کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

سفر بدون روادید به عراق ممنوع!


کد خبر : ۲۹۷۹۷شنبه، ۱۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۲:۴۶۲۰۱ بازدید

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام و مدیرکل امور مرز و پدافند غیرعامل وزارت کشور در پایانه مرزی مهران در خصوص ایجاد آخرین هماهنگی‌ها و ...

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام و مدیرکل امور مرز و پدافند غیرعامل وزارت کشور در پایانه مرزی مهران در خصوص ایجاد آخرین هماهنگی‌ها و تسهیل در تردد زوار در ایام اربعین با سفیر عراق در ایران دیدار و گفت‌گو کردند.

به گزارش ایسنا، چگونگی صدور ویزای مانفیستی (گروهی) و تسهیل در ارائه خدمات گذرنامه‌ای در مرز زرباطیه عراق و افزایش سطح تعاملات و همکاری‌های 2 مرز مهران و زرباطیه نیز در این سفر با حضور مسئولان 2 کشور مورد رسیدگی قرار گرفت.

مرز مهران مهم‌ترین گذرگاه جمهوری اسلامی ایران به عراق است

مجید آقابابایی، مدیرکل امور مرز و پدافند غیرعامل وزارت کشور در این دیدار گفت: مرز مهران مهم‌ترین گذرگاه جمهوری اسلامی ایران به عراق است و مقامات 2 کشور برای هماهنگی بیشتر در خصوص تردد زائران در ایام اربعین به‌صورت شبانه‌روزی مشغول فعالیت هستند.

وی با بیان این‌که «از زمان حضور راجح صابر عبود الموسوی به‌عنوان سفیر جدید عراق در ایران سطح، همکاری‌های طرفین افزایش‌یافته است»، به بازدید خود از مرز زرباطیه عراق اشاره کرد و افزود: وضعیت کنترل و تأمین زیرساخت‌ها در این مرز نسبت به سال قبل بهتر شده است.

وی مهم‌ترین درخواست مقامات عراقی را جلوگیری از ورود بدون ویزای افراد به مرز اعلام کرد و گفت: به‌منظور کنترل بیشتر اتباع بیگانه امسال از مرز شلمچه به عراق تردد دارند.

مدیرکل امور مرز و پدافند غیرعامل وزارت کشور یکی از مسائل و مشکلات موجود را در بحث صدور روادید انفرادی و گروهی اعلام کرد و یادآور شد: پلیس ایران آمادگی کامل دارد با همکاری طرف عراقی برای رفع این مشکل اقدام کند البته این مسئله در سال جاری حل نشد ولی امیدواریم در آینده برطرف شود.

تاکید بر حضور زائران در استحکام روابط کشورهای ایران و عراق

راجح صابر عبود الموسوی، سفیر عراق در جمهوری اسلامی ایران در این دیدار، همایش بزرگ اربعین و حضور میلیونی زائران را موجب استحکام روابط 2 کشور دانست و گفت: با هماهنگی مسئولان دو طرف مشکلات سال‌های گذشته در مرزهای مهران و زرباطیه برطرف شده است.

وی اظهار کرد: همه ما بسیار خوش‌وقت هستیم که زیارت عتبات عالیات و حضور زائران در اربعین موجب استحکام روابط کشورهای ایران و عراق در سال‌های اخیر است.

وی با اشاره به بازدید خود از پایانه مرزی مهران افزود: راهکارهایی برای برطرف شدن مشکلات عمده سال گذشته زائران در این مرز از سوی مقامات ایرانی اندیشیده شده که حاصل نشست‌ها و همکاری مسئولان دو کشور است.

سفیر عراق در ایران تأکید کرد: یکی از مشکلات عمده سال‌های قبل تردد کامیون‌های حامل مواد غذایی برای زائران با توجه به ترافیک بود که رساندن این مواد به موکب‌ها جهت پذیرایی زائران را با مشکل مواجه می‌کرد.

وی یادآور شد: در هیچ نقطه‌ای از دنیا این میزان زائر متردد میان 2 کشور وجود ندارد که این مسئله میزان عمق و علاقه مردم دو کشور را نشان می‌دهد سال گذشته ورود بدون ویزای برخی از زائران خارجی (اتباع افغان) مشکلاتی ایجاد کرد اما امسال با تدابیری که با تعامل و همکاری مقامات ایرانی اتخاذشده اجازه تکرار چنین اتفاقی را نمی‌دهیم.

وی درباره فعال شدن کنسولگری موقت این کشور در مهران نیز گفت: امسال کنسولگری موقت در ایلام ایجادشده ولی در صورت نیاز دفتری نیز در ایام منتهی به اربعین در مهران دایر خواهیم کرد.

عبود الموسوی از فراهم شدن بستر برای خدمات مناسب به زائران در پایانه مرزی مهران ابراز رضایت کرد و افزود: امیدواریم امسال بدون هیچ مشکل مردم در ایام منتهی به اربعین برای زیارت و شرکت در آیین‌های ویژه این روز به عراق سفر کنند.

سفر بدون روادید به عراق ممنوع!

حسین کلانتری معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام در این دیدار از اهتمام جدی و اتخاذ تدابیر ویژه برای رعایت قانون و ممانعت از سفر بدون روادید زائران به عراق در مرز مهران خبر داد.

وی با بیان این‌که «امیدواریم این نشست موجب رفع مشکلات به‌ویژه درزمینهٔ تجمیع ویزاهای مانیفستی شود»، اظهار کرد: در روزهایی پیک تردد، صدها و هزاران نفر در پشت گیت‌ها تجمع می‌کنند که به‌منظور جلوگیری از بروز این مشکلات امسال تدابیری اندیشیده شده است.

وی از آمادگی مسئولان استان ایلام برای راه‌اندازی کنسولگری دائمی عراق در ایلام خبر داد و گفت: ایجاد این کنسولگری موجب تسهیل در تردد زائران و تجار با توجه به انبوه صادرات کالاهای غیرنفتی از مرز مهران در طول سال می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام با اشاره به برنامه‌ریزی انجام‌شده برای استقرار یک نماینده دولت عراق و یک نماینده فرمانداری مهران در این مرز در ایام اربعین تأکید کرد: این افراد در صورت بروز مشکل احتمالی می‌توانند به نیابت از مسئولان 2 کشور به آن رسیدگی کننداخبار مرتبط

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها