کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

بورس تهران در اولین روز کاری هفته چگونه گذشت؟


کد خبر : ۳۰۷۲۰شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۷:۲۸۵۰۹ بازدید

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات روز شنبه ششم آذرماه 95 با افزایش 155 واحدی روی رقم 79 هزار و 541 واحد ایستاد.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات روز شنبه ششم آذرماه 95 با افزایش 155 واحدی روی رقم 79 هزار و 541 واحد ایستاد.

شاخص کل هم‌وزن اما با افزایش 28 واحدی به عدد 16 هزار و 82 واحد دست یافت.

امروز همچنین شاخص سهام آزاد شناور با افزایش 196واحدی به عدد 88 هزار و 811 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول نیز در حالی با افزایش 165 واحدی به رقم 56 هزار و 549 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش 16 واحدی روی رقم 168 هزار و 786 واحد ایستاد.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با کاهش دو واحدی، عدد 831 واحد را تجربه  کرد.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت ملی صنایع مس ایران با 90 واحد، معدنی و صنعتی گل گهر با 47 واحد و صنایع پتروشیمی خلیج فارس با 33 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد شاخص بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت پالایش نفت اصفهان با 36 واحد، پالایش نفت بندر عباس با 22 واحد و پالایش نفت تبریز با 19 واحد کاهش بیشترین تأثیرمنفی را بر محاسبه نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از 292 میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن 735 میلیون و 64 هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 58 هزار و 984 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های فرآورده‌های نسوز آذر، قند ارومیه،سرمایه گذاری پارس آریان، حق تقدم خرید سهام لیزینگ رایان سایپا،سیمان دشتستان و اوراق اجاره ماهان از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت های سرمایه گذاری غدیر و حق تقدم خرید سهام آن، سیمان مازندران ،صنعتی بهشهر ، کارخانجات قند قزوین، پخش البرزو اوراق گواهی سپرده عام بانک پارسیان بازگشایی شدند.

به گزارش فارس، امروز کمتر از 30 میلیون سهم صنعتی دریایی ایران به ارزش بیش از 8 میلیارد تومان از سوی قرار گاه خاتم کد به کد شد.

25 میلیون سهم گروه صنعتی بارز نیز به ارزش کمتر از 9 میلیارد تومان کد به کد شد. در میدکو اما امروز بیش از 18 میلیون سهم به ارزش بیش از 3.5 میلیارد تومان میان کد های درون گروهی سهامداران عمده جابجا شد.

همچنین بیش از 16 میلیون سهم بیمه پاسارگاد به ارزش بیش از 5 میلیارد تومان کد به کد شد.

در گسترش صنایع انرژی آذرآب نیز امروز 16 میلیون سهم به ارزش بیش از 3.5میلیارد تومان کد به کد شد. 15 میلیون سهم معدنی و صنعتی گل گهر اما به ارزش بیش از 3 میلیارد تومان به کد های درون گروهی سهامداران عمده انتقال یافت.

کمتر از 15 میلیون سهم صنایع آذرآب به ارزش بیش از 6 میلیارد تومان نیز به از سوی سهامدار عمده کد به کد شد. در آتیه داده پرداز اما امروز اندکی بیش از 6 میلیون سهم به ارزش بیش از 7 میلیارد تومان کد به کد شد.

3 میلیون سهم گلتاش اما به ارزش کمتر از 4 میلیارد تومان به کد های درون گروهی سهامدار عمده منتقل شد.

معاملات درون گروهی در بازار نقدی سهام نیز امروز رواج داشت، طوری که بازارگردان سرمایه گذاری سایپا امروز حدود 20 میلیون سهم را به کد های درون گروهی انتقال داد.

در سرمایه گذاری پارس آریان نیز سهامدار عمده اندکی بیش از 51 میلیون سهم را به کد های درون گروهی انتقال داد.

بر اساس این گزارش امروز بازار سهام شاهد واگذاری اغلب صف های خرید در گروه سیمانی با تحقق اهداف معامله گران اغلب کوتاه مدت نگر در این گروه بود. موضوع افزایش 15 درصدی قیمت سیمان برای این گروه در روزهای گذشته اهرمی برای موج سواری نوسان گیران شده است.

در زیر سایه سنگین معاملات کد به کد و درون گروهی حقوقی ها با هدف تقویت ارزش معاملات بازار سهام امروز ملی مس لیدر گروه فلزات اساسی با معاملات به نسبت پر حجم بود. در این گروه معدنی ها و در راس آنها گروه سرب و روی با اقبال خریداران روبرو هستند.

دیدگاه ترامپ برای افزایش تعرفه واردات زغال سنگ و اعلام خط و نشان برای  تجار چینی و از سویی زمزمه هایی برای افزایش نرخ بهره با هدف تضعیف دلار امریکا اگر چه بازارهای جهانی را با نوسان های کوتاه مدت شدیدی مواجه کرده، اما سیاست‌های اقتصادی چین و نحوه برآورد قیمت نفت در بودجه در کنار تضعیف ارزش یوآن در برابر دلار همچنان حاکی از قدرت بلامنازع چشم بادامی ها در بازار فلزات اساسی دارد.

در این میان انتظار برای افزایش نرخ دلار در بازار ارز ایران تا محدوده 4500 تومان باعث اقبال خریداران سهام به گروههای صادرات محور از جمله معدنی ها و فلزات اساسی در کنار پتروشیمی های به ویژه اوره ساز شده است.

در نفت ایرانول نیز انتظار برای تحقق بالاتر نرخ فروش نسبت به برآورد های بودجه ای امروز نیز اقبال سهامداران را در این گروه در پی داشت.

در گروه دارویی ها میز با وجود تشدید عرضه سهام از سوی معاله گران اغلب حقوقی اما همچنان معامله گران اغلب حقیقی برای جمع آوری سهام این گروه از خود علاقه نشان می دهند.

در گروه کاشی و سرامیک نیز همسو با حمایت قدرتمند معاله گران حقیقی ، تک سهم های این گروه با صف  خرید های به نسبت پایدار نیز روبرو هستند.

به گزارش فارس امروز بازار سهم بازاری متعادل و به نسبت کم حجم بود که سوار بر موج نوسان گیری به دنبال گروه های آماده برای نوسانی شدن می گشت. بازاری که همچنان با دید کوتاه مدت به دنبال تک سهم ها است.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو