کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

بهترین و بدترین خودروهای پلیس در جهان / تصاویر


کد خبر : ۲۹۰۳۸چهارشنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۲:۰۳۶۰۴۲ بازدید

نیروهای پلیس در سرتاسر جهان از خودروهای متنوعی برای انجام مأموریت‌های خود استفاده می‌کنند. متأسفانه این خودروها عموماً کلافه کننده هستند. برای دسته‌بندی ...
پدال - نیروهای پلیس در سرتاسر جهان از خودروهای متنوعی برای انجام مأموریت‌های خود استفاده می‌کنند. متأسفانه این خودروها عموماً کلافه کننده هستند. برای دسته‌بندی خودروها ما نگاهی انداخته‌ایم به برخی از سریع‌ترین، جذاب‌ترین و جالب‌ترین خودروهای پلیس دنیا و همچنین نیم‌نگاهی نیز به بدترین‌ها داشته‌ایم.
 
بوگاتی پلیس
 
در بریتانیا پلیس از همه نوع خودرویی استفاده می‌کنند اما اکثر این خودروها کند و آرام هستند. از روزهایی که آستین مترو و واکسهال کاوالیرز به عنوان خودروی پلیس بودند گذشته‌ایم و البته جای آن‌ها را هاچبک‌ها و سدان های مدرن کند دیگری گرفته‌اند. تعداد معدودی از نیروهای پلیس این شانس را دارند که از خودروهای جذاب لذت ببرند.

البته اکثر این خودروهای جذاب و خاص برای تبلیغات مورد استفاده قرار می‌گیرند. واضح است که همه‌ی افسران پلیس فرصت تعقیب خلاف‌کاران با این خودروها را پیدا نمی‌کنند. فورد فوکوس و واکسهال آسترا همچنان ستون فقران ناوگان خودرویی پلیس در بریتانیا را تشکیل می‌دهند. ما همچنین نگاهی به شرم‌آورترین خودروهای پلیس دنیا نیز انداخته‌ایم.

این خودروهای مضحک در برابر سوپرکارها مغلوب می‌شوند بنابراین اگر دیدن خودروهای جذاب پلیس شما را به فکر تغییر شغل انداخته باید بگوییم بهتر است نگاهی به این لیست بیندازید.

بهترین خودروهای پلیس دنیا

آریل اتم PL

پیشرانه: 2 لیتری VTEC هوندا، 350 اسب بخار

شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 2.5 ثانیه

حداکثر سرعت: 250 کیلومتر در ساعت
 
آریل اتم PL پلیس
 
این خودرو بر پایه‌ی مدل اتم 3.5R بنا شده و قدرت آن از 240 به 350 اسب بخار افزایش یافته است. شتاب اولیه‌ی آن به‌طور باورنکردنی‌ای 2.5 ثانیه اعلام شده است. هرچند که رنگ‌آمیزی زرد و آبی پلیس به خوبی روی خودرو نشسته اما احتمال اینکه در ناوگان خودرویی پلیس بکار گرفته شود کم است.
 


کاپارو T1

پیشرانه: 6 سیلندر 3.5 لیتری، 345 اسب بخار

شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 2.5 ثانیه

حداکثر سرعت: 330 کیلومتر در ساعت
 
کاپارو T1
 
کاپارو T1 کمتر یک خودروی پلیس و بیشتر یک خودروی تعقیب کننده با سرعت بالاست. پیشرانه‌ی قرار گرفته در وسط، طراحی دیفرانسیل عقب و دو نفره بودن توسط رنگ‌آمیزی پلیس تکمیل شده‌اند. این خودرو که توسط مهندسان برنامه‌ریز مک لارن F1 طراحی شده شانس زیادی را برای خلاف‌کاران قائل نمی‌شود.
 


فورد F-150

پیشرانه: 8 سیلندر 5 لیتری، 385 اسب بخار

شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 6.6 ثانیه

حداکثر سرعت: اعلام نشده
 
فورد F-150 پلیس
 
خودروهای معدودی وجود دارند که به اندازه‌ی F-150 مرعوب‌کننده عمل کنند؛ اما در آمریکا این خودرو نوعی از سبک زندگی محسوب می‌شود و برای چندین سال عنوان پرفروش‌ترین خودروی این کشور را در اختیار دارد؛ بنابراین درست همانند نیروهای پلیس بریتانیا که از فورد فوکوس پرفروش استفاده می‌کنند، نیروهای پلیس آمریکا نیز باید این پیکاپ را به خدمت بگیرند. دو نوع پیشرانه‌ی 8 سیلندر 5 لیتری و 3.5 لیتری اکوبوست با دو نوع کابین SuperCrew و SuperCab در دسترس است و به تجهیزاتی که از یک خودروی پلیس انتظار دارید مجهز شده است.
 


مرسدس بنز GLE کوپه

پیشرانه: 8 سیلندر 5.5 لیتری، 577 اسب بخار

شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 4.2 ثانیه

حداکثر سرعت: 250 کیلومتر در ساعت
 
مرسدس بنز GLE کوپه
 
 
استرالیایی‌ها پیشرانه‌های 8 سیلندر را دوست دارند و این مرسدس بنز GLE کوپه در واقع با یک تیر دو نشان را زده است. شاید فرم بدنه‌ی خودرو برای حمل زندانی‌ها کاربردی نباشد اما ارتفاع سواری افزایش یافته برای استفاده در راه‌های ناهموار مناسب است. این خودرو بخشی از کمپین افزایش ایمنی جاده‌ها در ویکتوریا هم هست.
 


پورشه 911

پیشرانه: 6 سیلندر 3.8 لیتری تخت، 370 اسب بخار

شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 4.5 ثانیه

حداکثر سرعت: 300 کیلومتر در ساعت
 
پورشه 911 پلیس
 
پورشه امسال پنجاهمین سالگرد تولید 911 را جشن گرفته و احتمالاً پلیس برلین نیز علاقه داشته تا با این 911 مدل 2005 به جشن پورشه ملحق شود. خودروی مورد بحث توسط تک آرت تیون شده است.
 


مرسدس بنز CLS برابوس راکت

پیشرانه: 12 سیلندر 6.3 لیتری، 720 اسب بخار

شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 3.2 ثانیه

حداکثر سرعت: 365 کیلومتر در ساعت
 
مرسدس بنز CLS برابوس راکت پلیس

با حداکثر سرعت 365 کیلومتر در ساعت و قدرت 720 اسب بخاری دیدن اینکه نام خودرو از کجا آمده اصلاً سخت نیست. برابوس همه‌ی تجهیزات مورد نیاز برای افزایش قدرت را در نظر گرفته است. برخلاف برخی خودروهای هیجان‌انگیز دیگر این خودرو همچنین دارای دو صندلی در عقب برای خلاف‌کاران است.
 
 
لوتوس اوورا

پیشرانه: 6 سیلندر 3.5 لیتری، 345 اسب بخار

شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 4.4 ثانیه

حداکثر سرعت: 286 کیلومتر در ساعت
 
لوتوس اوورا پلیس
 
این خودرو که توسط پلیس ملی ایتالیا مورد استفاده قرار می‌گیرد نسخه‌های کاملاً پلیسی از اوورا را نشان می‌دهد. اخیراً یک دستگاه از این خودرو نیز به پلیس نورفولک تحویل داده شده است؛ اما این خودرو بیش از آنکه مورد استفاده‌ی پلیس قرار بگیرد برای مردم عادی سرگرم‌کننده است.
 


آلفارومئو جیولیا QV

پیشرانه: 6 سیلندر 2.9 لیتری، 503 اسب بخار

شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 3.9 ثانیه

حداکثر سرعت: 306 کیلومتر در ساعت
 
آلفارومئو جیولیا QV
 
پلیس ایتالیا با خودروهای خاص آلفا غریبه نبوده و در گذشته نیز مدل 159 در این ناوگان بکار گرفته شده است؛ اما جیولیا QV جدید قدرتمندترین آلفای پلیس بوده و از دل پیشرانه‌ی 6 سیلندر توئین توربوی آن 503 اسب بخار قدرت بیرون می‌آید. از این خودرو برای پاسخ‌های سریع، انتقال ارگان‌های حیاتی بدن و اسکورت مقامات استفاده می‌شود.
 


اسپایکر C8

پیشرانه: 8 سیلندر 4.2 لیتری، 400 اسب بخار

شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 4.5 ثانیه

حداکثر سرعت: 301 کیلومتر در ساعت
 
اسپایکر C8 پلیس
 
این سوپرکار هلندی به رنگ قرمز و آبی پلیس شهر درآمده است. پیشرانه‌ی 8 سیلندر متعلق به آئودی آن نیز با غرش‌های خود اخطاری جدی را به خلاف‌کاران می‌دهد.
 


لامبورگینی هوراکان LP 610-4

پیشرانه: 10 سیلندر 5.2 لیتری، 602 اسب بخار

شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 3.2 ثانیه

حداکثر سرعت: 325 کیلومتر در ساعت
 
لامبورگینی هوراکان LP 610-4 پلیس
 
پلیس ایتالیا برای دریافت این هوراکان کاملاً پلیسی مدت زمان زیادی را منتظر نمانده است. چراغ‌های آبی گردان نیز زیبایی چشم‌گیری به این خودرو بخشیده‌اند.
 


استون مارتین One-77

پیشرانه: 12 سیلندر 7.3 لیتری، 750 اسب بخار

شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 3.7 ثانیه

حداکثر سرعت: 354 کیلومتر در ساعت
 
استون مارتین One-77 پلیس
 
این یک خودروی بسیار خاص از استون است. همان‌طوری که از نام خودرو مشخص است تنها 77 دستگاه از این مدل ساخته شده است. در One-77 از بهترین مواد استفاده شده و البته خودروی کندی نیست. پیشرانه‌ی 12 سیلندر این خودرو قدرت 750 اسب بخاری دارد.
 


بنتلی کانتیننتال GT

پیشرانه: 12 سیلندر 6 لیتری، 567 اسب بخار

شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 4.3 ثانیه

حداکثر سرعت: 317 کیلومتر در ساعت
 
بنتلی کانتیننتال GT پلیس
 
دیگر خودروی انگلیسی یعنی کانتیننتال GT انتخابی مناسب برای کیفیت و آسایش است. این خودروی دست‌ساز پاسخگوی تمامی نیازهای مشتریان بده و پیشرانه‌ی قوی آن نیز در هر شرایطی انتظارات را برآورده می‌کند.
 


فراری FF

پیشرانه: 12 سیلندر 6.2 لیتری، 651 اسب بخار

شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 3.7 ثانیه

حداکثر سرعت: 335 کیلومتر در ساعت
 
فراری FF پلیس
 
کاربردی بودن و فراری دو واژه‌ای هستند که به ندرت کنار همدیگر می‌آیند؛ اما فراری FF یک استثناست زیرا فضای کافی برای 4 نفر را دارد. به لطف پیشرانه‌ی 651 اسب بخاری این خودرو گزینه‌ای عالی برای انتقال سریع مجرمان به پایگاه پلیس به شمار می‌رود.
 


بدترین خودروهای پلیس دنیا :

لادا ریوا

پیشرانه: 4 سیلندر 1.5 لیتری، 80 اسب بخار

شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 14.5 ثانیه

حداکثر سرعت: 153 کیلومتر در ساعت
 
لادا ریوا پلیس
 
به دلیل تحریم‌های تجاری کوبا نمی‌تواند ناوگان خودروی پلیس خود را از آمریکا تهیه کند اما دوستان این کشور در روسیه لادا ریوا را پیشنهاد کرده‌اند. این خودروهای روسی در خیابان‌های هاوانا تردد کرده و به نظر نمی‌رسد که کسی آن‌ها را جدی بگیرد!
 


اسمارت فورتو

پیشرانه: 0.9 لیتری، 89 اسب بخار

شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 10.4 ثانیه

حداکثر سرعت: 155 کیلومتر در ساعت
 
اسمارت فورتو پلیس
 
افسران پلیس نیویورک شاید برای تعویض فورد کراون ویکتوریای کلاسیک با اسمارت فورتوی کوچک ناراحت باشند. دپارتمان پلیس نیویورک 250 دستگاه فورتو را برای حل مشکلات ترافیکی شهر خریداری کرده است اما به غیر از پارک کردن آسان این خودرو به نظر نمی‌رسد که مزیت دیگری را شاهد باشیم.
 


تویوتا پریوس

پیشرانه: 4 سیلندر 1.8 لیتری، 134 اسب بخار

شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 10.1 ثانیه

حداکثر سرعت: 180 کیلومتر در ساعت
 
تویوتا پریوس پلیس
 
پلیس برلین در نظر داشته که آلایندگی پورشه‌ی خود را با استفاده از تویوتا پریوس هیبریدی جبران نماید. زمانی که خودرو با قدرت باتری کار می‌کند افسران پلیس قادر خواهند بود که مجرمان را دستگیر کنند!


اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها