کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

جدیدترین رده‌بندی کیفی خودروها منتشر شد

کدخبر:۱۴۰۸یکشنبه، ۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ۰۷:۱۱:۳۴۸۸۲۱ بازدید

جدیدترین گزارش کیفی خودروهای سواری تولید داخل در حالی اعلام شد که در آن تنها نام 15 محصول به چشم می‌آید و ابتدا و انتهای جدول رده بندی نیز همچنان در اختیار نیسان تیانا و پراید است.
جدیدترین رده‌بندی کیفی خودروها منتشر شد

این گزارش که به شهریورماه مربوط می‌شود و شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد آن را تهیه کرده، 15 خودرو سواری را در خود جای داده و این خودروها در 9 معیار «سیستم تعلیق و فرمان»، «سیستم موتور و انتقال قدرت»، «ترمز»، «صداهای غیرعادی»، «نفوذ آب»، «تجهیزات الکتریکی»، «تزئینات داخلی و خارجی»، «رنگ» و «بدنه» مورد ارزیابی کیفی قرار گرفته‌اند و بر حسب نمرات منفی کسب شده، رده‌های اول تا پانزدهم جدول را به خود اختصاص داده‌اند.در این بین، نیسان تیانای مونتاژی همچنان صدر جدول را در اختیار دارد و پشت سر آن نیز خودروهایی مانند مزدا، مگان و تندر به چشم می‌آیند. رده‌های میانی جدول هم به پژوها و سمند اختصاص یافته و در انتها نیز پرایدها جا خوش کرده‌اند. 


طبق گزارش شرکت بازرسی، در بخش عيوب فني و عملكردي خودروهاي سواري (عیوب مربوط به سیستم تعلیق، موتور، ترمز و تجهیزات الکتریکی)، پراید مدل X131 و MVM530 بيشترين نمرات منفي را كسب کرده‌اند. میانگین نمره منفی خودروهای تحت ارزیابی، در عیوب فنی و عملکردی، 6/4 درصد نسبت به گزارش ماه قبل کاهش یافته كه خودروهاي پژو پارس خراسان و سمند بيشترين تاثير را در اين روند داشته‌اند. همچنین در بخش تزئينات و مونتاژي (عیوب مربوط به تزئینات داخلی و خارجی و صداهای غیرعادی)، پژو 405 خراسان و پژو 405 تولید مرکز، بيشترين نمرات منفي را به دست آورده‌اند، ضمن آنکه در این بخش شاهد بهبود 6/1 درصدي ميانگين نمره منفي نسبت به ماه قبل هستيم. خودروهاي نیسان تیانا و رنو مگان بيشترين تغيير را در این عیوب به خود اختصاص داده‌اند، اما در بخش بدنه نيز دو خودرو پراید X131 سایپا و پراید X131 پارس خودرو بيشترين نمرات منفي را دارند و در مجموع نیز میانگین نمرات منفی خودروها در این بخش، 9/7 درصد نسبت به ماه قبل جهش داشته است. بيشترين تاثير در اين روند را پژو پارس خراسان و MVMX33 داشته‌اند. در بخش رنگ، نیز خودروهاي MVM530 و MVMX33 بيشترين نمرات منفي را كسب کرده‌اند، هرچند که در مجموع با کاهش 2/9 درصدي میانگین نمره منفی این بخش نسبت به ماه قبل هستیم. طبق گزارش شرکت بازرسی، خودروهای پژو 405 خراسان و پراید X131 نقش بسزایی در این روند رو به بهبود دارا هستند. 

در مجموع نیز ايرادات مهم و اساسي روند رو به رشد و 7/16 درصدي را به خود می‌بینند که این موضوع بیشتر با عیوب پراید X131 در ارتباط است. در نهايت ميانگين نمره منفي خودروهاي سواري تولید داخل در شهریورماه، 1/3 درصد در مقایسه با ماه قبل بهبود داشته که از جمله دلايل آن می‌توان به تولید مجدد خودرو نیو مزدا3 اشاره کرد. بر اساس گزارش شرکت بازرسی، اصلی‌ترین ایراد خودروهای داخلی به تزئینات داخلی و خارجی آنها مربوط می‌شود، به نحوی که بیشتر خودروهای تحت ارزیابی، بالاترین نمرات منفی خود را در این معیار می‌بینند. در بین خودروهای تحت ارزیابی، فقط نیسان تیانا است که در تزئینات داخلی و خارجی نمره منفی ندارد و پژو 405 هم رکورددار کسب امتیاز منفی در این بخش به حساب می‌آید. پس از تزئینات داخلی و خارجی، دومین ایراد مهم خودروهای داخلی به بدنه آنها مربوط می‌شود که در این بین، تیانا کمترین و پراید پارس خودرو بیشترین نمرات منفی را به خود اختصاص داده‌اند. در واقع تزئینات داخلی و خارجی به همراه بدنه، دو ایراد اصلی خودروهای تولید داخل به حساب می‌آیند. همچنین کم ایرادترین معیار نیز به نفوذ آب مربوط می‌شود، چه آنکه آب در بیشتر خودروهای تحت ارزیابی، نفوذ نمی کند. 

ژاپنی‌ها در صدر 

اما به سراغ جدول رده بندی کیفی خودروهای داخلی در شهریورماه برویم و ببینیم اوضاع کیفیت آنها به چه شکل است. طبق گزارش شرکت بازرسی، نیسان تیانا در این رده بندی نیز اول شده و تنها 6/2 نمره منفی را به خود می‌بیند. این نمرات در دو بخش بدنه و رنگ به دست آمده‌اند و این نشان می‌دهد تیانا در سایر معیارها عیب و ایرادی ندارد. پشت سر این مونتاژی ژاپنی، با هموطنش مزدا3 روبه‌رو می‌شویم که 12 نمره منفی کسب کرده است. تزئینات داخلی و خارجی، بدنه و رنگ سه معیاری هستند که مزدا3 در آنها نمره منفی به دست آورده و بیشترین آنها نیز به رنگ مربوط می‌شود. مزدا3 نیز مانند تیانا محصولی مونتاژی (متعلق به بخش خصوصی) به شمار می‌رود و سومین خودرو گران قیمت داخلی در بازار کشور است. از ژاپنی‌ها که بگذریم، با سه فرانسوی به نام‌های مگان، پارس تندر و تندر-90 در رده‌های سوم تا پنجم جدول رده‌بندی روبه‌رو می‌شویم. در این بین، مگان که تنها در سیستم تعلیق و موتور و نفوذ آب نمره منفی ندارد، رده سوم جدول را در اختیار گرفته و باکیفیت‌ترین فرانسوی تولید داخل به حساب می‌آید. این محصول که اتفاقا کلی ثبت نام‌کننده چشم انتظار را به خود می‌بیند، بیشترین نمره منفی‌اش را در بخش تزئینات داخلی و خارجی به دست آورده است. پس از مگان، در حالی پارس تندر (تغییر شکل یافته تندر-90) توانسته در جایگاه چهارم بنشیند که فقط در معیارهای سیستم تعلیق، موتور و ترمز نمره منفی ندارد. اصلی‌ترین ایراد پارس تندر به بدنه آن مربوط می‌شود. در گزارش کیفی شهریورماه، نامی از تندر-90 ایران خودرو به چشم نمی آید و این موضوع به احتمال فراوان با افت تولید شدید آن در ماه موردنظر، در ارتباط است. 

اما در رده ششم جدول در حالی با لیفان چینی (مدل X60) روبه‌رو می‌شویم که در آن فقط آب نفوذ نمی کند. به عبارت بهتر، لیفان X60 در هشت معیار حائز نمره منفی شده که بیشترین آن به بدنه مربوط می‌شود. در جدول کیفی شهریورماه، نام دو خودرو چینی دیگر نیز به چشم می‌آید که با نام‌های MVM مدل 530 و MVM مدل X33 ، رده‌های دوازدهم و سیزدهم جدول را به خود اختصاص داده‌اند. مدل 530 در تجهیزات الکتریکی، صداهای غیرعادی و نفوذ آب نمره منفی ندارد و اصلی‌ترین ایراد آن نیز به تزئینات داخلی و خارجی مربوط می‌شود. این خودرو البته کمترین کیفیت را در بخش سیستم تعلیق و فرمان و فنربندی بین 15 خودرو تحت ارزیابی شهریورماه، دارد.  مدل X33 نیز در سیستم تعلیق و ترمز و صداهای غیرعادی و نفوذ آب هیچ نمره منفی کسب نکرده و آن طور که از گزارش شرکت بازرسی برمی‌آید، ایراد اصلی این خودرو نیز مانند مدل 530، با تزئینات داخلی و خارجی آن در ارتباط است. X33 در بخش تجهیزات الکتریکی بیشترین نمرات منفی را بین خودروهای تحت ارزیابی به خود اختصاص داده و کم کیفیت‌ترین رنگ را نیز دارد. 

از چینی‌ها رد شویم و سری هم به قدیمی‌های جاده مخصوص یعنی پژو پارس و سمند و 405 بزنیم، که رده‌های هفتم تا یازدهم را در اختیار دارند. در این بین، پارس (تولید ایران خودرو خراسان) بهترین کیفیت را دارد، هرچند به جز سیستم موتور، تجهیزات الکتریکی و نفوذ آب، در سایر معیارها نمره منفی به خود می‌بیند. اصلی‌ترین ایراد پژو پارس نیز مانند بیشتر خودروهای داخلی به تزئینات داخلی و خارجی مربوط می‌شود. سمند نیز که پشت سر پارس قرار گرفته، ایراد اصلی‌اش با تزئینات داخلی و خارجی در ارتباط است. این خودرو در تمام معیارها نمره منفی به خود می‌بیند. بیشترین صداهای غیرعادی بین 15 خودرو تحت ارزیابی شهریورماه، نيز در سمند می‌پیچد. همچنین پژو 405 تولید ایران خودرو نیز که جایگاه نهم جدول را به خود اختصاص داده، در همه معیارها دارای نمره منفی است و باز هم تزئینات داخلی و خارجی رکورددار نمرات منفی به حساب می‌آید. پژو 405 تولید سایت خراسان هم در تزئینات داخلی و خارجی بیشترین نمره منفی خود را به دست آورده است. این محصول در معیارهای تجهیزات الکتریکی و نفوذ آب هیچ نمره منفی به خود نمی بیند. 

اما به سراغ پراید و تیبا برویم. در این بین، تیبا توانسته کیفیت بهتری را در مقایسه با خودروهای چینی MVM به دست بیاورد، اما پایین‌تر از پژو 405 قرار دارد. این خودرو که در رده یازدهم جدول جا خوش کرده، در تمام معیارها حائز نمره منفی شده است. اصلی‌ترین ایراد تیبا نه به تزئینات داخلی و خارجی، که به بدنه آن مربوط می‌شود. تیبا رکورددار کسب نمره منفی در سیستم موتور و انتقال قدرت به حساب می‌آید. همچنین در بین دو پرایدی که نامشان در جدول کیفی شهریورماه به چشم می‌آید، مدل 131 سایپا اوضاع بهتری دارد و یکی به آخر است. این محصول در همه معیارها نمره منفی دارد و اصلی‌ترین آن نیز به بدنه مربوط می‌شود. ترمز این خودرو از باقی همنوع‌هایش ضعیف‌تر است و بیشترین آب نیز در آن نفوذ می‌کند. پراید 131 پارس خودرو هم ضمن کسب نمره منفی در همه معیارها، اصلی‌ترین ایراد خود را در بدنه می‌بیند. در واقع پراید پارس خودرو ضعیف‌ترین بدنه را در بین 15 خودرو تحت ارزیابی شهریورماه داراست. 


3u0fj2fkah8vah0rycek.jpg

بلیط هواپیمادیدگاه ها

dr.amin: 1392/7/2022:04:18،
154
39
همچین. تینا رو میارن اول که فک میکنن کاملن تولید داخله. نمیگن که کاملا از اونور میاد.
ali 49: 1392/7/2023:28:00،
73
38
یا خدا عجب کیفیتی.بابا دمتون گرم خدا قوت.اگه این ماشینا نبودن ما الان خر سوار بودیم.هههههه. یکم دیگه زور بزنید با کیفیت بسازین قطعا با آمریکا رقیب سر سخت میشیم.هههه
به زودی...: 1392/7/2022:08:18،
85
61
به دلیل کاهش نمرات منفی و افزایش کیفیت خودرو ها به زودی زود قیمت ها افزایش پیدا میکند در حقیقت با کاهش نمرات منفی به استاندارد جهانی میرسیم و به دنبال آن آژاد سازی قیمت ها.......................................
ماهان: 1392/7/2022:16:53،
69
37
وجود لیفان ایکس 60 در رتبه 6 و قیمتی حدود 64 م موجب افزایش قیمت تندر و پژو پارس و محصولات مشابه میباشد.
شهاب: 1392/7/2022:19:27،
98
66
خاهشا ، اگر انسانی مثبت بده .
مصطفی: 1392/7/2118:35:30،
28
36
کمبود مثبت داری 100تا مثبت از طرف من
خودرو سازها: 1392/7/2022:32:18،
95
37
با سلام
بیان خودروهاشون را با خودروهای خارجی مقایسه کنن ببینن که چند نمره منفی میگیرن و در کدوم رده قرار میگیرن!!!!
اومدن 4-5 تا ماشن (405- پراید و ...) با پلتفرم های قدیمی میزنن و به زور تحویل مردم میدن اونوقت جایگاهشون را برامون میگن
حیف حیف
مجبوریم دیگه
شاهین tehran: 1392/7/2023:16:45،
40
27
تیانا همش خارجیه. اصلا تولید داخل نیست.
زرو: 1392/7/2109:08:37،
45
29
تابلوه. مگه میشه دو تا تولید داخل اینهمه اختلاف کیفیت داشته باشن؟؟!!
مرد طلایی: 1392/7/2023:17:45،
46
55
آقا جان
لطفا اطلاعات کامل بنویسید که این نمرات منفی برای چی بوده که جمعش شده این عدد
مثلا زیبایی شاید برای کسی مهم نباشد امنیت و مصرف سوخت مهم باشد اگه میشه کامل بنویسید
ss: 1392/7/2023:42:12،
45
28
حلب و قوطی تحویل مردم دادن با اجبار سطح کیفی نمیخاد!!!!!!!!!
پویا . د: 1392/7/2100:21:43،
65
34
پژو پارسی که پس از تحویل باید سر سیلندرش رو عوض کنی چطور در این رتبه قرار گرفته.واقعا خجالت بکشید
علیرضا: 1392/7/2101:51:18،
55
29
خوشم میاد پراید از آخر اوله...81.7 نمره منفی.... فکر نکنم واقعا حتی جایی واسه منزوی شدن گیرمون بیاد.
نون: 1392/7/2108:11:46،
43
32
جالبه سمند و طایفه اش نسیت ، این که خودروی ملی بود !!!! تحریم ها گندش رو بالا آورد نه ؟!!! جالبتر اینه که هیچکدوم طراحی داخلی نیستند و به طور کل مونتاژکاریم ، اونم از نوعی که تو مونتاژ به ایرادهای ماشین اضافه میکنیم . نمیدونم چه اصراریه که بگیم فرعون سازیم ! چرا درشون رو تخته نمیکنیم .
ذولفقار: 1392/7/2108:16:15،
29
29
من اين رده بندي راقبول ندارم .يك خر سفيد بلوري دارم هم ازلحاظ سرعت وهم قدرت موتور ازاينها كه تو ليست اومده سره تازه ايمني اش هم بالا تره .ترمز چكشي داره كه از اي بي اس بالا تره .كيسه هواش هم تندتند باز وبسته ميشد .
ذولفقار: 1392/7/2108:16:25،
39
83
من اين رده بندي راقبول ندارم .يك خر سفيد بلوري دارم هم ازلحاظ سرعت وهم قدرت موتور ازاينها كه تو ليست اومده سره تازه ايمني اش هم بالا تره .ترمز چكشي داره كه از اي بي اس بالا تره .كيسه هواش هم تندتند باز وبسته ميشد .
امیر: 1392/7/2110:22:38،
45
31
اتومبیلهای ژاپنی ( تیانا و مزدا3) که تولید داخلی نیستند که نوشتید. از که تا حالا مونتاژ را تولید داخلی می گن؟ حتی لاستیک هاشون هم ژاپنیه.
رضا: 1392/7/2115:03:08،
36
36
206؟
حامد: 1392/7/2123:20:05،
37
33
تولید 206 برای تست وبررسی به حد نصاب نرسید.
farshad: 1392/7/2115:54:00،
34
29
پس 206 چرا نیست.
حامد: 1392/7/2123:22:27،
40
26
تولید 206 ورانا برای تست وبررسی به حد نصاب نرسیده است جایگاه 206sd همواره قبل یا بعد از تندر بوده است.
ماهان: 1392/7/2123:25:55،
34
32
همچنین تندر ایران خودرو و سوزوکی گرند ویتارا و 206 به تولید بسیار کم مورد آزمایش قرار نگرفته لازم به توضیح است که سورن هم در لیست وجود ندارد.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار