کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

چه کشورهایی از ارزانی طلا بیشترین ضرر را کردند؟


کد خبر : ۲۸۴۶جمعه، ۱۳ دی ۱۳۹۲ - ۰۸:۴۱:۰۶۴۸۰۸ بازدید

کاهش شدید قیمت جهانی طلا در سال 2013 میلادی زیان و ضرر سنگینی را بر بانک های مرکزی جهان وارد کرده و این زیان و ضرر برای کشورهایی ...

کاهش شدید قیمت جهانی طلا در سال 2013 میلادی زیان و ضرر سنگینی را بر بانک های مرکزی جهان وارد کرده و این زیان و ضرر برای کشورهایی که بخش زیادی از ذخایر ارزی خود را به صورت طلا نگهداری می کردند، بیشتر از سایر کشورها بوده است.

قیمت طلا در سال ۲۰۱۳ میلادی بیش از ۲۸ درصد کاهش داشته است. قیمت طلا از ۱۷۲۶ دلار در سال ۲۰۱۲ میلادی به کمتر از ۱۲۰۰ دلار در هر اونس رسیده است.بر اساس این گزارش آلمان تنها کشور بزرگ جهان به شمار می رود که میزان ذخایر طلای خود را در سال ۲۰۱۳ کاهش داده است. پرتغال در سال ۲۰۱۳ میلادی بیش از ۹۰ درصد ذخایر ارزی خود را با طلا نگهداری کرده است. در نتیجه ارزش ذخایر ارزی پرتغال در سال ۲۰۱۳ میلادی بیش از ۲۵ درصد کاهش داشته و به کمتر از ۸ میلیارد دلار رسیده است.

یونان هم ۸۳ درصد ذخایر ارزی خود را به صورت طلا نگهداری کرده و افت قیمت طلا موجب کاهش ۲۳ درصدی ارزش ذخایر ارزی این کشور شده است.از نظر ارزش دلاری آمریکا بیشترین زیان و ضرر را از کاهش قیمت طلا متحمل شده است. ارزش ذخایر ارزی آمریکا در نتیجه کاهش قیمت طلا بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار کاهش یافته است. طلا بیش از ۷۶ درصد ذخایر ارزی آمریکا را تشکیل می دهد.

ارزش ذخایر ارزی ونزوئلا نیز در پی کاهش قیمت طلا از ۲۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۲ به کمتر از ۱۵ میلیارد دلار رسیده است. بیش از ۷۳ درصد ذخایر ارزی آلمان نیز با طلا نگهداری می شود و کاهش قیمت طلا نیز ۶۲ میلیارد دلار به ذخایر ارزی آلمان زیان وارد کرده است.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو