کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

بابک زنجانی بازداشت شد


کد خبر : ۲۸۲۳دوشنبه، ۹ دی ۱۳۹۲ - ۱۹:۱۳:۳۲۱۰۰۱۹ بازدید

سخنگوی قوه‌ قضاییه که پیشتر در پاسخ به خبرنگاران درباره وضعیت پرونده بابک زنجانی، ایشان را به دادستان تهران ارجاع داده بود، از بازداشت وی خبر داد.
بابک زنجانی بازداشت شدبابک زنجانی بازداشت شد

 حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، دادستان کل کشور با تأیید خبر بازداشت زنجانی گفت: بابک زنجانی با توجه به مسائل و اتهامات وارده در هفته‌های اخیر از سوی مراجع قضایی بازداشت شد. 

این بازداشت در حالی رقم خورد که هفته گذشته، دوازده تن از نمایندگان مجلس در نامه سرگشاده‌ای به سران قوا، نسبت به اهمال در برابر پرونده‌های فساد انتقاد کرده و مصداق این روزهای سخنان خود را بابک زنجانی دانسته بودند. البته دایره انتقاد این نمایندگان به قوای مجریه، قضائیه و مقننه محدود نشده و در ادامه به نقد صداو‌سیما، نهادهای اطلاعاتی و ... نیز کشیده شده و آمده بود: بر اساس اطلاعات موثق موجود، دلایل کافی برای تعقیب این فرد به اتهام فساد و افساد در دست است، چرا شما مسئولان محترم سه قوه که به امر رهبری خبیر در این مبارزه مسئولیت دارید، تحرکِ درخور به خرج نمی‌دهید؟ تعلل در برخورد با جرثومه‌های فساد به شیوع بیشتر آن منجر می‌شود. 

البته این نامه با پاسخ بابک زنجانی همراه بود؛ پاسخی که آن هم در قالب نامه گفته شد و چکیده لحن نیش‌دار آن خطاب به نمایندگانی که او را عامل دوچندان کردن رنج مردم شریف دانسته بودند، خود را قهرمان خواند و نوشت: قضاوت سالمی نکردید؛ با عرض معذرت حتی شما نمی‌دانید که آیا من بابت زحماتی که کشیده‌ام، ‌پرونده قضایی دارم یا خیر؟ 

زنجانی در ادامه با بیان اینکه «شاید اشتباهی در کار من دیده شود، ولی حتما خطا نکرده‌ام»، پرونده‌های مطرح علیه خود را محض اطلاع نمایندگان بر‌شمرد و نوشت: در خصوص موضوع نفت، پرونده در شعبه شش، ماه‌ها در حال بررسی است. در خصوص ثروتم‌‌ همان شعبه در حال بررسی پولشویی است و در خصوص تأمین اجتماعی شعبه ١۵ مشغول تحقیق است. در خصوص ریزش ملک ایران زمین دادسرای ناحیه ٢ به سرعت در حال بررسی است و همزمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات و دستگاه‌های نظارتی هم بدون هیچ توقفی تاکنون صد‌ها برگه و مدرک دریافت کرده‌اند؛ تنها قوه‌ای که از ما چیزی و تفحصی نکرده، قوه شما ١٢ نماینده محترم است که آن ‌را هم هر زمان صلاح بدانید، خدمتگزاری خواهم کرد. 

گفتنی است، پس از آنکه محسنی اژه‌ای در پاسخ به خبرنگاران درباره پرونده بابک زنجانی از ایشان خواسته بود که سؤال خود را از دادستان تهران بپرسند، روز گذشته عباس جعفری دولت آبادی، از مطرح بودن پرونده زنجانی در دادسرا خبر داده بود.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو