کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

کشف دو نوع ماده مخدر جدید صنعتی در گمرک ایران


کد خبر : ۳۰۶۷۳جمعه، ۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۸:۴۷۵۹۶ بازدید

گمرک ایران علاوه بر کشف ۱۰ کیلو هرویین، ۷کیلو شیشه،۱۳۶ کیلو ناس و ۸کیلو تریاک، در روزهای اخیر، از توقیف دو نوع ماده مخدر جدید خبر داد.

گمرک ایران علاوه بر کشف ۱۰ کیلو هرویین، ۷کیلو شیشه،۱۳۶ کیلو ناس و ۸کیلو تریاک، در روزهای اخیر، از توقیف دو نوع ماده مخدر جدید خبر داد.

به گزارش گمرک ایران، در میان محموله‌های مخدر مکشوفه توسط ماموران گمرک طی روزهای گذشته دو نوع ماده مخدر پیشرفته که به تازگی تولید و توسط سوداگران وارد بازارهای جهانی شده است نیز مشاهده شده است.

بنابراین گزارش ، این دو ماده مخدر جدید یکی از خانواده روان گردان ها با نام N.P.S است که از ترکیب مواد مخدر گیاهی و متامفتامین تشکیل می شود و دیگری از خانواده قرص های مخدر جدید از نوع YATAبوده و حاوی متامفتامین و کافیین است.

همچنین در روزهای اخیر ماموران گمرک موفق شدند مقدار ۱۵ کیلو بذر شاهدانه از قاچاقچیان کشف و ضبط کنند.

این گزارش می افزاید ،انواع قرص های ترامادول و متادون نیز از دیگر کشفیات ماموران گمرک طی روزهای اخیر بوده است.

بر اساس این گزارش،کشفیات مواد مخدر توسط ماموران گمرک در ماههای اخیر سیر صعودی داشته که عمدتا به دلیل تجهیز گمرکات مسافری به تجهیزات کنترلی پیشرفته ،افزایش آموزش پرسنل در حوزه مواد مخدر صنعتی ، سنتی و قرص‌های روان گردان و همچنین دیگر اقدامات اطلاعاتی _ امنیتی توسط ماموران گمرک بوده است.

گفتنی است، گمرک ایران سال گذشته از سوی مرکز اطلاعات و امنیت سازمان جهانی گمرک به عنوان یکی از گمرکات برتر جهان در مبارزه با مواد مخدر شناخته شد.اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها