کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

بررسی آخرین تحولات قیمت در بازار آهن آلات


کد خبر : ۱۰۹۹۳۷یکشنبه، ۲۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۵:۳۱۱۳۶۵۸ بازدید

بازار آهن در حالی آخرین هفته از تیر ماه 1402 را آغاز کرد که روز شنبه همچنان رکود و تثبیت قیمت‌ها در این بازار کاملا مشهود بود. ساخت و ساز همچنان ...
بررسی آخرین تحولات قیمت در بازار آهن آلاتبررسی آخرین تحولات قیمت در بازار آهن آلات

بازار آهن در حالی آخرین هفته از تیر ماه 1402 را آغاز کرد که روز شنبه همچنان رکود و تثبیت قیمت‌ها در این بازار کاملا مشهود بود. ساخت و ساز همچنان در خوابی عمیق به سر می‌برد و مشتریان هیچ تمایلی به سرمایه‌گذاری در مقاطع فولادی از خود نشان نمی‌دهند. سهمیه‌بندی مصرف برق از یک سو و کاهش تقاضا از سوی دیگر به مبادی فروش فشار می‌آورد و آن‌ها مجبور به کنترل و حتی کاهش قیمت تولیدات خود شده‌اند. وضعیتی که اگر ادامه‌دار باشد، در اقتصاد کشور هم تاثیر منفی خواهد گذاشت.

بررسی آخرین تحولات قیمت در بازار آهن

میلگرد هفته را با کاهش قیمت در اکثر مبادی فروش آغاز کرد. میلگرد میانه که مدت‌ها روی 22 هزار تومان و 700 تومان ثابت شده بود، در آخرین ساعات روز شنبه 24 تیر وارد کانال 22 هزار و 600 تومان شد. میلگردهای سایز 14 و 16 این شرکت دیروز با نرخ هر کیلوگرم 22.693 تومان معامله شدند؛ در حالی که سایز 18 این محصول 22.418 تومان قیمت‌گذاری شد. به طور میانگین، میلگرد میانه نسبت به هفته گذشته، 100 تومان ارزان‌تر شد.

قیمت در بازار آهن آلات

میلگرد ذوب آهن روز شنبه را در آرامش پشت سر گذاشت و در اکثر سایزها، قیمت انتهای هفته قبل خود را حفظ کرد. البته در سایزهای محبوب 14 و 16 این شرکت، شاهد کاهش قیمت 120 تومانی بودیم. به طوری که میلگرد 16 ذوب آهن در آخرین ساعت‌های دیروز، هر کیلوگرم 22.753 تومان معامله شد. میلگرد ظفربناب هم در همه سایزهای خود، روز شنبه را با 100 تومان کاهش قیمت به پایان رساند. این رکود و تثبیت قیمت‌ها، در سایر مبادی فروش میلگرد هم به خوبی قابل مشاهده بود.

روز گذشته کاهش قیمت‌ها در تیرآهن مشهودتر از میلگرد بود. نکته قابل توجه، ارزان شدن 300 هزار تومانی تیرآهن 12 اصفهان در فروش شاخه‌ای بود. تیرآهن ذوب آهن هم در فروش کیلویی تقریبا 500 تومان کاهش قیمت را تجربه کرد و هر کیلوگرم 24.771 تومان معامله شد. این افت قیمت در دیگر سایزهای میلگرد ذوب آهن به عنوان مبادی فروش اصلی این مقطع فولادی در ایران نیز مشهود بود. به جز فایکو که روز شنبه را با ارزان شدن به پایان رساند، سایر تولید کننده‌های تیرآهن مانند ماه‌های اخیر، هیچ تغییر قیمتی را روی این محصول اعمال نکردند.

پروفیل امروز یکشنبه 25 تیر ماه را با همان قیمت‌های روز گذشته شروع کرد. پروفیل اصفهان مانند هفته قبل در کانال 30 هزار تومان قرار دارد. این در حالیست که پروفیل تهران همچنان با قیمت میانگین 32 هزار تومان به فروش می‌رسد. کیان لوله جویبار هم تمایلی به افزایش قیمت از خود نشان نداد و پروفیل‌های تولیدی خود را با نرخ ثابت 31.193 تومان به بازار عرضه کرد. در حالی که پروفیل صنعتی تهران و کالوپ روز گذشته را در کانال 35 هزار تومان به پایان رساندند، پروفیل صنعتی اصفهان امروز صبح با نرخ 32.936 تومان به فروش رسید. پروفیل سبک هم همچنان در همه ضخامت‌ها با قیمت مقطوع 43.120 تومان معامله می‌شود.

می‌توان با چشم پوشی از چند نوسان کوچک، بازار ورق سیاه را در پایان روز شنبه، آرام و بدون تغییر گزارش کرد. به عنوان نمونه ورق سیاه فولاد مبارکه در ضخامت 4 و سایز 1000 مانند اواخر هفته گذشته، روز شنبه هم با قیمت هر کیلوگرم 31.101 تومان به مشتریان عرضه شد. در حالی که ورق روغنی فولاد مبارکه دیروز در کانال 43 هزار تومان به فروش رسید، نرخ این مقطع در کارخانه هفت الماس در اکثر سایزها، 40 هزار تومان اعلام شد. ثبات قیمت در بازار ورق گالوانیزه، رنگی و ... هم وضعیت غالب بود.

به جز صنایع فولاد کوهپایه که کاهش قیمت داشت، سایر مبادی فروش نبشی، قیمت این مقطع را در پایان روز شنبه ثابت اعلام کردند. به عنوان مثال، نبشی آریان فولاد همچنان با نرخ میانگین 23 هزار تومان به بازار عرضه می‌شود. قیمت ناودانی هم در همه مبادی فروش از قبیل ناب تبریز، شکفته و ... دیروز ثابت و بدون تغییر باقی ماند.

آرامشی که در ماه‌های اخیر در بازار لوله دیده می‌شود، همچنان ادامه دارد. دیروز شنبه قیمت انواع لوله از قبیل لوله داربست، اسپیرال، جدار چاه، مانیسمان و ... بدون تغییر نسبت به هفته گذشته، ثابت اعلام شد. به عنوان نمونه، لوله داربستی اصفهان در کانال 30 هزار تومان به فروش رسید که همان قیمت هفته‌ها و حتی یک ماه اخیر بود. / آهن آنلایناخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو