کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

جای احمدی نژاد بودم بعد از توصیه رهبری، به گرگان سفر نمیکردم


کد خبر : ۲۸۲۹۶شنبه، ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۰:۳۴۷۴۲ بازدید

مجتبی ذوالنور، نماینده مردم قم و جانشین سابق نماینده ولی فقیه در سپاه در مصاحبه با روزنامه اعتماد در باره احمدی نژاد سخن گفت.

مجتبی ذوالنور، نماینده مردم قم و جانشین سابق نماینده ولی فقیه در سپاه در مصاحبه با روزنامه اعتماد در باره احمدی نژاد سخن گفت.

بخشی از گفت‌وگوي كوتاه «اعتماد» با او را مي‌خوانيد. ‌

‌ با توجه به اينكه ديدار احمدي‌نژاد و رهبري يك ماه قبل بوده است و بعد از آن سفر ايشان به گرگان را داشتيم؛ چه ارزيابي‌اي درباره آن داريد؟

سفر گرگان آقاي احمدي‌نژاد از قبل برنامه‌ريزي شده و من شنيدم بعد از ديدار با آقا هم ايشان گفته است اين آخرين سفر استاني من خواهد بود. البته اگر بنده جاي ايشان بودم و اين نصيحت را از آقا مي‌شنيدم، قطعا اين سفر را هم نمي‌رفتم.

‌ اين‌طور كه در خبرها نقل شده است ظاهرا رهبري از ايشان خواسته تا خودش بحث عدم ورودش به انتخابات را مطرح كند اما آقاي احمدي‌نژاد چنين كاري نكرد و بعد اين موضوع رسانه‌اي شد. فكر نمي‌كنيد اين در ادامه همان اقدامات احمدي‌نژاد در ماجراي بركناري مشايي يا بركناري مصلحي باشد؟

آدم‌ها و سليقه‌شان متفاوت است. ممكن بود كسي مانند ايشان ديداري با آقا داشته باشد و فورا هم بعد از ديدار بيانيه‌اي دهد كه كانديدا نخواهم شد و به حدس و گمان‌ها پايان دهد و اصلا هم نگويد كه ديداري با آقا داشتم. يا اگر من بودم بعد از اينچنين مشورتي با آقا، ‌بيانيه‌اي مي‌دادم كه من كسب تكليف و مشورت كردم و چون مقام معظم رهبري مصلحت ندانستند و منعي هم در ذكر اين ملاقات و تبعات آن نبود اعلام مي‌كردم من سرباز جان نثار ولايتم و مشورت و نصيحت او را هم حكم شرعي براي خودم مي‌دانم و ورودم را مشروع نمي‌دانم. ممكن است آقاي احمدي‌نژاد تلقي‌اش اين باشد كه اين يك مشورتي بوده و حالا چه نيازي به اعلامم هست و بعد هم وارد انتخابات نشود و نيازي هم به اعلام آن نبيند. ولي مساله اين است كه ملاقات‌هاي اين‌گونه، مخفي نمي‌ماند. وقتي اعلام مي‌شود، تبعات خود را در جامعه مي‌گذارد. ابتدا به خواص رسيد و بعد از ديگران نقل شده و نقل‌ها ممكن است متفاوت باشد و رسانه‌اي شود و چون عكس العملي هم از جانب آقاي احمدي‌نژاد اتفاق نيفتاد خود آقا به ابهامات در افكار عمومي پاسخ دادند. در مجموع من معتقدم آقاي احمدي‌نژاد بايد فعالانه‌تر در جهت جلوگيري از تشويش اذهان عمومي عمل مي‌كرد.
‌ 
فكر مي‌كنيد ايشان چرا از ورود به عرصه انتخابات منع شد؟

ورود احمدي‌نژاد به انتخابات مي‌تواند دو قطبي شدن فضا را در پي داشته باشد. دو قطبي شدن با رقابت متفاوت است. دو قطبي شدن علاوه بر اثبات خود، نفي و كوبيدن و نابود كردن طرف مقابل را به دنبال دارد. در حالي كه در رقابت فرد خودش را اثبات مي‌كند و كاري با طرف مقابل ندارد. الان اگر رقبايي كه آقاي روحاني در گذشته داشت وارد انتخابات شوند، هيچ دو قطبي اتفاق نمي‌افتد اما با توجه به ويژگي‌هاي شخصيتي احمدي‌نژاد و با توجه به نگاهي كه جريان‌هاي رقيب دارند و همين‌طور با نگاهي كه دوستان قبلي آقاي احمدي‌نژاد دارند حضور ايشان در انتخابات مي‌تواند چالش‌ساز باشد به جاي آنكه به رقابت سالم كمك كند. با توجه به اينكه اين چالش محصول دو قطبي شدن است و وحدت جامعه را هدف قرار داده و كدورت‌ها را تقويت و تشديد مي‌كند ورودش به صلاح نبوده است.

‌ فكر نمي‌كنيد اين منع به دنبال اشتباهات آقاي احمدي‌نژاد در دوره رياست‌جمهوري‌اش باشد؟

من نمي‌توانم به نقد كاري‌هاي ايشان وارد شوم. اما در مجموع چه برنامه‌هاي ايشان، چه رفتار گذشته ايشان و چه ديدگاه و اعتقادات ايشان و چه نگاهي كه طرف‌هاي مقابل روي ايشان دارند مي‌تواند ملات اختلاف را فراهم كند. اين دو قطبي شدن فقط مربوط به احمدي‌نژاد نيست. بلكه ورود ايشان زمينه‌هايي فراهم مي‌كند كه رقباي ايشان مي‌توانند ملات تخريب فراهم كنند اما با كانديداهاي ديگر اين اتفاق نمي‌افتد.اخبار مرتبط

سایت شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
سایت شب