کانال تلگرام ایران جیب
بلو بانکبلو بانکادعای واشنگتن درباره آب سنگین ایران


کدخبر:۳۰۰۵۸پنجشنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۲:۵۵۴۵۲ بازدید

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که ایران در حال انجام اقداماتی برای خارج کردن مازاد آب سنگین تولید شده از این کشور است.

در حالی که آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش روز چهارشنبه خود از وجود مازاد آب سنگین تولید شده در ایران فراتر از سقف تعیین شده در توافق هسته‌ای خبر داده است، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده است که ایران در حال انجام اقداماتی برای خارج کردن مازاد آب سنگین از این کشور است.

مارک تونر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این باره تاکید کرد: این مساله مهم است که یادآوری کنیم ایران هیچ تلاشی برای مخفی کردن این مساله انجام نداده است.
رویترز افزود: این دومین بار است که میزان آب سنگین تولید شده در ایران بیشتر از سقف 130 تن تعیین شده در توافق هسته‌ای بوده است.

در گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی که از سوی رویترز مشاهده شده است، ایران بیش از 130.1 تن آب سنگین در اختیار دارد.

یک دیپلمات ارشد آگاه به مسائل هسته‌ای ایران نیز در این باره گفت: تهران قصد دارد تا مواد هسته‌ای حساس را طی روزهای آینده از کشور خارج کند تا سطح ذخایر مواد هسته‌ای را به سقف تعیین شده در توافق هسته‌ای بازگرداند.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش جدید خود درباره ایران بار دیگر تایید می کند که فعالیتهای هسته‌ای ایران در زمینه‌های مختلف از جمله غنی‌سازی، تحقیق و توسعه، بازطراحی راکتور آب سنگین اراک و تولید آب سنگین در چارچوب برجام ادامه دارد.قاصدک 24قاصدک 24
اخبار مرتبط

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها