کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

هزینه لوازم یدکی خودروهای لوکس چه قدر آب می خورد؟


کد خبر : ۱۳۵۹پنجشنبه، ۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۱:۱۹۹۳۹۲ بازدید

یکی از مشکلات برخی از لوکس ها نبود لوازم یدکی آنها در داخل کشور است. شاید تصوری باطل باشد که همراه هر خودروی وارداتی لوازم یدکی جداگانه با آن وارد می شود.
هزینه لوازم یدکی خودروهای لوکس چه قدر آب می خورد؟هزینه لوازم یدکی خودروهای لوکس چه قدر آب می خورد؟

در شرایطی که برخی از مردم از قیمت گران خودروهای داخلی به سطوح آمده اند، هستند کسانی که با کیلومترشمار خودروهای میلیاردی و چندصد میلیون تومانی خیابان ها را متر می کنند. در فکر این ثروتمندان حتی سوار شدن بر پراید و ۲۰۶ نمی گنجد و اصلا به آن فکر نمی کنند. در مقابل سطح متوسط به پایین جامعه نیز دور خودروهای لوکس وارداتی را خط قرمز کشیده اند.

اما در عین حال دردسر داشتن چنین خودروهای پرزرق و برقی برای ثروتمندان کم نیست. هزینه های جانبی این لوکس ها کمتر از زرق و برق آنها پرطمطراق نیست. یک خش و خط بر روی بدنه فلزی این خودروهای در برخی موارد به اندازه قیمت یک ۲۰۶ و چندین پراید ارزان قیمت آب می خورد.یکی از مشکلات برخی از لوکس ها نبود لوازم یدکی آنها در داخل کشور است. شاید تصوری باطل باشد که همراه هر خودروی وارداتی لوازم یدکی جداگانه با آن وارد می شود. بنابراین حتی چراغ های برخی از این خودروها را نمی توان در داخل تهیه کرد و باید آن را از کشورهای همسایه سفارش داد. که البته این موضوع با وجود صاحبانی ثروتمند چندان سخت به نظر نمی رسد. 

درخشش هزینه ستاره اس ۵۰۰ 

مرسدس بنز، آن هم از نوع S۵۰۰ آن از لوکس های گران قیمت محسوب می شود. سعی کنید در هنگام رانندگی به این خودرو نزدیک نشوید. نزدیک شدن به این خودرو ریسک بالایی دارد. اگر در جلوی این مدل بنز آسیب ببیند هزینه حداقل ۶میلیون تومانی خواهد داشت. اگر در جلو احتیاج به تعمیر داشته باشد، حداقل ۷میلیون تومان باید هزینه کرد. اما اگر در جلو نیازمند تعویض باشد داستان از زمین تا آسمان فرق می کند؛ چرا که هزینه تعویض در جلوی این مدل بنز هزینه ای ۲۰ تا ۳۰میلیون تومانی دارد که اگر این تعویض شامل کیسه هوا و شیشه دودی باشد، هزینه تا ۵۰میلیون تومان افزایش می یابد.تعویض چراغ جلوی کامل این خودرو نیز در حدود ۱۰میلیون تومان آب می خورد. همچنین صاحب این خودرو برای تعویض گلگیر عقب خودرویش حداقل ۴۰میلیون تومان خرج کند. قیمت رینگ اسپرت اصلی این مدل خودرو نیز در حدود ۶میلیون تومان است.

X۶ شاسی بلند با قیمت های بلندپروازانه

ایکس ۶ یکی از آن خودروهایی است که هر کسی در ایران آن را سوار نمی شود. تمامی افراد صاحب این خودرو را گروه ثروتمندان تشکیل می دهند. دستمزد بازسازی گلگیر جلوی این مدل خودرو ۲میلیون تومان و این هزینه برای گلگیر عقب معادل ۷میلیون تومان است. حال اگر گلگیر احتیاج به تعویض پیدا کند هزینه ها بالاتر می رود. تعویض گلگیر جلوی این مدل بی ام و ۷میلیون تومان و گلگیر عقب آن نیز بیش از ۱۰میلیون تومان آب می خورد.

چراغ جلوی ایکس ۶ به همراه متعلقات بیش از ۱۲میلیون تومان هزینه در بردارد. 

چراغ جلوی مازراتی نیز به تنهایی ۱۶میلیون تومان قیمت دارد. اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو