کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی


هشدار عربستان درباره بارش باران‌های سیل‌آسا در مکه و مدینه


کد خبر : ۹۸۷۸۵شنبه، ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۳:۳۴۸۴۲ بازدید

عربستان سعودی امروز جمعه درباره احتمال بارش باران‌های سیل آسا در شش منطقه این کشور از جمله شهرهای مکه مکرمه و مدینه منوره هشدار داد.

 هواشناسی عربستان نسبت به بارش باران متوسط ​​تا شدید همراه با وزش باد که باعث افزایش شن و گرد و خاک در شش منطقه این کشور می‌شود، هشدار داد.

به گزارش روزنامه عکاظ، مرکز ملی هواشناسی پیش‌بینی کرده است که طی ساعات آتی این کشور با  بارش باران‌های همراه با رعد و برق متوسط ​​تا شدید روبرو باشد که منجر به بروز سیلاب‌ می‌شود، همراه با وزش باد که باعث افزایش گرد و غبار و رگبار تگرگ شود.

در گزارش این مرکز از وضعیت هوای امروز جمعه عربستان سعودی آمده است: این وضعیت در  شش منطقه نجران، الباحه، عسیر، جازان و ارتفاعات منطقه مکه مکرمه و همچنین منطقه مدینه  منوره پیش خواهد آمد و تاثیر آن به بخش‌های ساحلی هم می‌رسد.

وی توضیح داد که احتمال تکرار سیلاب و باد شدید در بخش‌هایی از مناطق ریاض، حائل تبوک، الجوف و بخش‌های جنوبی منطقه شرقی (صحرای ربع خالی) وجود دارد.

شهر ریاض پایتخت عربستان چند روز پیش هم شاهد یک بارش سنگین باران در منطقه عزیزیه بود و بسیاری از مناطق ریاض را درگیر سیل شدید کرد؛ اما دولت عربستان جزئیات تلفات یا خسارت‌های احتمالی این حادثه را منتشر نکرد.

البته کاربران فضای مجازی با انتشار ویدیو‌های مختلف تلاش کردند تا شدت این حادثه و وخامت اوضاع در این شهر را به تصویر بکشند.

سیل مناطق مختلف ریاض از جمله شرق این شهر، منطقه بنی تمیم و عزیزیه و جنوب آن را درگیر کرده بود.اخبار مرتبط

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها