کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

رویاهای حقوق 20 میلیونی

کدخبر:۲۹۴۲۵پنجشنبه، ۶ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۸:۴۹۳۶۴۹ بازدید

احتمالا شما هم در مورد بازاریابی شبکه ای شنیده اید. شاید در خانواده شما کسی بوده که محصولات این شرکت ها را به شما معرفی کند. شاید هم به شما ...
رویاهای حقوق 20 میلیونی

احتمالا شما هم در مورد بازاریابی شبکه ای شنیده اید. شاید در خانواده شما کسی بوده که محصولات این شرکت ها را به شما معرفی کند. شاید هم به شما پیشنهاد شده که به این شرکت ها بپیوندید. اصلا هم بعید نیست که الان وارد این شرکت ها شده باشید و به درآمد های چند ده میلیونی فکر کنید. اگر این گونه هستید، به شما توصیه می کنیم مطلب امروز صفحه دخل و خرج روزنامه خراسان را مطالعه کنید. در این مطلب قصد داریم که پلن های درآمدی (طرح های درآمدی) شرکت های بازاریابی شبکه ای را مورد بررسی قرار دهیم. البته باید گفت که طرح های درآمدی این شرکت ها تا اندازه ای با هم متفاوت است. با این حال، پلن های درآمدی آن ها از نگاه فرد بیرونی بسیار شبیه به هم است و تا حد قبولی شبیه به هم هستند. شماره اول امروز و شماره بعد روز شنبه چاپ خواهد شد.

شرکت های بازاریابی شبکه ای دو نوع پرداخت به مشاوران خود انجام می دهند: پرداخت اول به پورسانت فرد مربوط می شود و پرداخت دوم پاداش هایی است که به فرد تعلق می گیرد. پورسانت درصدی از سود فروش مستقیم محصول می باشد و پاداش ها معمولا به حجم فروش فرد یا عملکرد زیرمجموعه او مربوط می گردد. این موارد را یک به یک بررسی می کنیم. پورسانت های پرداختی در مطلب امروز و پاداش ها در مطلب شنبه 8 آبان چاپ خواهد شد.

پورسانت؛ دقیقا مانند بازاریابان معمولی

پورسانت مطمئن ترین پولی است که می توانید از بازاریابی شبکه ای به دست بیاورید. این پول درصدی از مبلغ فروش مستقیم محصول شما است. پس اگر توانایی فروش محصول را دارید، می توانید به این مبلغ دل ببندید. نحوه محاسبه پورسانت براساس امتیاز صورت می پذیرد. این امتیاز در شرکت های مختلف به صورت متفاوتی محاسبه می شود.

پورسانت؛ امتیاز؛ قیمت

مثلا در یکی از شرکت ها، هر کالا امتیازی دارد که این کالا به سود شرکت از آن کالا و دشواری فروش آن مربوط می شود. براساس این درصدی از امتیاز کالا که حداکثر 24 درصد است، به فردی که به صورت مستقیم کالا را فروخته است پرداخت می شود. رقم امتیاز در سایت و کاتالوگ های شرکت درج شده است. گفته می شود که امتیاز به قیمت محصول ربطی ندارد و براساس سود شرکت تعیین می شود. ارزش هر امتیاز 1000تومان است.برای درک بهتر به این مثال توجه کنید. اگر شما یک محصول47هزار و 900 تومانی را خریداری کنید، 26.3 به شما تعلق می گیرد. از این امتیاز 24 درصد سود شماست که به صورت مستقیم و بدون واسطه کالا را فروخته اید. به عبارت دیگر امتیازی که به شما تعلق می گیرد، برابر خواهد بود با:

26.3×0.24= 6.312

از آنجایی که هر امتیاز نیز هزار تومان ارزش دارد، شما می توانید 6هزار و 312 تومان برای فروش 47 هزارتومان دریافت کنید. در واقع شما برای فروش این کالا پورسانت 13 درصدی دریافت می کنید. البته این پورسانت برای کالا های مختلف فرق می کند. بنابراین، عنوان پورسانت 24 درصدی تنها برای امتیازی است که خود درصدی از سود کالاست (خود تابعی از قیمت محصول است).

پورسانت به روایت شرکتی دیگر

در شرکتی دیگر، امتیاز ها به صورت جداگانه محاسبه نمی شود. در این شرکت، امتیاز به صورت درصدی از قیمت کالا محاسبه می گردد. این درصد عددی بین 0.2 تا 1.4 است و برای اکثر کالا ها عدد یک است. مگر این که این کالا حاشیه سود بالایی برای شرکت داشته باشد که بیشتر از 1 باشد و یا این که آنقدر حاشیه سود کمی داشته باشد که زیر یک قرار بگیرد. این درصد در قیمت فروش کالا ضرب می شود و عدد به دست آمده مبنای پرداخت می شود.پورسانت پرداختی در این شرکت حداقل 10 درصد است و بسته به میزان فروش شما تا 20 درصد نیز افزایش می یابد. یعنی هر چه بیشتر بفروشید، نه تنها عایدی شما بیشتر می شود بلکه با درصد بیشتری نیز این اتفاق می افتد. نحوه افزایش پرداخت نیز به صورتی است که در جدول بالا نمایش داده شده است.براین اساس اگر بتوانید ماهانه 150هزار تومان محصول را با امتیاز 1 بفروشید، به شما 15 هزارتومان پورسانت تعلق می گیرد اما اگر 200هزار تومان بفروشید، به شما 24 هزار تومان تعلق خواهد گرفت.

در بقیه شرکت ها چه می گذرد؟

اگرچه نظام پرداخت پورسانتی در اکثر شرکت های مورد بررسی به یک شکل است، اما تفاوت های جزئی وجود دارد که معمولا شرکت ها بر آن تکیه می کنند. مثلا برخی از این شرکت ها از عنوان PV برای وارد کردن ضریب استفاده می کنند و عده ای دیگر هم از عناوین مشابه بهره می گیرند. تمامی این عناوین امتیاز یا ضریب امتیازی است که به محصولات وارد می شود.نرخ پورسانت نیز در اکثر شرکت ها به صورت افزایشی است. مثلا در یکی از شرکت ها 10 تا 22 درصد است که بسته به خرید شما تفاوت می کند.

10 میلیون فروش برای یک حقوق عادی!

با این حال، اگر فقط قصد دارید روی پورسانت حساب کنید، باید ماهانه 10 میلیون تومان بفروشید تا به اندازه یک کارمند معمولی حقوق کسب کنید. اگر قیمت هر محصول را به طور متوسط 10 هزار تومان هم در نظر بگیریم،باید 1000 عدد محصول را به هزار نفر بفروشید که این کار لا اقل برای بسیاری از مردم ممکن نیست. البته اگر چنین قابلیتی دارید، بهتر است وارد بازار شوید و خیلی زود پولدار شوید.

ملاحظات اساسی درباره ورود به بازاریابی شبکه ای

خب تا اینجا ممکن است بگویید که وارد شدن این شبکه ها هیچ مشکلی ندارد. ممکن است با خود بگویید که حداقل مانند یک بازاریاب کار می کنید و درصد را دریافت می کنید. تازه علاوه بر دریافت پورسانت می توانید برای فروش زیر مجموعه تان هم حساب باز کنید (مطلب بعدی درباره پلن پاداش را روز شنبه 8 آبان ماه بخوانید). اما چند نکته وجود دارد:

1-   نوع محصولات به گونه ای است که شاید خیلی به نیاز های اولیه مردم مربوط نمی شود و شاید برای فروش آن ها به مشکل برخورد کنید. علاوه براین؛ اکثر محصولات ارائه شده در این شرکت ها ما به ازای خارجی در بازار ندارد و کیفیت سنجی آن دشوار است. شاید هم قیمت آن با چالش مواجه شود.

2-    خرید اجباری موضوع دوم است. اگرچه اکثر این شرکت ها می گویند که خرید اجباری معنا ندارد اما در قوانین اکثر آن ها ذکر شده است که اگر سه ماه متوالی خرید نداشته باشید، میز شما حذف می شود. یعنی شما موجودیت در آن شرکت نخواهی داشت و در نتیجه پرداختی به شما صورت نخواهد گرفت.

3-   مسئله سوم به شخصیت شما مربوط می شود. اگر در زندگی تان کمتر از 5 دوست داشتید. اگر از رابطه گرفتن با دیگران اذیت می شوید. اگر صحبت کردن در جمع اذیتتان می کند، بهتر است دور این کار را خط بکشید. چرا که داشتن این ویژگی ها ضروری است.

4-   اگر در اطراف شما کسانی هستند که در این حرفه وارد شدند، شاید دیگر جای شما نباشد. چرا که فضایی که شما می توانید محصول را به آن ها بفروشید، خیلی محدود می شود. مثلا اگر برادر شما عضو است، شما دیگر بازار خانواده را از دست خواهید داد و باید بر افراد دیگر تاکید کنید؟- منبع : خراسان

بلیط هواپیمادیدگاه ها

حسام: 1395/8/608:54:53،
84
33
بازاریابی شبکه ای تو ایران معتی نداره و سودش فقط توی جیب افراد خاصی میره. من پیشنهاد میکنم که اصلا به فکر این کار نباشین. این همه راه برای پول در آوردن هستش مثل برنامه نویس برای اندروید و...
فقط باید فکر کار کنه و کمی زحمت کشید.
کوکی: 1395/8/610:11:15،
75
27
وضعیت اقتصاد ایران دقیقا مثل شرکت های هرمی شده.یه تعداد پولدار هستند که هر روز هم پولدار تر میشن و کل ملت دارن واسه اون ها کار میکنن.
محمد: 1395/8/612:06:15،
56
27
بازاریابی شبکه ای دزدی توو روز روشنه ...متأسفم واسه کسی که مجوز فعالیتشا داده.‌‌..‌
مجتبی هرمزگان: 1395/8/614:41:38،
29
30
توی مملکتی که پدر و پسر به هم رحم نمیکنن و برادر سر برادرش کلاه میزاره...!
یه مشت ادم بشینن جلوت دوس داشته بان که ماشین اخرین مدل سوار بشی و حقوق 20 میلیونی در عرض چند سال برسی...اظهر من الشمسه که کلاهبرداری در کاره..!
تکنو سیستم : 1395/8/609:03:25،
47
22
تکلیف مردم را مشخص کن
یک روز میگوی بد هست
یک روز میای از مزایای اینکار صحبت میکنی
آرش: 1395/8/609:23:24،
44
29
نياز به رويا پردازي نيست برو مثل هزاران مدير دولتي حقوق خيلي بيشتر از اين شبكه ها بدون دردسر در بيار هيچكس هم كارت نداره
امیدجون: 1395/8/609:38:20،
74
32
ازهمین جا به دوستم آقای سعید آقا محمدی تبریک میگم
چقدر بهش میگم نرو تو این کارا به خدا الافیییه من روز اول که میخواستم برم اونقد رو مخ من رژه میرفتن که:"ببین باید اول خودت بخری تمام محصولاتمون رو بعدش اگه راضی بودی به دیگران هم توصیه کن بعد واس من یه لیست بلندبالا نوشتن نزدیک2.700.000تومن میرفت پاچم"ولی
منم که خسیس همون لحظه قیدشونو زدم برگشتم خوونه.
علی: 1395/8/610:01:45،
50
27
منم که خسییییس
واااای مردم از خندهدمت گرم
محمد: 1395/8/610:15:13،
35
27
الان پولدار شد یا متضرر؟
Ghaem: 1395/8/621:37:57،
22
30
آقا سعید محمد گل داشته خاله بازی میکرده عزیزم.
ایشون اگر مثل این همه افراد موفق تلاش میکرد حتماً موفق میشد.
تعداد خیلی زیادی مکانیک ناموفق، نجار ناموفق، فوتبالیست ناموفق، پزشک ناموفق و... هست. آقا سعید آقامحمدی هم یدونه مثل اون افراد...
ببری: 1395/8/610:02:09،
74
30
دوستان گول نخورید این یک کلاهبرداری به ظاهر قانونی است.به منم پیشنهاد شد.فکر تمام سوالات احتمالی از جانب شما شده و برای هرسوال جواب پیدا شده.که قانع بشید.خلاصه اینکه سرمایه وقت و زندگی خودتون هدر ندید.در این شرکتها یک درصد افراد به سود میرسن که قطعا تا حالا پر شده و جایی برای شما نیست.
رضا: 1395/8/611:42:14،
36
41
کسایی که به حلال و حروم بودن اعتقاد دارن و براشون مهمه باید خدمتشون عرض کنم که طبق فتوای مراجع تقلید پول در آوردن از راه بازاریابی بکه ای حرامه
میتونین برید و به عینه از خود مراجع تقلید از طریق سایت خودشون بپرسید

اگرم کسی گفت پرسیدن و مجوز داره و حلاله باید بگم شاید مجوز داشته باشن ولی حرومه

چرا که مراجع فقط قسمت اول کار را که همون بحث فروش مستقیم یا بقولی بازاریابی معمولی که همون خریدن جنس و فروشش به دیگرانه که میشه یه خرید و فروش ساده رو حلال اعلام کردن و بخش دیگرش که همون اصل کاره یعنی گسترش اون شبکه و گرفتن سود از طریق خرید و فروش زیر مجکوعه رو حرام اعلام کردن

و مجوزات هم بر اساس همون قسمت اول کار گرفته شده

دیگه آخر و عاقبت حروم خوریش با خودتون
Ghaem: 1395/8/621:29:14،
14
31
دوست عزیز الآن تمامی مراجع در دفتر خودشون که مرکز هر استان داره میتونند به صورت مستقیم جوابگوی سوالات شرعی باشند. شما مراجعه که به دفتر مرجع و یا امام جمعه وقت شهر خودتون به صورت مستقیم این سوال رو بپرسید.
یا اینکه اسم آقای "محمد حسین زاده بحرینی" رو توی اینترنت جستجو کنید و ویدئو مربوط به برنامه "پایش" ببینید که ایشدن راجع این تجارت چی گفتن.
روشن بین: 1395/8/619:36:36،
28
34
شما وارد هر کار و شغلی که بشی باید زحمت بکشی و سخت کار کنی
علاوه بر اون اگه اون کار با روحیاتت سنخیت نداشته باشه موفقیتت به فناست
این کار همونقدر که کار راحتی نیست کار سختی هم نیست نیاز به روابط اجتماعی، جسارت و روحیه مثبت داره
متاسفم برای کسایی که وقتی کاری رو نمیتونن انجام بدن تخریب میکنن
آقای حسام شما هم میتونید یکی از اون افراد خاصی که میفرمایید باشی
یه روزی اونا هیچ فرقی با شما نداشتن ولی خواستن و خاص شدن
شاد باشید
عجب: 1395/8/709:32:11،
29
29
شما برو تو شرکت واس خودت زحمت بکش.پولدار شی.دلیلی نداره بیایی اینجا تبلیغ کنی.
روشن بین: 1395/8/716:05:57،
17
31
چطور شما میتونی به تخریب چیزی که ازش آگاهی و اطلاعی ندارید بپردازید ولی تحمل یه دفاع کوچیک رو ندارید.
شاید خیلی از شما از جمله خود من زیاندیده شرکتهای هرمی پوچ مثل گلد کویست و گاما و... باشید با شما موافقم اونا کلاهبرداری بودن دزدی بودن حروم بودن و ...
ولی توی دنیا این یه روشه برای فروش نه کلاهبرداری خوشبختانه با سازماندهی و نظارتی که وزارت صنایع و معادن روی این موضوع داره دیگه هیچکدوم از اینا نیست
هر کس دوست داشته باشه تغییری در خود و زندگیش داشته باشه مطمأنا تحقیق میکنه راه کاملا باز و مشخصه
لطفا از انسان آگاه تحقیق فرمایید
اخطار: 1395/8/803:12:29،
15
24
عجب یعنی وازرت خانه برای ایجاد هرم مجوز داده ؟؟؟نه عزیز جون مجوز جهت فروشگاه های زنجیرهای خرده فروش هست نه ایجاد هرم منتها شرکت هایی مثل بیز .بادران .لیدر هایی دارند که دوره تخصصی کلاهبرداری توسعه یافته دیدند از اول این لیدر ها بودند چرا با این همه عضو به تعداد لیدر ها دیگر اضافه نمی شه ؟؟؟حداقل در امد بادران ماهی 36میلیارد هست یه پولی هم می دهند به تو بیایی اینجا تبلیغ کنی ؟؟؟؟؟؟ولی این پولها خوردن نداره آه همین آدمها خر تون رو توهمین دنیا می گیره موفق باشید
ایمان: 1395/8/619:46:17،
27
29
نت ورک مارکتینگ یا برده داری نوین یعنی بالاسری با هزارو یه جور دوز وکلک بتواند جیب تو را خالی کند و تو هم مشق کرده و در آینده بتوانی جیب دیگران را باز به نفع او خالی کنی.حماقت از این بیشتر.
Ghaem: 1395/8/621:19:01،
24
39
سلام خدمت هم وطنی های عزیز
دوستان بازاریابی شبکه ایی شیوه نوین فروش هست که قراره جایگزین شیوه فروش قبلی (یعنی واسطه گری) بشه. حالا خیلی از افراد بخاطر فقر اطلاعاتی میان یه سری مطالبی رو که فکر می کنند از روی تجربه به دست آوردن رو توی هر نشریه یا هر وبلاگ و سایتی به اشتراک میذارند.
بازاریابی شبکه ایی تجارتی نوین در ایران و تجارتی هست که توی کشورهای بزرگی همچون آمریکا، بریتانیا، ژاپن، چین، مکزیک و... بهش بهاء دادن و واقعاً رشد این کشورها رو از نظر اقتصادی فوق العاده بالا برده. نظری که بنده حقیر دارم اینه که برید پیش افرادی که اطلاعات دارند و یا اینکه تجارتی به این بزرگی رو میشناسند و یا اینکه توی این حوضه به موفقیتی رسیدند صحبت کنید و از اونها اطلاعات لازم رو بگیرید.
ایمان: 1395/8/700:36:40،
26
24
این خزعبلات چیه به خورد خوانندگان می دی .ما مطالعه کردیم زیاد تحقیق هم کردیم از عمر این تجارت دروغین صد سال می گذرد هیچ کجای دنیا هم جواب نداده .در بسیاری از کشورها از جمله چین کلا ممنوع است .پیشرفت کشورها ی صنعتی وژاپن هم بر می گرده به تولید با کیفیت نه به بازاریابی شبکه ای .کلا این سیستم بازاریابی به دلیل ذات غیر انسانی و سوداگرانه خود محکوم به شکست است.
ببری ب قایم: 1395/8/709:27:03،
23
29
دوست عزیز از کامنتهای شما کاملا مشخص هست که عضو این شرکتها هستی.گفته های شما چقدر به گوشم آشناست دقیقا همون حرفهایی که در کلاسهای توجیهی به خورد یه عده آدم ساده لوح و زود باور میدهند.در این شرکتها هر که غرق میشه تمام تلاشش اینه که دیگران رو هم باخودش غرق کنه.جز این چاره ای نداره.
Ghaem: 1395/8/710:50:41،
24
24
من به هیچ عنوان بحث نمی‌کنم.
فقط تنها خواهشی که ازتون دارم برید از منابع موثق دولتی اطلاعات کسب کنید.
مخلصیم
ایمات: 1395/8/720:36:39،
24
24
ازمنا بع موثق دولتی هم اطلاعات گرفتیم گفتند ما را مالیات بس باقی خود دانید.
یک دوست: 1395/8/909:05:48،
26
22
سلام خدمت همه دوستان. من چند تا مورد را سریعا بگم خدمتتون : 1- ما ایرانیها کلا عادت داریم هر چی نمیشناسیم بگیم بد و حرومه و ... پس کسی هم اگه میخواد مخالف باشه بره تحقیق کنه بعد با استناد مخالفت کنه.2- توی دنیا داره 75 سال کار میشه و الان هم داره توی دانشگاه ها تدریس میشه. پس به آیندش خوشبین هستن.3-توی هر کاری آدم ناموفق داریم پس خودتون رو گول نزنین که همه رفتن خوب نبوده. خیلی ها هم رفتن و موفق شدن که خیلی هم بالا نبودن.3- از نظر قانونی و شرعی هم مشکلی نداره. اگه کسی با یان دو هم مخافه پس زندگی کردن توی ایران واسش حرومه.4-7 وزارتحونه روش نظارت دارن تا اجحافی به کسی نشه نه کسایی که جذب شدن و نه کسی که سرمایه گذاری کرده.5- در نهایت هم این کار هم مثل همه کارها یک سری ضعف هایی داره که باید رفع بشه.... پیروز و موفق باشین..

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار