کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

ادعاهای حسین شریعتمداری: اوج قیمت دلار در دولت احمدی نژاد 3100 تومان بود


کد خبر : ۳۲۰۱۸یکشنبه، ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۳:۵۳۸۸۵ بازدید

مدیر مسئول موسسه کیهان گفت: یک نوار صوتی از مهدی هاشمی رفسنجانی که در فتنه فعال بود وجود دارد که از شخصی می‌خواهد تحریم‌ها علیه ایران بیشتر شود.

مدیر مسئول موسسه کیهان گفت: یک نوار صوتی از مهدی هاشمی رفسنجانی که در فتنه فعال بود وجود دارد که از شخصی می‌خواهد تحریم‌ها علیه ایران بیشتر شود.

حسین شریعتمداری مدیر مسئول موسسه کیهان در برنامه متن و حاشیه که امشب (شنبه 11 دی ) از شبکه سوم سیما پخش شد با

اشاره به نامه اخیر 30ضد انقلاب به ترامپ اظهار کرد: 30 نفری که به ترامپ نامه نوشتند افراد خیلی دم دستی هستند و در قد و قواره‌ای نیستند که بشود برای اقدام‌ آنها انگیزه خاصی تعریف کنیم.

وی با بیان اینکه اینگونه جریانات را دشمنان به صورت بادکنکی پرورش می‌دهند و از زبان آنها حرف‌هایی که خودشان می‌خواهند را مطرح می‌کنند، گفت: این ماجرا ریشه دیگری دارد و بسیار گسترده‌تر و مهم‌تر از آن است بخواهیم بیشتر به آن توجه کنیم.

مدیر مسئول روزنامه کیهان افزود:اعمال تحریم علیه جمهوری اسلامی ایران درخواستی است که فتنه‌گران از همان سال 88 و البته قبل از آن اعلام کردند و این تعدادی که به ترامپ نامه نوشتند افرادی هستند که در جریان فتنه فعال بودند که عده‌ای از آنان دستگیر شدند و برخی دیگر هم فرار کردند.

شریعتمداری با اشاره به ماجرای نوار مهدی هاشمی و درخواستش برای افزایش تحریمها علیه ایران، تصریح کرد:فرزند هاشمی رفسنجانی که از مسئولان عالی رتبه نظام هستند، نوار صوتی دارند که در آن نوار، صوت با یکی از همکاران‌شان تماس می‌گیرند و وقتی می‌بینند که او قرار است از محل زندگی‌اش به واشنگتن برود، از او می‌خواهند حتماً با خزانه‌داری آمریکا تماس بگیرد تا تحریم‌ها علیه ایران افزایش یابد، هم نوار صوتی این مکالمه وجود دارد و هم آن طرف مقابل این مسئله را مطرح کرده است.

وی تأکید کرد: تعدادی از همین افراد اصلی که در فتنه بودند، از اوباما درخواست می‌کنند که تحریم‌های شدیدتری را علیه ایران اعمال کند، واژه‌ تحریم‌های فلج‌کننده از داخل کشور مطرح شده بود.

مدیر مسئول روزنامه کیهان ادامه داد: آقای سفیر وقت اتریش در ایران با تعجب می‌گوید این دو رئیس جمهور اسبق ایران در ملاقات با بنده خواستند که غرب در شیپور تقلب و نقض حقوق بشر در ایران بدمد.

شریعتمداری با بیان اینکه بنده در مصاحبه‌ای گفتم تنها کار عاقلانه‌ای که این دیوانه (ترامپ) می‌تواند انجام دهد پاره کردن برجام است،تاکید کرد: معتقدم برجام خسارت محض است، ما نباید مسائل را رد و گم کنیم.

وی ادامه داد: وقتی عده‌ای علیه آقایان چیزی می‌گویند تمامی سایت‌ها و روزنامه‌ها در محکومیت آن مسئله مطلب منتشر می‌کنند اما چرا حالا نمی‌آیند درباره سندی که ویکی‌لیکس هم آن را منتشر کرده و آقای هاشمی و رئیس دولت اصلاحات پیغام دادند غرب در شیپور تقلب و نقض حقوق بشر بدمد، صحبت کنند و به این مسائل پاسخ دهند.

مدیر مسئول روزنامه کیهان در ادامه مناظره خود به بخشی از اظهارات کواکبیان درباره پناهنده‌ شدن برخی خبرنگاران خبرگزاری فارس اشاره کرد و گفت: مسئولان خبرگزاری فارس باید به این مسئله پاسخ دهند، اما آقای کواکبیان! چرا بیش از 60 نفر از روزنامه‌نگاران مدعی اصلاحات، وزیر دولت اصلاحات و معاونان دولت اصلاحات همگی قرار کردند و امروز در شبکه های VOA و BBC فعالیت دارند؟ چرا به این موضوع پاسخ نمی دهید، قطعاً کسانی که فرار کردند نظراتی دارند و نظرات‌شان ضد انقلاب است.

کواکبیان ادامه داد: بنده می‌گویم اگر نظرات این افراد که ضد انقلابی هستند در داخل کشور دنبال شود معلوم است که بین داخلی‌ها و آنها پیوند وجود دارد و معتقدم روزنامه‌های اصلاح‌طلب همان نظرات را در داخل کشور دنبال می‌کنند.

وی ادامه این برنامه در واکنش به اظهارات کواکبیان درباره اینکه برجام نبود تحریم‌ها ادامه پیدا می‌کرد، گفت: مگر در حال حاضر تحریم‌ها برداشته شده است، هیچ یک از تحریم‌ها برداشته نشده، آقای کواکبیان در حالی از برجام دفاع می‌کنند که مسئولان و صاحبان اصلی ماجرا با صراحت می‌گویند که دستاورد برجام تقریباً هیچ بوده است.

مدیر مسئول روزنامه کیهان در پاسخ به اظهار نظر دیگر کواکبیان مبنی بر اینکه برجام سایه جنگ را از سر ایران برداشت، تصریح کرد: سایه جنگ را نیروهای مقاومت از سر مملکت کم کردند نه مذاکرات، آقایانی که می‌گویند ظرف 5 دقیقه آمریکا می‌تواند با یک بمب همه چیز ما را از بین ببرد و یا حین مذاکرات می‌گویند خزانه خالی است می‌خواهم بگویم آنها هستند.

شریعتمداری در پاسخ به سوال مجری برنامه درباره گونه‌شناسی جریان ضد انقلاب و جنس آنها، گفت: همه آنهایی که با انقلاب سر سازگاری ندارند در طیف ضد انقلاب قرار می‌گیرند و در این طیف گونه‌های مختلف وجود دارد.

وی در ادامه با اشاره به مسئله نفوذ، گفت: دوران بیانیه و اطلاعیه صادر کردن فلان گروه ضد انقلابی گذشته است و یا اینکه فلان نفوذی تروری در کشور انجام شود کار اصلی نیست بلکه آنان هدف دیگری را دنبال می‌کنند.

مدیر مسئول روزنامه کیهان تاکید کرد: هدف نفوذی‌ها حضور در کانون‌های تصمیم‌ساز و سیاست‌پرداز نظام است که برای شناخت این گونه نفوذی‌ها فرمول‌هایی وجود دارد اما وقتی مسیر حرکت یک جریان، دولت، دستگاه قضا و مجلس باشد و احساس می‌کنید در این مسیر پیچ‌‌وخم‌هایی که نباید باشد پدید می‌آید و با مطالب قبلی در تناقض است یعنی اینکه برای مردم دردسر ایجاد شود. به عنوان مثال وقتی که شما معیشت مردم را در تنگنا قرار دهید یا آقای رئیس جمهور قول داده بود ارزش پول ملی را بالا ببرد اما امروز دلار به 4 هزار تومان رسیده بنابراین باید نگران کسانی بود که احیاناً به مسئولان ما در کانون تصمیم‌ساز و سیاست‌‌پرداز مشاوره می‌دهند.

شریعتمداری افزود: در حال حاضر110 هزار میلیارد تومان معوقات بانکی وجود دارد که در دست 108 نفر است. بنابراین کسانی که در این زمینه کوتاهی می‌کنند شاید نتوان نام‌شان را ضدانقلاب گذاشت اما کسانی که چنین مشاوره‌هایی می‌دهند قطعاً بدانید که ضد انقلاب هستند.

وی ادامه داد: امروز نزدیک به 40 میلیارد دلار سالانه واردات قاچاق وجود دارد، واردات قاچاق باعث می‌شود که کارگاه‌های صنعتی تعطیل و به اشتغال ضربه وارد شود در حالی که شما نیاز به اشتغال دارید، حتی کترینگ قطارهای مسافری به یک شرکت اتریشی واگذار می‌شود و یا ساخت بزرگراه تهران - شمال را به شرکت خارجی داده می‌شود بنابراین معتقدم وقتی چنین پلشتی‌هایی پدید می آید و این با آنچه قبلاً قول داده شده در تناقض آشکار است باید نگران ضد انقلابیونی بود که نفوذ کرده‌اند.

مدیر مسئول روزنامه کیهان با بیان اینکه وقتی ما شعار ما می‌توانیم سر می‌دهیم واقعاً شعار درستی است دیگر نباید بگویم که توان تولید ما در حد آبگوشت بز باشد و یا بگوییم باید مدیر از خارج وارد شود، گفت: بنده نمی‌خواهم بگویم کسی که این حرف را می‌زند ضد انقلاب است اما این وسط باید جریاناتی گشت که چنین سیاست‌های را به عنوان مشاوره پیش‌روی برخی مسئولان قرار می‌دهند.

شریعتمداری در پاسخ به ادعای کواکبیان مبنی براینکه آنانی که مخالف دولت هستند رسماً اعلام کنند که مخالفند، گفت: مخالفت با دولت رسماً ارزشمند نیست بلکه مسئله مورد نظر ما مخالفت با نارسایی‌ها و پلشتی‌ها که می‌تواند نباشد و وجود دارد است.

وی خطاب به کواکبیان گفت:اینکه می‌گوید مخالفت باعث شده دلار گران شود یک ادعا است. ما پیرو دلیل هستیم بهتر است دلیل بیاورید.

مدیر مسئول روزنامه کیهان در پاسخ به ادعای دیگر کواکبیان بر این اساس که 108 فردی که معوقه بانکی دارند بیشتر دوستان آقای شریعتمداری هستند، خطاب به کواکبیان گفت: شما بفرمایید کدام یک از دوستان ما زندگی اشرافی دارند و اگر دوستان ما بودند پس چرا ما باید علیه‌شان اینقدر موضع‌گیری کنیم و این در حالی است که همه شما ساکت بودید و بَه‌بَه‌ و چَه‌چَه می‌زدید.

شریعتمداری درپاسخ به ادعای دیگر کواکبیان درباره افزایش قیمت دلار مورد در دولت‌ گذشته گفت: اینکه شما می‌گوید نرخ دلار در دولت گذشته به 4 هزار تومان رسید ادعای غلطی است بلکه اوج نرخ دلار در پایان دولت دهم به 3100 تومان رسید. اما در روز اجرای برجام دلار 3600 تومان شد اما این موضوع مسئله ما نیست اما آقای روحانی می‌گفت ما آمده‌ایم که ارزش پول ملی را بالا ببریم.

وی افزود: 110 میلیارد معوقات بانکی در اختیار 108 نفر است، 20 تا 25 میلیارد دلار در سال کالای قاچاق وارد می‌شود، وزارت صنعت نیز تعرفه‌ها را کاهش داده و این باعث تعطیلی کارگاه‌های کوچک شده آقای کواکبیان چرا این آمار را نمی‌بینید. چقدر سنگ‌پا،‌ دسته بیل و... وارد کرده‌اید.

مدیر مسئول روزنامه کیهان ادامه داد: شخصی بوده که هر چه می‌گفتی نچ می‌کرده است. نچ که دلیل نمی‌شود این اسنادی است که اعضای همین دولت می‌گویند. اگر شما آنها را متهم به دروغ‌گویی می‌کنید این حرف دیگری است اما من معتقدم افرادی که این حرف‌ها را می‌زنند دروغ‌گو هستند بلکه دلسوزان دولت هستند.

شریعتمداری تصریح کرد: این مستنداتی است که آقای کواکبیان نمی‌تواند آنها را رد کند. امروز 80 درصد معادن تعطیل شده است هردفعه که این حرف زده می‌شود بلافاصله می‌گویند با دولت مخالف هستید چه کسی می‌گوید که ما با دولت مخالفت می‌کنیم؟

مدیر مسئول روزنامه کیهان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحث حقوق‌های نجومی، گفت: چرا در مورد حقوق‌های نجومی و گورخواب‌ها موضع نمی‌‌گیرید و صدای‌تان در نمی‌آید؟ آقای رئیس جمهور در مورد حقوق نجومی به معاون اول خود نامه می‌زند و تأکید می‌کند که باید با قاطعیت پیگیری شود آقای نوبخت نخست عذرخواهی می‌کند اما همین آقای نوبخت می‌گوید کسی که حقوق نجومی چندصد میلیونی را گرفته ذخیره نظام است.

شریعتمداری خطاب به کواکبیان گفت:‌ 7 سال قبل به شما گفتم که آقای احمدی‌نژاد قرار بود که برود مصاحبه کند اما قبل از اینکه ایشان مصاحبه‌ای صورت دهند حدس زده‌اید که ایشان چه می‌خواهد بگوید و براساس حدسیات خود علیه وی حرف زدید و تحلیل کردید اما بعد معلوم شد که ایشان اصلاً برای مصاحبه نرفته است. بنابراین شما کاری کردید که فردای آن روز دوستان‌تان به شما تذکر دادند.

وی با طرح این پرسش که مسئله 3 هزار میلیارد مه‌آفرید را اولین بار چه کسی مطرح کرد، گفت: آن زمان که شما بَه‌بَه‌ و چَه‌چَه می کردید ما این مسئله را مطرح کردیم اما نمی‌دانستید 3 هزار میلیارد است اما اسم بانک تات را هم ذکر کردیم اما شما می‌گفتید همین آقای مه‌آفرید کارآفرین و استیو جابز ایران است.

مدیر مسئول روزنامه کیهان افزود:‌ مجله آسمان که چند سال قبل تعطیل شد با بابک زنجانی مصاحبه‌ای صورت داد و آقای زنجانی در این مصاحبه گفته بود که شروع کار من از دوران آقای نوربخش بود و من آن زمان سرباز بودم. آن زمان به من گفتند ارز‌ها را ببرم و بفروشم و بابت هر دلار یک تومان به من دادند که در اولین روز 17 میلیون تومان درآمد داشتم و ادامه دادم.

شریعتمداری به مسئله حقوق های نجومی پرداخت و گفت: آقایان نخست می‌گفتند مجموع حقوق‌های نجومی 2 میلیارد تومان است و شما می‌گویید 50 میلیارد تومان است. من می‌گویم مجموع حقوق‌های نجومی اصلاً 10 میلیون تومان! بحث مبلغ نیست بلکه این افراد دست‌شان را در جیب ملت کرده‌اند و به ملت دستبرد زده‌اند. بنابراین چنین افرادی لیاقت ندارند در چنین جایگاهی بمانند.

وی در مورد شب‌گردی نمایندگان تهران که آقای کواکبیان به آن اشاره کرد گفت:‌شما تعریف می‌کنید که ما با نمایندگان مجلس راه افتادیم و فلان‌کار را کردیم اما واقعاً چه کار کردید.

مدیر مسئول روزنامه کیهان تصریح کرد: بنده تعجب می‌کنم آقای کواکبیان می‌گوید من برای اولین بار مسئله حقوق نجومی را مطرح کردم، مسئله فیش‌های نجومی را اولین‌بار روزنامه کیهان مطرح کرد. اینکه شما می‌گویید حالا شخصی یک حرف اشتباهی زده است نه، اینگونه نمی‌شود به موضوع پرداخت آقای نوبخت نخست عذرخواهی کرده بعد گفتند که نجومی‌بگیران ذخیره نظام بودند. یعنی شما می‌فرمایید این مطلب از دهن آقای نوبخت پریده است. لطفاً‌ ماجراها را کتمان نفرمایید و با دلیل بگویید.

شریعتمداری خطاب به کواکبیان گفت: شما از بنده راه حل می خواهید، آن زمان که هر کس راه حل ارائه می‌کرد که می‌گفتند شما بی‌سواد هستید و بروید به جهنم، در مورد IPC هرکس انتقاد کرد می گفتند شما ضد دولت هستید اما بعد از اینکه به انتقادات توجه نشد خود آقای وزیر نفت اعلام کرد که 150 ایراد در این قراردادها وجود دارد.

وی افزود: شما می‌گویید بیاییم در مورد اشتغال ایده بدهیم، قبول اما به شرط اینکه فردای آن روز دسته بیل و سنگ پا وارد نکنید.

مدیر مسئول روزنامه کیهان در به این ادعای کواکبیان که سنگ پا و دست بیل در زمان آقای احمدی‌نژاد وارد شده است، گفت:یعنی شما مدعی هستید که گمرک دولت یازدهم دروغ می‌گوید و این سخن مبتنی بر سند گمرک است.اخبار مرتبط

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها