کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی


قتل ۱۰ ایرانی و افغانستانی در نزاع شخصی در رفسنجان؛ «درگیری امنیتی نبود»


کد خبر : ۹۸۸۴۴دوشنبه، ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۳:۳۹۲۲۹۷ بازدید

در جریان یک درگیری بر سر «اختلافات شخصی و ملکی» در بهرمانِ رفسنجان در استان کرمان، ۱۰ نفر شامل ۶ تبعه افغانستان و ۴ ایرانی کشته شدند.

در جریان یک درگیری بر سر «اختلافات شخصی و ملکی» در بهرمانِ رفسنجان در استان کرمان، ۱۰ نفر شامل ۶ تبعه افغانستان و ۴ ایرانی کشته شدند.

رحمان جلالی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت که این درگیری روز یک‌شنبه ۱۶ مرداد در حوالی چاه موتور کشاورزی احمدآباد شور در رفسنجان رخ داده که در جریان آن «یک تبعه غیرمجاز افغانستان» به دنبال اختلاف «شخصی» با چند نفر دیگر از اتباع افغانستان، ابتدا ۲ نفر از کارگران موتور را با چاقو به قتل می‌رساند.

او گفت که در پی این اتفاق، ضارب پس از آنکه چند شهروند ایرانی را که در محدوده زمین‌های کشاورزی حضور داشتند با ضربات چاقو به قتل می‌رساند و سپس به چند تبعه دیگر افغانستان که به ماجرا وارد شده بودند، حمله می‌کند.

به گفته معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان، برخی از افراد به قتل رسیده از خویشاوندان قاتل هستند.

این مقام ارشد محلی با تأکید بر اینکه این حادثه به هیچ وجه «ابعاد امنیتی» ندارد، اختلاف گذشته میان برخی از اتباع افغانستان دلیل این درگیری بوده و ارتباطی با مردم ایران ندارد.

بر اساس اعلام معاون استاندار کرمان، ضارب پیش از بازداشت در شهرستان انار، اقدام به خودزنی کرده است.

سرپرست فرمانداری رفسنجان هم گفت که ضارب از تعادل روحی و روانی حتی در زمان بازداشت برخوردار نبوده است. او گفت که متهم تحت مصرف روانگردان از نوع شیشه دست به این اقدام مرگبار زده است.

بنا به گزارش‌ها، شورای تامین استان کرمان پس از وقوع این تشکیل جلسه داده است.اخبار مرتبط

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها