کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

مالیات براساس ادعا و حدس و گمان از کسی اخذ نمی‌شود


کد خبر : ۳۰۶۰۴چهارشنبه، ۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۳:۴۷۱۶۲۷ بازدید

رئیس سازمان امور مالیاتی در پاسخ به این ادعا که در زمان رکود نباید از مردم مالیات گرفت،‌ گفت: مالیات براساس سود و زیان از مودیان اخذ می شود و ...

رئیس سازمان امور مالیاتی در پاسخ به این ادعا که در زمان رکود نباید از مردم مالیات گرفت،‌ گفت: مالیات براساس سود و زیان از مودیان اخذ می شود و نه براساس ادعا و حدس و گمان، لذا اسناد مبنای تشخیص درآمد افراد است.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از رسانه مالیاتی، سید کامل تقوی نژاد در جمع مدیران مالیاتی استان تهران گفت: عده ای می گویند که در زمان رکود نباید از مردم مالیات گرفت که در پاسخ به این عده باید گفت مالیات براساس سود و زیان از مودیان اخذ می شود و نه براساس ادعا و حدس و گمان، لذا اسناد و مدارک صحیح و اصولی مربوط به فعالیت اقتصادی افراد مبنای تشخیص درآمد آنان می باشد و از سوی دیگر نیز ما قصد نداریم به هر بهانه و دلیلی از مردم مالیات بگیریم و وضعیت اقتصادی مردم را در نظر می‌گیریم.

با ذکر این مطلب که قشر عظیمی از مردم مخاطب نظام مالیاتی هستند، خواستار احترام به مردم، رفع مشکلات آنان و تعامل و توافق با مودیان برای وصول عادلانه مالیات شد.

وی با تاکید بر استفاده حداکثری مدیران کل و ممیزین کل از اختیارات موضوع مواد 238 قانون مالیات های مستقیم و 29 قانون مالیات بر ارزش افزوده و همچنین تفویض اختیار بخشودگی جرایم قابل بخشش قانون مالیاتهای مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده به مدیران کل امور مالیاتی سراسر کشور تا پایان سال 96 اظهار داشت: مدیران صف به نحو شایسته ای از این اختیارات به منظور تفاهم و تعامل با مودیان استفاده کنند.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، با تاکید بر مدیریت مبتنی بر مشارکت جمعی خاطر نشان کرد: با مشارکت جمعی مدیران و کارکنان سازمان، تصمیم گیریها، برنامه ها و استراتژی های سازمان به نحو موثرتری عملیاتی خواهند شد.

وی با اشاره به پیش بینی درآمدهای مالیاتی سال جاری عنوان داشت: امسال رقم پیش بینی شده درآمدهای مالیاتی در بودجه 87 هزار میلیارد تومان است که در شش ماهه نخست امسال، با تلاش همکاران روند وصول مالیات به شکل مطلوبی بود که در نیمه دوم سال نیز این روند باید تداوم یابد.

وی نیروی انسانی سازمان را مهمترین سرمایه سازمان توصیف کرد و گفت: مدیران و کارکنان سازمان امور مالیاتی کشور به دلیل مسئولیتهای سنگینی که بر دوش دارند، جزو سرمایه های ارزنده نظام اداری و اقتصادی کشور محسوب می شوند.

وی مقوله اخلاق در نظام مالیاتی را بسیار مهم برشمرد و گفت: جوهره اصلی انسانیت، تمسک به حصول اخلاق است و اگر هر یک از مدیران و کارکنان نظام مالیاتی، جنبه معنوی کار خویش را بشناسد، مسئولیت خود را هم از جنبه انسانی و هم از جنبه اخلاقی به بهترین شکل ایفا خواهد کرد.

تقوی نژاد از سازمان امور مالیاتی کشور به عنوان یک سازمان پاک نهاد با کارکنانی شرافتمند و سالم یاد کرد و گفت: ما باید تلاش کنیم جایگاه نظام مالیاتی را در نزد افکار عمومی ارتقا دهیم و این کار با ارتقای سلامت نظام اداری، اخلاق مداری، مودی مداری و مبارزه جدی با فساد و تخلفات اداری امکان پذیر است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، مالیات را هم حق بیت المال و هم حق مردم عنوان کرد و گفت: ما حق نداریم در امر وصول مالیات که به بیت المال و مردم تعلق دارد کوتاهی کنیم و در امر وصول مالیات که از جنس عدالت نیز هست، نباید مرتکب ظلم یا بی عدالتی در حق مردم شویم.اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

مالتینا

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
مالتینا