کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

زنجانی در تاجیکستان چه می کرد؟


کد خبر : ۲۸۴۷جمعه، ۱۳ دی ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۸:۴۴۶۳۹۱ بازدید

بانک ملی تاجیکستان هر گونه همکاری با بابک زنجانی را رد کرده است. سخنگوی این بانک ادعای نسبت داشتن بانک سرمایه‌گذاری کنت اینوستمنت در تاجیکستان را به این میلیاردر ایرانی تکذیب کرده است.

زنجانی در جریان دور زدن تحریم ها، با چندین کشور وارد همکاری شده بود. مالزی، ترکیه و تاجیکستان تنها نام سه کشوری است که ارتباط زنجانی با آنها و سرمایه گذارانشان تقریبا اثبات شده است. او با ماهاتیر محمد نیز عکسی یادگاری گرفته است.

کنت گروپ تاجیکستان (kont group tajikistan) و ایشن اکسپرس ایرلاین (asian express airline) در تاجیکستان، از شرکتهای مشترکی هستند که به بابک زنجانی تعلق دارند.این در حالی است که بانک ملی تاجیکستان هر گونه همکاری با بابک زنجانی را رد کرده است. سخنگوی این بانک ادعای نسبت داشتن بانک سرمایه‌گذاری کنت اینوستمنت در تاجیکستان را به این میلیاردر ایرانی تکذیب کرده است.

نام زنجانی زمانی در تاجیکستان بر سر زبان ها افتاد که ترمینال شهر دوشنبه بازسازی شد و زنجانی فردی بود که در آن مراسم دوشادوش رییس جمهور این کشور و حتی در لحظه قیچی زدن نیز حضور داشت. گفته می شود که زنجانی در جریان این بازسازی سرمایه گذاری کرده است.

شرکت زیرمجموعه این ترمینال همان شرکت بابک زنجانی یعنی ایشن اکسپرس ایرلاین است. فعالیت این شرکت در مجلس تاجیکستان زمانی بحث برانگیز شده بود؛ چرا که این شرکت از پرداخت تمامی تعرفه های گمرکی معاف شده بود. گفته می شود ایشن اکسپرس، درحدود ۴۰اتوبوس را بدون پرداخت هرگونه تعرفه گمرکی از آلمان وارد کرده بود. این در حالیست که طبق قانون تاجیکستان، تنها کالاهایی که در تولید کاربرد دارند از پرداخت تعرفه ها معاف هستند.

آنطور که به نظر می رسد، ورود سرمایه گذار خارجی به تاجیکستان کار چندان آسانی نیست. گرچه بانک ملی تاجیکستان ارتباط با زنجانی را تکذیب کرده است اما باور اینکه فردی مثل بابک زنجانی در معیت رییس جمهور این کشور در افتتاح پروژه ها شرکت کند بدون آنکه ارتباطی با آنها داشته باشد، چندان قابل باور نیست.

سایت های محلی تاجیکستان گزارش داده اند که زنجانی حتی تابعیت تاجیکستان را نیز به دست آورده است. این موضوع هنوز تکذیب یا تایید نشده است. طبق قانون این کشور، تنها رییس جمهور تاجیکستان می تواند تبعیت کشور را به اشخاص اعطا کند.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها