کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی


بیمه دات کامبیمه دات کام

ارزان‌ترین خانه‌های تهران در این 3 منطقه هستند


کد خبر : ۹۷۶۷۸سه شنبه، ۱۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۹:۵۴۱۴۸۹۵ بازدید

متوسط قیمت مسکن در منطقه 18 تهران در حال حاضر 19 میلیون و 588 هزار تومان است و این منطقه ارزان ترین منطقه تهران به لحاظ قیمت مسکن محسوب ...
ارزان‌ترین خانه‌های تهران در این 3 منطقه هستندارزان‌ترین خانه‌های تهران در این 3 منطقه هستند

 میانگین قیمت مسکن شهر تهران در خردادماه با جهش ۸.۴ درصدی به ۳۹.۴ میلیون تومان رسیده و تعداد معاملات نیز با افزایش ۳۲.۳ درصدی نسبت به ماه قبل مواجه بوده است.

 آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد در خردادماه سال ۴۰۱ ، در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۸۱ میلیون و ۹۸ هزار تومان به منطقه یک و کمترین آن با ۱۹ میلیون و ۵۸۸ هزار تومان به منطقه ۱۸ تعلق داشته است.

بعد از منطقه ۱۸ تهران،‌ منطقه ۱۷ تهران از نظر کمترین متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده قرار گرفته است. متوسط قیمت مسکن در این منطقه نیز در خرداد ماه ۱۴۰۱ حدود ۲۰ میلیون و ۷۲۸ هزار تومان بوده است. پس از آن منطقه ۲۰ تهران با متوسط قیمت ۲۰ میلیون و ۹۹۷ هزار تومان برای هر مترمربع زیربنای مسکونی قرار دارد و به این ترتیب ۳ منطقه ۱۸، ۱۷ و ۲۰ تهران رتبه اول تا سوم ارزان قیمت ترین مناطق تهران به لحاظ قیمت مسکن به خود اختصاص داده‌اند.

منطقه ۱۵ تهران با میانگین قیمت ۲۲ میلیون و ۲۴۲ هزار تومان،‌ منطقه ۱۶ با میانگین قیمت ۲۲ میلیون و ۴۵۷ هزار تومان و منطقه ۱۹ با میانگین قیمت ۲۲ میلیون و ۷۱۹ هزار تومان نیز رتبه های بعدی مناطق ارزان تهران را از نظر قیمت خانه دارند.

همچنین متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده در ۱۶ منطقه تهران از میانگین قیمت مسکن شهر تهران در خردادماه ماه ۱۴۰۱ کمتر است.

۶ منطقه پایتخت نیز متوسط قیمت بالاتری از میانگین قیمت مسکن شهر تهران در خردادماه ماه امسال داشته اند. بعد از منطقه یک تهران با متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۸۱ میلیون و ۹۸ هزار تومان،‌ منطقه ۳ تهران با متوسط قیمت ۷۰ میلیون و ۴۷۱ هزار تومان قرار دارد و پس از آن، رتبه سوم از نظر گرانی مسکن به منطقه ۲ با متوسط قیمت ۵۹ میلیون و ۷۷ هزار تومان می‌رسد./ همشهری
 

ارزان‌ترین خانه‌های تهران

ارزان‌ترین خانه‌های تهراناخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها