کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

ادعای واشنگتن درباره آب سنگین ایران


کد خبر : ۳۰۰۵۸پنجشنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۲:۵۵۴۶۶ بازدید

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که ایران در حال انجام اقداماتی برای خارج کردن مازاد آب سنگین تولید شده از این کشور است.

در حالی که آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش روز چهارشنبه خود از وجود مازاد آب سنگین تولید شده در ایران فراتر از سقف تعیین شده در توافق هسته‌ای خبر داده است، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده است که ایران در حال انجام اقداماتی برای خارج کردن مازاد آب سنگین از این کشور است.

مارک تونر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این باره تاکید کرد: این مساله مهم است که یادآوری کنیم ایران هیچ تلاشی برای مخفی کردن این مساله انجام نداده است.
رویترز افزود: این دومین بار است که میزان آب سنگین تولید شده در ایران بیشتر از سقف 130 تن تعیین شده در توافق هسته‌ای بوده است.

در گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی که از سوی رویترز مشاهده شده است، ایران بیش از 130.1 تن آب سنگین در اختیار دارد.

یک دیپلمات ارشد آگاه به مسائل هسته‌ای ایران نیز در این باره گفت: تهران قصد دارد تا مواد هسته‌ای حساس را طی روزهای آینده از کشور خارج کند تا سطح ذخایر مواد هسته‌ای را به سقف تعیین شده در توافق هسته‌ای بازگرداند.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش جدید خود درباره ایران بار دیگر تایید می کند که فعالیتهای هسته‌ای ایران در زمینه‌های مختلف از جمله غنی‌سازی، تحقیق و توسعه، بازطراحی راکتور آب سنگین اراک و تولید آب سنگین در چارچوب برجام ادامه دارد.اخبار مرتبط


میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو