کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

واکنش امام جمعه بجنورد به نامه اخیر علی مطهری


کد خبر : ۳۰۹۶۳شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۶:۱۹۶۷۹ بازدید

حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی در واکنش به نامه علی مطهری، گفت: آزادی بیان مخصوص عده خاصی نیست و هر کسی حرف حقی دارد می تواند ...

حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی در واکنش به نامه علی مطهری، گفت: آزادی بیان مخصوص عده خاصی نیست و هر کسی حرف حقی دارد می تواند نظر خود را آزادانه مطرح کند.

حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد، امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته مرکز استان خراسان شمالی که در محل مصلای امام خمینی (ره) بجنورد برگزار شد، با اشاره به دوازدهم آذر، سالروز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران گفت: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون کامل و جامعی است.

وی افزود: قانون اساسی ایران که در سال 58 و در اوایل انقلاب از سوی 70 نفر کارشناس دین، مجتهد، خبره و متخصص به تصویب رسید و مردم نیز با رای قاطعی به آن رای دادند، قانون جامع و کاملی است.

حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی اظهار کرد: سه ماه این قانون اساسی مستحکم براساس آیات قرآن برای ما و نسل های آینده تنظیم و در نهایت برای تصویب به رای عمومی گذاشته شد.

وی افزود: یکی از مواد قانون اساسی، آزادی بیان بوده و این به آن معناست که هر کس حرف حقی دارد، آزادانه بگوید، خیرخواهی کند، انتقاد و نصیحت کند، کسی مانع او نشود و او آزادانه نظر خود را مطرح کند.

خطیب نماز جمعه بجنورد اظهار داشت: انتقاد یک روزنامه به مجموعه مدیریت شهرستان یا استان برای اینکه مسؤولان از خواب غفلت بیدار شوند، اشکالی ندارد که این آزادی بیان مطبوعات، رسانه ها و تربیون است.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی افزود: اما آزادی بیان به معنای آن نیست که یک عده خاصی دم از آزادی بیان زده و اگر در مقابل آنها افراد و جاهای دیگری حرفی بزنند، آنها سریعا اعتراض کنند که چرا فلان امام جمعه در تریبون نماز جمعه به فلانی انتقاد کرده است.

وی اظهار داشت: برخی مدعی می شوند که چرا در خطبه های نماز جمعه، مواردی درباره آنها مطرح شده است؛ که باید به این افراد گفت خود شما جلوی آزادی بیان را گرفته اید؛ این شما هستید که الان اعتراض کرده و در حقیقت قانون و حرف خودتان را زیر پا گذاشته اید.

امام جمعه بجنورد تصریح کرد: اگر امام جمعه ای در نماز جمعه از مسؤولی انتقاد می کند آزادی بیانی است که در قانون اساسی مصوب و برای همه محترم است و امام جمعه از طرف ولایت حکم دارد که مردم را آگاهی دهد، بیدار کند، بصیرت افزایی کند و مسأله جاری زمان، استان و زندگی را برای آن ها مطرح کند.

حجت الاسلام یعقوبی تصریح کرد: آزادی بیان برای همه محترم است و نباید عده ای برآشوبند که چرا فلان امام جمعه در گوشه ای از ایران اعتراض کرده و گفته است سخنرانی لغو شده است، دنیا که  تمام نشده و آسمان به زمین نیامده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد در واکنش به نامه نوشته شده از سوی علی مطهری به شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور، اظهار کرد: می خواهم در این مورد زیاد صحبت نکنم، بعضی سایت ها حرف هایی نقل کردند؛ اما با این حرف ها ما عقب نشینی نمی کنیم، چرا که ما راست قامتان جاودانه تاریخ بوده، هستیم و خواهیم بود.

امام جمعه بجنورد در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه امروز با اشاره به سالگرد شهادت امام رضا(ع) گفت: امام رضا(ع) می فرمایند وقتی بنده ای از بندگان خدا از دنیا می رود ملائکه می پرسند بنده خدایی که از دنیا رفته چه چیزی از دنیا پیش فرستاده است و قبل از مرگش چه چیزی برای آخرتش ذخیره کرده است؛ این درحالی است که مردم وقتی کسی می میرد میگویند آیا چیزی هم دارد، مالی و اموالی از خود به جای گذاشته است؛ اما ملائکه میگویند چه چیزی برای آخرتش فرستاده است.

وی تصریح کرد: باید در این دنیا برای آخرت چیزی را پیش بفرستید که برای آخرت اثر گذار باشد.

حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی با بیان اینکه برخی در دنیا صندوق ذخیره ارزی خوبی دارند، اما صندوق ذخیره ارزشی و آخرت آنها خالی است، افزود: تا می توانید صندوق ذخیره ارزشی درست کنید و همیشه به فکر پس اندازهای دنیا نباشید و از این حساب برای کارهای خیر استفاده کنید.

وی تصریح کرد: انسان محروم کسی است که از کار خیر به وسیله مالش غفلت کند.

رییس شورای استانی حوزه های علمیه خراسان شمالی سپس به موضوع زائر سرا اشاره کرد و گفت: حدود یک سال قبل قرار شد برای هر استانی یک زائر سرا در کنار حرم حضرت رضا(ع) با مسؤولیت نماینده ولی فقیه هر استان ساخته شود.

حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی با بیان اینکه هیئت امنای زائر سرا روز گذشته در مشهد تعیین و هیئت مدیره، مدیرعامل، بازرس نیز انتخاب و کارهای اداری زائر سرا به اتمام رسیده است، اظهار داشت: کلنگ این زمین به زودی در کنار حرم رضوی به زمین زده خواهد شد اما برای انجام کلنگ زنی به دو میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی افزود: مجموعه این زائر سرا  هشت میلیارد تومان هزینه دارد که با توجه به وضعیت اقتصادی دولت، به مسؤولان دولتی امید زیادی نداریم.

وی تصریح کرد: برای جمع آوری کمک های مردمی هفته آینده شماره حسابی اعلام می شود که کمک ها انجام و کلنگ زنی این زائر سرا هر چه سریعتر آغاز شود.

خطیب نماز جمعه بجنورد با اشاره به دهه وقف، اظهار کرد: وقف یکی از امور خیری است که میزان عمل ما را سنگین می کند.

وی افزود: یکی از این کارها، وقف با نیت کمک به ساخت همین زائر سراست؛ کسی زمینش را وقف و درآمدش را برای ساخت زائرسرا هزینه کند و یا زمینش را بفروشد و خرج احداث زائر سرا کند.

حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی وقف را صدقه جاریه دانست و افزود: کارهای خیر روان بوده و در بستر تاریخ می ماند و هرچه از این موقوفات در کار خیر به کار گرفته شود ثوابش برای واقف باقی خواهد ماند

وی اضافه کرد: ساخت خوابگاه برای دانشجویان، حوزه علمیه، آسایشگاه برای زائرین، کارهای فرهنگی و معنوی همه می تواند مورد نظر واقف باشد.اخبار مرتبط

شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
شب