کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

سارق حرفه‌ای طعمه هایش را از طریق سایت دیوار شناسایی می‌کرد


کد خبر : ۲۸۳۷۸دوشنبه، ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۳:۵۲۱۰۳۱ بازدید

سارق حرفه ای که طعمه های خود را از سایت دیوار انتخاب می کرد، شناسایی و دستگیر شد.

سارق حرفه ای که طعمه های خود را از سایت دیوار انتخاب می کرد، شناسایی و دستگیر شد.

فردی با مراجعه به کلانتری ۱۴ رسالت شهرستان کرج به مأمورین اعلام کرد که در شهر تهران ، در محدوده اتوبان آزادگان مورد سرقت قرار گرفته و سارق به شیوه بیهوشی اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه وی به ارزش تقریبی دو میلیونطعمه هایی که از طریق سایت دیوار شناسایی می شدند و ۲۰۰ هزار تومان کرده است . مالباخته که عکاس یکی از خبرگزاری های رسمی کشور است ، پس از حضور در کلانتری ۱۴ رسالت شهرستان کرج گفت: بنده آگهی مربوط به فروش گوش تلفن همراه خود را در “سایت دیوار” ثبت کرده بودم که شخصی تحت عنوان خریدار با تلفن بنده تماس گرفت ؛ پس از توافق بر سر قیمت خرید گوشی ، در محل پل آزادگان قرار گذاشتیم و جوانی حدودا ۳۰ ساله در محل حاضر شد .

وی افزود: پس از توافق بر سر قیمت گوشی این جوان به بهانه گرفتن پول از برادرش ، اقدام به کرایه دربست یک خودرو سواری کرد و با یکدیگر به چهارراه بهار رفتیم . در آنجا ، این شخص طی تماس با برادرش خواهان چند دقیقه فرصت از بنده شد و نهایتا بنده را به خوردن یک لیوان آبمیوه دعوت کرد ؛ به بهانه ی خرید آبمیوه از ماشین پیاده شد و پس از چند دقیقه با دو لیوان آب هویچ مجددا به ماشین بازگشت.

مالباخته گفت: مجددا به همان محل ملاقات اول خود در محدوده پل آزادگان بازگشتیم در آنجا بود که این شخص مدعی شد پول خرید گوشی تلفن همراه توسط برادرش و از طریق سیستم شتاب بانکی به حساب بنده واریز شده و به این بهانه از من خواست تا از طریق ATM موجودی حساب خودم را چک کنم ؛ در حالیکه قصد مراجعه به پای دستگاه خودپرداز ( ATM ) را داشتم ، دچار سردرد و سرگیجه شدیدی شدم ؛ در آن شرایط تنها متوجه سرقت گوشی تلفن همراه خود شدم .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “سرقت به عنف به شیوه بیهوشی” و به دستور شعبه پانزدهم دادسرای عمومی و انقلاب کرج ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پلیس آگاهی شهرستان کرج قرار گرفت .

در ادامه رسیدگی به پرونده در پلیس آگاهی کرج ، کارآگاهان موفق به شناسایی فردی به هویت مشخص در محدوده خیابان حافظ تهران شدند ؛ بنا بر اظهارات این شخص ، وی اقدام به خرید گوشی تلفن همراه با کارتن مربوطه به قیمت یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان کرده و هیچ اطلاعی از مسروقه بودن آن نداشته است .

شخص خریدارِ گوشی تلفن همراه در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: من این گوشی را به همراه کارتنِ آن ، از فردی حدودا ۳۰ ساله خریداری کردم و با توجه به همراه بودن کارتن گوشی ، به هیچ عنوان فکر نمی کردم که این گوشی مسروقه است .

در ادامه رسیدگی به پرونده، پرونده با اخذ نیابت قضایی از دادسرای عمومی و انقلاب کرج به دادسرای ناحیه ۱۱ تهران ارجاع و به دستور بازپرس شعبه سوم این دادسرا ، پرونده جهت ادامه تحقیقات به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد . با توجه به محل فروش گوشی تلفن همراه در محدوده خیابان حافظ و مجهز بودن مغازه به سیستم مداربسته ، کارآگاهان با بازبینی تصاویر بدست آمده و همچنین انجام چهره نگاری موفق به شناسایی تصاویر شخص سارق شدند .

با بهره گیری از تصاویر به دست آمده از متهم و همچنین سوابق مجرمین سابقه دار در پلیس آگاهی ، کارآگاهان موفق به شناسایی مجرم سابقه دار به نام “محمد . ک” شدند که برابر سوابقش بارها به اتهام سرقت دستگیر و روانه ی زندان شده بود .

با شناسایی “محمد . ک” به عنوان متهم پرونده و در ادامه تحقیقات پلیسی ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که وی چندی پیش از سوی گشت کلانتری ۱۱۲ ابوسعید به اتهام همراه داشتن اسکناس های مجعول دستگیر و به دستور مقام قضایی روانه زندان شده است .

متهم “محمد . ک” پس از انتقال به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ و مواجهه حضوری با مالباخته و همچنین خریدار گوشی تلفن همراه ، صراحتا به سرقت گوشی تلفن همراه به شیوه بیهوشی و همچنین فروش مال مسروقه به مبلغ یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان اعتراف کرد .

متهم در خصوص انگیزه سرقت هایش گفت: سرقت هایش را برای تهیه هزینه مصرف موادمخدرش از نوع شیشه انجام داده است.

وی در خصوص نحوه انجام سرقت گفت : از طریق سایت دیوار افراد را شناسایی می کردم ؛ نهایتا پس از گذاشتن قرار ملاقات ، به شیوه مسموم کردن با آبمیوه اقدام به سرقت گوشی های تلفن همراه افراد می کردم و گوشی های تلفن همراه را در محدوده خیابان حافظ می فروختم.

متهم در خصوص مدت فعالیت و محل های ارتکاب سرقت خود نیز گفت : از اواخر سال گذشته و در شهرهای تهران ، قم ، کرج و شیراز ، به این شیوه و شگرد اقدام به سرقت کرده ام .

سرهنگ کارآگاه حمدالله علیزاده ، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت : با توجه به اعتراف صریح متهم به انجام سرقت های مشابه در تهران و همچنین تعداد دیگری از شهرستان های کشور و برای شناسایی سایر جرایم ارتکابی متهم و همچنین شناسایی و دعوت از سایر مالباختگان ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام بازپرس محترم شعبه سوم دادسرای ناحیه ۱۱ تهران صادر شده است ؛ لذا از شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدان حر – انتهای خیابان ۱۲ فروردین مراجعه کنند.اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها