کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

برداشت خاص روزنامه کیهان از موفقیت اخیر اصغر فرهادی


کد خبر : ۳۱۴۴۴سه شنبه، ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۴:۱۲۱۰۷۷ بازدید

دیدگاه روزنامه کیهان که بعضی‌ها می‌گویند از خود حسین شریعتمداری سرچشمه می‌گیرد، در همه حوزه‌ها خاص و متفاوت است. آخرین حرکت آنها نوشته‌ای ...

دیدگاه روزنامه کیهان که بعضی‌ها می‌گویند از خود حسین شریعتمداری سرچشمه می‌گیرد، در همه حوزه‌ها خاص و متفاوت است. آخرین حرکت آنها نوشته‌ای است که در شماره امروزشان به چاپ رسیده آن هم در شرایطی که مثل همه ما نمی‌دانسته‌اند اصفر فرهادی حالا نامزد گلدن گلوب هم شده است… این یادداشت را درباره کارگردان مشهور سینمای ایران بخوانید:

«اصغر فرهادی از سوی انستیتو فیلم دوحه (وابسته به خاندان امیر قطر) که سرمایه‌‌گذاری فیلم «فروشنده» را هم بر عهده داشته است، به عنوان استاد انتخاب شد تا در ماه مارس ۲۰۱۷ در این موسسه به تدریس بپردازد.

به نظر می‌رسد تدریس فرهادی در این موسسه قطری در ادامه تعهدات قبلی‌اش برای ساخت فیلم «فروشنده» باشد چرا که چهره‌های شناخته‌شده‌تری از فرهادی وجود دارند که با توجه به سرمایه این کمپانی قطری می‌توانستند به عنوان مدرس انتخاب شوند.

طبق برخی اخبار این موسسه قطری با دلارهای نفتی توانست هر ۶ فیلم مورد حمایت خود را، در جشنواره فیلم کن امسال به عنوان برگزیده انتخاب کند. بر این اساس دور از ذهن نیست که با همین پول‌ها، فیلم «فروشنده» نامزد جایزه اسکار و گلدن‌گلوب و امثال آن نیز شده و حتی برخی از آنها را هم برنده شود!گفتنی است قطر پیش از این توانسته بود با زد و بند مالی میزبانی جام جهانی فوتبال را به دست آورد. نفوذ دلار‌های نفتی برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس نظیر قطر باعث شد تا کمپانی‌‌هایی نظیر «گوگل» و «نشنال جئوگرافیک» واژه مجعول «خلیج عربی» را برای «خلیج فارس» برگزینند. هم‌‌اکنون گروه‌های تروریستی مانند «داعش» و «النصره» توسط قطر حمایت مالی می‌شوند. پیش از این نیز رژیم سعودی توانسته بود با پرداخت پول، کرسی حقوق بشری سازمان ملل را به دست بیاورد با این حساب خرید جوایز اسکار و گلدن‌گلوب و… توسط قطر کاملا محتمل به نظر می‌رسد.

اصغر فرهادی باید به این نکته توجه داشته باشد که همکاری وی با موسسه وابسته به حکومت قطر که همه چیز را در سطح جهان با پول معامله می‌‌کند و از هیچ جنایتی فروگذار نکرده است نمی‌تواند در نهایت به نفع ایشان باشد و باید از موارد مشابهی که در تاریخ معاصر و هم‌اکنون نیز شاهد آن هستیم عبرت بگیرد گفتنی است جریانات شبه‌روشنفکر ایران همیشه منافع شخصی خود را به منافع ملی ترجیح داده‌اند کما اینکه امثال میرزا ابوالحسن‌خان ایلچی در قبال سفارت ایران در انگلیس و دریافت حدود ۲۵ سال مواجب از دولت بریتانیا، در کنار امثال سر گور اوزلی انگلیسی از عاملان قراردادهای ننگینی مانند ترکمانچای و گلستان و جدا شدن بخش‌های مهمی از خاک کشورمان شدند و یا میرزا ملکم‌ خان که با دریافت پول‌هایی به عنوان حق‌الزحمه عامل قراردادهای ننگین دیگری مانند رویتر و لاتاری گردید.با این حساب انتظار آن است که آقای اصغر فرهادی به حکومت قطر که پدر مالی تروریست‌ها محسوب می‌شود «نه» ‌ بگوید و با پدرخوانده تروریست‌ها دست ندهد.اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها