کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی


افزایش نجومی قیمت کاغذ تحریر


کد خبر : ۹۸۸۰۴شنبه، ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۹:۱۵۳۲۸۹ بازدید

قیمت کاغذ تحریر در بازار آزاد به بندی 1 میلیون تومان رسیده است؛ این در حالی است که کارشناسان بر این باورند که قیمت تمام شده برای تاجران ...
افزایش نجومی قیمت کاغذ تحریرافزایش نجومی قیمت کاغذ تحریر

قیمت کاغذ تحریر در بازار آزاد به بندی 1 میلیون تومان رسیده است؛ این در حالی است که کارشناسان بر این باورند که قیمت تمام شده برای تاجران حتی بالاتر است.

قیمت کاغذ در بازار آزاد در روزهای پایانی هفته پس از چند هفته ثبات و کاهش قیمت دوباره رو به افزایش گذاشته است. بر این اساس هر بند کاغذ چاپ و تحریر 70 در 100 با گرماژ 70 گرمی از بندی 920 هزار تومان به بندی 990 تا یک میلیون تومان رسیده است.

این افزایش قیمت که از ابتدای هفته با 10 تا 15 هزار تومان افزایش قیمت آغاز شد، در نهایت به بندی 990 هزار تومان رسید. افزایش قیمت در بازار کاغذ در حالی است که کارشناسان قیمت‌های فعلی را نیز حتی کمتر از قیمت تمام شده کاغذ می‌دانند.

محسن قدبیگی، از جمله این کارشناسان است که به تسنیم گفت:‌ قیمت تمام شده کاغذ با نرخ دلار روز برای تاجران بندی 980 هزار تومان تمام می‌شود.اگر بخواهیم درصدی سود نیز لحاظ کنیم قیمت کاغذ بندی یک میلیون و 100 تا یک میلیون و 200 هزار تومان تمام می‌شود. 

وی ادامه داد:‌ در وضعیت فعلی سفارش چندانی در بازار وجود ندارد،‌ اما اواخر مرداد و اوایل شهریور قیمت کاغذ رفته رفته افزایش پیدا می‌کند؛ چرا که تولیدکنندگان دفتر برای خرید وارد بازار می‌شوند.

قدبیگی از افزایش قیمت کاغذ a4 خبر داد و گفت:‌ این کاغذ نیز به بسته‌ای 106 هزار تومان رسیده است‌، اما در کاغذ روزنامه با تغییر قیمت مواجه نبوده‌ایم.

آمارها نشان می‌دهند که در سه ماهه نخست سال جاری 51.3 هزار تن  به ارزش بیش از 54.7 میلیون  دلار کاغذ چاپ و تحریر و همچنین 3.7 هزار تن به ارزش سه میلیون دلار کاغذ روزنامه واردات صورت گرفته است که نسبت به سال گذشته با افزایش همراه بوده است./ تسنیماخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها