کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

تلاش کانادا برای بازگشایی سفارت در تهران


کد خبر : ۳۰۹۴۶شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۱:۳۶۳۴۵ بازدید

جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا در نشست خبری با هیئت تحریریه روزنامه تورونتو استار گفت که دولتش در حال انجام تلاش‌های لازم برای بازگشایی ...

جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا در نشست خبری با هیئت تحریریه روزنامه تورونتو استار گفت که دولتش در حال انجام تلاش‌های لازم برای بازگشایی سفارت این کشور در تهران است.

به گزارش فارس،روابط ایران و کانادا از سال ۲۰۱۲، پس از آنکه دولت وقت اتاوا به نخست‌وزیری «استفان هارپر» با متهم کردن ایران به حمایت از دولت سوریه، عدم پایبندی به قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل و ایجاد تهدید برای اسرائیل، دیپلمات‌های خود را از تهران خارج کرد، قطع شد.

کانادا همچنین تحریم‌های مالی گسترده‌ای علیه ایران وضع کرده و در سال‌های گذشته همواره پایه‌گذار قطعنامه‌های ضد ایرانی به بهانه مسئله حقوق بشر بوده است.

روابط دو کشور از پارسال با روی کار آمدن حزب لیبرال به ریاست «جاستین ترودو»، تا حدی بهبود یافته است. اتاوا با بیان اینکه تحریم‌های یکجانبه کانادا را از بهره‌مند شدن از منافع بازار ایران محروم می‌کند، این تحریم‌ها را لغو کرده است.

هم ترودو و هم دیون در ماه‌های گذشته از تصمیم خود برای احیای روابط دیپلماتیک با تهران صحبت کرده‌اند. دیون در ماه مارس سال جاری میلادی در یک سخنرانی در دانشگاه اتاوا گفت قطع روابط با ایران «هیچ اثر مثبتی برای هیچ‌کس نداشته است.»

وزیران خارجه ایران و کانادا شهریور ماه سال ۱۳۹۵ برای اولین بار از زمان قطع روابط، در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل دیدار کردند.اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
لاماری