بده
میری مطبشون متوهم جماعت فک میکنن از امرای لشکری یا کشوری اند
masoud: 1396/6/3006:59:14،
16
21
نه راست ميگي!!
كارشناسي پزشكي رو بايد ميكانيك انجام بده يا زنگ بزنن از نظام مهندسي از دكتراي برق نظر بخان
مرد حسابي همه جاي دنيا براي كارشناسي هر رشته اي از متخصص همون رشته نظر ميخان
خودتم تو ايران اگه به دور و ورت نگا كني اگه اختلافي با هر رشته اي داشته بشي ميفر ستنت اتحاديه همون صنف يا قاضي از متخصص همون صنف نظر ميخاد
پاسخ به اتیلا: 1396/6/3010:15:53،
16
27
جناب اگه پزشکا نمیرن به این خاطره که مهاجرت واسه رشته های بالینی سختتره ، نه اینکه مملکتی رو دوست داشته باشن که مردمش هفته ایی یبار میرن ناخن درست میکنن 200 تومن میدن، ولی میان اینحا میگن وااااای 120 تومن واسه یه دندون 2 میلیمتری!!تو رو خدا قبل از حرف زدن یکم اطلاعات کسب کنید
اتیلا: 1396/6/3012:51:12،
14
7
همکار مستقیم خودش استاد ینی همدیگرو میشناسن
سازو کارش مشکل داره
الان شما از دست یه قاضی با مدرک شکایت کن هزار بار شانس و سرعت به بار نشستن پرونده بیشتره تا شکایت از پزشک
فرهاد: 1396/6/2919:57:34،
49
30
بچه پزشکان اومدن واسه منفی زدن!
محمد: 1396/6/3000:07:59،
16
26
من ۴۰ سالم فرزندم
پزشک: 1396/6/2920:24:09،
66
53
من یک پزشکم.پزشک عمومی خانم.منو فرستادن 200 کیلومتر اون طرف تر از شهرم.تازه متاهلم.ماهی 1700 بهم میدن.پانسیون داغون بود پر از سوسک و موش و عقرب و ... گفتن اگه بهتر میخوای برو اجاره کن.ماهی 500ت کرایه میدم.الان یه ساله.ماهی 3 ت هم کارانه دارم تو این یه سال اگه به شما چیزی دادن به ما هم دادن.هر چی میگیم میگن بودجه نیست.اجازه جابجایی به جای دیگه و شهر دیگه هم نمیدن.یه شب یه خانمی مواد کشیده بود رو اوردن بیمارستان اومدم معاینه کنم وحشی بود چنگ کشید تو صورتم و میخندید حالا ردش تا ابد هست. کجا این حقوقایی که همه میگن رو میدن ؟ منم برم.
همه چی از بیرون قشنگه.تازه تو این شهر کوچیک همه یه جور نگام میکنن انگار مال و اموالشونو میخورم
4 تا دکتر معروف پولدار شدن همه رو خراب کردن
علی: 1396/6/2922:34:37،
43
44
خانم پزشک عمومی(البته بماند از کدوم دانشگاه آزاد یا پردیس!!!)

1/7ملیون +3ملیون میشه 4/7 ملیون ،حالا به گفته خودت!!!
پانسیون هم که رايگانه یعنی خونه رایگان داری و کرایه خونه نمیدی!

حالا دوقرتو نيمتم باقیه؟ کل مشکلت سوسکه؟خب پیف پاف بزن بکششون تنبل خان!!!

100ملیون بگیری راضی میشی؟ نه برو بالاتر

والله به اندازه دکترای تخصصی رشته های دیگه که درس نخوندین شما پزشکان به اندازه فوق لیسانس یه رشته دیگه درس خوندين(6سال)

آخه فارغ التحصیل کدوم رشته با مدرک دکتر تخصصی اینهمه درآمد داره!!!?

والله هیات علمی دانشگاه با مدرک دکتری تخصصی(دو برابر پزشک درس خونده) از دانشگاه تهران نهایت 6 ملیون درامدشه تازه اگه پارتی گیر بیاره و استخدام بشه!!!
پول نفت: 1396/6/2923:08:42،
34
24
خانم دکتر ملت واسه نصف کارانه شماکه میگی خیلی بیشتر از شما تحت فشارن جون میکنن اخرشم نصف شما که میگی حقوقت کمه حقوق نمیگیرن
ایلامی: 1396/6/2923:25:00،
38
17
بیا ایلام پزشک طرحی ۱۲ به بالا بهش میدن
رضا: 1396/6/2923:50:23،
36
22
اگه دروغ نگی!!!
ما خودمون ذغال فروشیم خانم دکتر.
حق: 1396/6/3000:55:45،
18
25
علی نظرت جالبه...6 سال خونده...فوق لیسانس رو با پزشک مقایسه کردب...همینه که عقب موندیم...
آرمین: 1396/6/3001:20:24،
29
27
به اقای علی:
شما با ادبیاتی بسیار دور از انصاف رشته پزشکی رو با سایر رشته ها مقایسه کردید
پزشکی 7 سال هست، دوران تخصص 4(تا5) سال
2 سال طرح عمومی هست، 2 سال طرح تخصص
خود من بیشتر از هرجای دیگه ای در 7-8 سال گذشته توی کتابخونه یا بیمارستان بودم
کدوم رشته توی کشور بعد تحصیل مجبورت میکنن دور از خانواده بری نا کجا اباد کار کنی تا عوض پولی که دولت برات خرج نکرده روبدی؟
یک سر بیمارستان دولتی بزن، کی داره بیمارستان میچرخونه؟رزیدنتها با ماهی 1.5 حقوق!
میگی 6من حاضرم ماهی 5 تومن بگیرم اما شب راحت بخوابم
ما نخواییم جوونیمون و خانواده و اعصابمون رو با پول عوض کنیم باید کی رو ببنیم؟
من نمیگم رشته های دیگه حقشون نیست، چرا اون ها هم باید درامدشون خوب باشه، چرا بچه های با استعداد مهندسی اکثرا از کشور فرار میکنن؟
اما اینکه شمافکر کنید هرکسی با هر سطح استعداد و تلاش باید درامد مساوی داشته باشه،اینطوری نیست
ناشناس: 1396/6/3005:21:51،
17
12
آره باور کردیم...!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس: 1396/6/3013:20:27،
13
9
پزشک عمومی 7 سال می خونه دکتری غیر پزشکی باید 10 سال درس بخونه و البته سال های اخر 7 سال پزشکی هم انترنی و کیف و راحتی است (طبابت و نظارت کلی پزشکان) در امد پزشک عمومی ماهی 20 میلیون درامد دکتری که 10 سال درس خوانده 3-4 میلیون این فرقشه.
جواب به پزشك و آرمين: 1396/6/3013:30:31،
19
12
بيا عسلويه تا بفهمي مهندس چكار ميكنه.بيا يفهمي گاز اچ2اس چيه. بيا بفهمي گازهاي سمي چكار با آدم ميكنند.بيا بفهمي دوري از امكانات يعني چي....بيا بفهمي گرما و شرجي چيه

عمرا بفهميد
Johny depp: 1396/6/2921:09:19،
35
8
تو هر صنفی خوب و بد هست بینی و بین الله مگه همه ماهایی که میاییم اینجا نظر میدیم شغل خودمونو بدون اجحاف و نقص انجام میدیم ؟ اگه جوابتون بعله هست پس وضع مملکت الآن نباید اینجوری بود.اکثر پزشکها هم در شهرهای بزرگ مخصوصا تهران تحت تاثیر جو مادی که متاسفانه همه جا رو گرفته هستند. این مملکت پزشکهای بزرگی مثل دکتر مبین پدر جذامیان ایران داشته که تمام جوونی و عمرشونو برای کمک به دردمندان بی پناه صرف کرده بود ولی متاسفانه حتی یک جمله در رادیو و تلوزیون راجع بهشون نمیگن.فراموش نکنیم حاصل جامعه مادی گرا هیچ موقع انسانهای فرهیخته و فداکار نیست.
ویزیت ۹۰ تومنی: 1396/6/2922:09:26،
28
12
سلام آقای هاشمی من اشارم به همه دکترا نیست ! چرا باید تو کشورمون یه دکتر متخصص برایه ویزیت۴ چهار دقیقه ای تو مطبش باید 90 هزار تومن بگیره؟؟؟؟ !!مگه این مملکت صاحب نداره ؟؟؟ تازه دفترچه هم قبول نمیکنن ! آقای هاشمی میخواستید ویزیتارو بیشتر کنید نه؟؟عدالتی وجود نداره متاسفانه!حرام یعنی چی؟؟
مهرداد: 1396/6/2922:12:21،
37
33
ده سال پیش عمل قلب شدم که اگر عمل نمیکردم
اکنون زنده نبودم.دست اون جراح قلب را می بوسم
که شش ساعت در اتاق عمل با تلاش زندگی دوباره
به اینجانب برگرداند.
امیر : 1396/6/3002:08:01،
33
24
چه ربطی به میزان حقوقشون داره
اگه مهندس پزشکی نبود الان زنده نبودی
اگه مهندس برق هم نبود الان زنده نبودی
اگه مهندس عمران نبود الان تو چادر میخوابیدی

اینا هم در امدشو اندازه پزشکاس؟
خوفا: 1396/6/2922:19:40،
24
32
اگر به پزشکان پول خوب ندهند بسیاری‌شون از کشور می‌رن. این مسئله مختص به پزشکان نیست، فقط چون این گروه راحت‌تر می‌تونند برن اوضاع شدیدتره بین‌شون، تازه با شرایط فعلی بازهم خروج پزشکان بالاست از کشور. و خواهش می‌کنم انکار نکنید، همه می‌خوان برن ولی واسه خیلی‌ها راه باز نیست، وگرنه این پزشکان از یک سیاره‌ی دیگه نیومدن و همین مردم‌اند مثل خودتون. هر عیبی هم هست برمی‌گرده به کل جامعه و اقشار مختلف، قصدم دفاع نیست، فقط می‌خوام بگم هی نگید پزشک این طوره اون طوره! سرتاپا ایرادیم ما و خیلی وقته در مسیر اشتباهی داریم حرکت می‌کنیم
رضا: 1396/6/3000:47:30،
27
16
برن کدام بهشت؟
بهشتی بهتر از ایران سراغ دارن؟
برن خارج ماهی صدبار واسه خطای پزشکی اعدام می شن؟
علی: 1396/6/3001:09:56،
27
14
عزیزم اگه پزشکاي ایران رو جاهای دیگه قبول میکردن و به اندازه ایران حقوق نجومی میدادن شک نکن یه لحظه تو ایران نميموندن!!!

آخه کدوم کشوری ویزیت 4 دقیقه ای 50 هزار تومن داره؟ به دلار هم حساب کنی باز میبینی اینا خیلی بیشتر میگیرن!حالا بحث تعهد کاری و سواد حرفه ای و ... که بماند!!!
صمد: 1396/6/3001:53:34،
28
12
برو عمو تو خارج پزشکهای بی سواد ایران میخوان چیکار اگه از این خبرها بود خیلی وقت پیش میرفتن به کشورهای اورپایی و امریکایی. تو کشورهای مثل ژاپن کانادا و المان همه ای پزشکها مثل کارمندان دولت هستن و مثل یه کارمند حقوق میگیرند و روزی بیش از 12 مریض رو حق ویزیت ندارن.دکترهای ایرانی اینجا کسب درامد میکنند اونور اقیانوس خرج حال تفریحشون میکنند
هموطن مقيم غربت: 1396/6/3010:29:11،
20
13
اتفاقا پزشكان هيچ رغبتي به رفتن ندارن

ايران بهشت پزشكانه. تازه برن هم نمي تونن كاري از پيش ببرن و بر مي گردن.من كارم همينه. امار دقيق دارم
amir: 1396/6/3011:28:01،
8
13
این حرف کاملا از نا اگاهی شماست که اگه به پزشکها پول ندن مهاجرت میکنن.خارج از کشو پزشک ها درامد دارن اما ب جاش مالیات درست حساب میدن و در قبال تشخیص تجویز دارو یا جراحی مسیولیت دارن نه مپل ایران که هر بلایی دوست دارن سر بیمار میارن....نا اگاهیم که اخر عاقبتمون اینه و در گیر خرافات البته!!!گراچه الان بحث خرافات بی ربط به این داستان بود
ارش: 1396/6/2922:19:42،
32
17
99 درصدشان تاجر صفت اند و فاقد وجدان کاری
علی: 1396/6/2922:21:46،
29
21
طرح تحول سلامت فقط طرح تحول جیب پزشکان هست!!! از سال 93به بعد دریافتی پزشکان ده برابر و شاید بیشتر شد.الان پزشکان ایرانی از خیلی از کشورهای پیشرفته بیشتر درآمد دارن درحالیکه اینا پاشونو از ایران بیرون بزارن نهایت میتونن به عنوان گارسون و پیش خدمت فعالیت کنن نه پزشک! با این سواد و مهارتشون تو نسخه پر کنی و بیمار کشی!!!
مهندس بیچاره: 1396/6/2923:01:24،
36
16
یه پزشک 7 سال درس میخونه اخرشم کلی از سمت نظام پزشکی پشتیبانی میشه و تا پولش حق وزیت نگیره کسی نه می بینه نه عمل میکنه ، یه عمل پروتز 10 میلیون چه ازاد چه دولتی به هر صورت میگیره، اون وقت یه مهندس معمار یا عمران صنایع یا هر رشته دیگه ای حتی اگه فوق لیسانس یا دکتر رشته اش هم بگیره باید کار مفت انجام بده کار تمام شد بدو نبال 2 تومان پول که خرده خرده قرار بهش بدن، که همین کار هم تازه نیست
و بدترین چیز جامعه پزشکان اینکه فکر میکنن خدا هستن و حق دخالت از اشپزی تا مد و طراحی معماری و ساخت و ساز دارن!!!!!!!
مافیا راه افتاده ، واقعای جای تاسفه
دود همه اینها یکروزی به چشم هر سطحی از جامعه هم باشه میره حالا چند سال اونور تر
آرمین: 1396/6/3001:35:22،
20
29
دوست عزیز سرج کن توی گوگل
How much does a knee replacement cost UK?
عمل تعویض مفصل ،هنره! قیمت نمیشه روش گذاشت
خوب من به 14 هزار پوند اونها کار ندارم
اماچطور همین مردم ما حاضرن یک شاسی بلند مثل توسان رو3 برابر قیمت به 200 میلیون بخرن، به عمل جراحی زانو که میرسه زیاده
دوست من ارتوپدی میخونه توی سال اول رزیدنتیش 10 کیلو وزن کم کرده، خودش میگفت توی یک سال به اندازه ی یک هفته راحت نتونسته بخوابه!
توی اوج جوونی چهرش نگاه میکنی پیر شده
شما چه میدونی واسه قبول شدن توی ارتوپدی چقدر باید درس خوند؟ بعضیاشون 1 سال توی کتابخونه خودشونون حبس کردن تا قبول شدن، همشونم جزو با استعدادها بودن
شما چه میدونی سر عمل شریان میخوره خون فواره میکنه به سقف چه استرسی داره؟؟
وقتی اره دستت گرفتی 5 درجه اشتباه ببری مریض ناقص و اعتبارت نابود میشن یعنی چی؟
مهندس معمار هم بگیره، ما مسئول درامد (ناعادلانه) کم اونها نیستیم
جواب آرمین: 1396/6/3008:47:20،
23
16
همچین میگه اینگار فقط پزشکا درس میخونن و زحمت میکشن. نمیدونم اینا این همه زحمتکشن چرا مریضا اینقدر راحت بخاطر اشتباه اونا هرروز میمیرن
بعد یجور میگن انگار فقط اونا درس خوندن.
پاسخ به مهندس بیچاره: 1396/6/3010:19:43،
21
13
اینکه درامد رشته های مهندسی افتضاحه بر همه روشنه، اما مشکل از نظام مهندسیه نه نظام پزشکی!! واقعا با این همه دانشگاه پرت و پلا که همه رشته های مهندسی دارن ایران میخواد چیکار کنه?? تازه همون دانشگاههای خوبم مهندسی رو کاربردی تدریس نمیکنن، واقعا یه مهندس فارغ لتحصیل اماده کاره?? وگرنه این همه مهندس کار بلد که درامدشون مثل پزشکاس،
در صورتی که سطح پزشکی ایران بد نیست، و چون رشته عملی هست پزشکا قادر به ورود به بازار کارن،
هادی: 1396/6/3014:07:48،
12
13
پاسخ به آرمین
اول اینکه تو رشته های دیگه ملت با بارفیکس رفتن قبول نمی شن.باید درس بخونن.
دوم اگه رقابت بیشتره علت جذابیت مالیه پزشکیه که 500هزار نفر میرن تجربی 150 هزار نفر میرن ریاضی.
سوم شما میگی اگه اشتباه کنی اعتبارت از دست میره؟واقعن متاسفم برای این فرهنگ حاکم بر پزشکی!بابا جون مردم در میونه!فکر اعتبارتی؟
چهارم اگه جنابعالی مهندس بودی می دونستی که اشتباه مهندس جون خودشم تهدید میکنه.من توی پالایشگاهی کار می کنم که همرمان برق،آتش،گاز سمی،مواد خورنده و... وجود داره.بعد درآمدم حداکثر یک صدم شماس.آخه اگه انصاف ندارین انسانیت چیز خوبیه.نصف تولید ناخالص ملی از نفت و گازه بعد دکترا دارن عشقشو می کنن.ما هم باید به نصف دنیا رزومه بدیم ببینیم چجوری میشه از مملکت خارج شد.
ارش: 1396/6/2923:02:58،
35
17
ای بابا من دکتر تو شیراز میشناسم روزی ۲۰۰میلیون در میاره ماهی ۵میلیارد صافی داره
راهکار: 1396/6/2923:05:25،
18
7
راهکار برای کمکاری هم خیلی راحت هست ، وقتی پزشکان کارت برای وزیت داشته باشن که بیشتر از اون امکان وزیت شخص دیگه ای نباشه، اونوقت درامد ها کنترول میشه و مردم هم حقوقشون پایمال نمیشه و یه عده پزشک خیلی بیمار داشته باشن یه عده مگش بپرون
وقتی خدمات درمانی بیمارستان رایگان باشه مثل امریکا و المان کسی سمت بیمارستان خصوصی و مطب نمیره، ولی ماشالله میری بیمارستان مریض سالم انقدر میمونه تا به مرگ نزدیک میشه ناچار میشی ببری بیمارستان خصوصی که همون دکتر توش سهام داره یک شبه عمل میشه
یه دوست: 1396/6/3000:27:42،
36
19
اگر این پزشکان مدعی و همیشه طلبکار با ثروت افسانه ای میتوانستن این ثروت را در خارج از کشور بدست بیاورند تا حالا رفته بودند.ظاهرا تافته جدابافته هستند ونیازمند.
masoud: 1396/6/3007:16:59،
21
23
عزيزم اولا از كجا ميدوني آمار مهاجرت پزشكا بالا نيست ؟
دوما يكي از عللي كه مانع خروج پزشكا ميشه خود دولته كه مدر كشون رو نگه ميداره.يم پزشك متخصص تاز فارغ التحصيل تا ٤٠ سالگي مدركشو نگه ميدارن تا در ايران خدمت كنه تازه بعدش بايد از صفر شروع كنه بعدشم اگه پزشكا بخان مهاجرت كنن بايد برن امتحانات تخصصي اون كشور رو بدن!كدوم يكي از شما بعد ١٥-٢٠سال از فارغ التحصيلي مي تونين دوباره واحداتون رو پاس كنين!!
در مورد كيفيت پزشكي توضيح نميدم فقط مي پرسم مهندس تو كدوم رشته ديگه افراداز كشورهاي اروپايي و پولدار عرب راهي ايران ميشن؟
شلوغي بيمارستاناي دولتي وكاهش كيفيت اونا بخاطر همين ديدگاهاي تنگ نظراته شماست.قيمت ارزان=كيفيت پايين
آرمین: 1396/6/3000:55:47،
23
30
من پزشکم، در حال تحصیل تخصص، یک وقتایی میشه از فرط خستگی میخوام سرمو به دیوار بکوبم!
ما حداقل 7-8 سال جونیمون رو جایی داریم میگذاریم که همراهی بیمار یک شب نمیتونه تحمل کنه!(البته خودمون خواستیم)
من تا همینجای تحصیل بیشتر از هرکسی کشیده باشم از خود همکارای پزشک بوده ولی مردم عزیز قضاوتتون عادلانه نیست
مثال بزنم، خداوکیلی ببنید چشم پزشکای ایران رو، هر متود جدید که توی دنیا میاد 6 ماه بعد توی ایران هست، همینو مقایسه کنید با بقیه جاهای کشور (با صنعتمون و با کشاورزی و با ...)
خدایی کم لطف نیستین؟؟
هدف از این نگاه منفی چیه؟
من نمیگم اگر جایی بود، تخلفات همکارا نادیده گرفته بشه ولی اینکه سنگ ورداشتین به سمت همه پزشکا میزنین به چه هدفیه؟
فکر میکنید یکی مثل دکتر "سیامک زارعی" که توی امریکا التماسش میکنن بمون، برمیگرده ایران کار میکنه واسه پول میاد؟ واسه راحتی میاد؟ اگه برگرده امریکا کی ضرر میکنه؟؟
سعید: 1396/6/3008:44:06،
29
19
بله اون پزشکا بخاطر پول برگشتن ایران. اینقدر اینجا درامد دارن آمریکا ندارن تازه اونجا باید مالیات بدن هچینین مسئولیت جون مریض رو دارن ولی اینجا یکلمه میگن مرد کاریش نمیشه کرد هیشکی هم بازخواستشون نمیکنه ولی اونجا باید به 100 نفر جواب بدن
دانیال: 1396/6/3009:18:09،
18
17
اون عزیزانی که میگن پزشک واسه بیمار باید وقت بزاره، درست میگه ولی خودش حساب کنه تو بیمارستانی که 1پزشک هست و تو 24ساعت کم کمش 500بیمار میاد چجور باید وقت بزاره!!
علی: 1396/6/3013:40:31،
15
5
خب باید تعداد پزشکان رو زیاد کنن تا هم کسی تو صف ویزیت نباشه و هم بین پزشکان رقابت سالم پیش بیاد و واسه جذب مریض تلاش کنن
vahid: 1396/6/3011:40:31،
18
10
نان میگن سختی کشیدیم و درس خوندیم انگار باقی رشته ها درس نمیخونن
یه سوال فرق یه پزشک با یه مهندس که توی گرما روی سکوی نفتی کار میکنه چیه؟خونش رنگینتره؟بیشتر درس خونده؟شرایط کاریش بدتره؟شما خب الحمدالله زیر کولر گازی میشینین ادعای خدایی میکنین انگار مردم نوکر و برده شما هستن کی هستین مگه شما؟
همون مهندس هم اگه اشتباه کنه جون دهها نفر به خطر میوفته فاجعه ی زیست محیطیش بماند
دکتر میشناسم تازه از دانشگاه اومده تو شهر ما ماهی 18 میلیون کارانه داره میگیره
اخه این انصافه؟عدالته؟
کجای دنیا اینقدر اختلاف طبقاتی هست ؟

سپاس : 1396/6/3012:53:34،
15
11
من نمیگم درآمد پزشکان کم هست ولی تو این کشور در میان قشر تحصیل کرده تنها پزشکان به نسبت ثروت کشور درآمد واقعی رو دریافت میکنند و باید درآمد همه اضافه بشه نه اینکه درآمد پزشکان کم بشه اما با همه درآمد بالای پزشکان مقایسه کنید با یه دلال محترم املاک که نه سواد بالایی داره، نه به اندازه یک کارگر زحمت میکشه و نه نیازی به سرمایه یک تاجر داره
آقا زاده ها هم که یه سفره انقلابی پهن شده دور هم دارن یه کباب چرب میزنن البته چون ژن خوب دارن چربی خون و نقرس نمیگیرن
مجید: 1396/6/3021:05:33،
11
5
پزشک تو روی خودم گفت اگه که مادرتو نگه داشتم تو بیمارستان فقط بخاطر اینه که پول بگیرم امیدی به بهبودش نداشته باش
فری: 1396/6/3021:23:07،
14
6
کاش پزشکان با این همه حس غرور درس خوندن در زمان کار پزشکی یه کم وجدان و انسانیت داشتن لااقل یه کم به خاطر ایرانی بودنشون به مردمشون حس هم وطنی داشتن وکمتر به فکر پر کردن جیبشون بودن پزشک ایرانی = پول پرست

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار