کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی


کشور امارات، آهن‌ ربای‌ میلیونرهای جهان شد


کد خبر : ۹۷۱۸۱پنجشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۴:۱۵۴۳۰۳ بازدید

نهاد پژوهشی «هنلی» در گزارشی پیش‌بینی کرده است که در سال‌جاری میلادی 88 هزار میلیونر به کشورهای دیگر مهاجرت کنند. اما سوال اینجاست که ...
کشور امارات، آهن‌ ربای‌ میلیونرهای جهان شدکشور امارات، آهن‌ ربای‌ میلیونرهای جهان شد

نهاد پژوهشی «هنلی» در گزارشی پیش‌بینی کرده است که در سال‌جاری میلادی 88 هزار میلیونر به کشورهای دیگر مهاجرت کنند. اما سوال اینجاست که این‌میلیونرها به کدام کشورها مهاجرت می‌کنند و از کجا می‌‌‌آیند؟

تحقیقات موسسه پژوهشی هنلی نشان می‌دهد مهاجرت‌میلیونرها در ۲۰۲۰ با کاهش شدیدی روبه‌رو بوده است، زیرا قرنطینه‌‌‌های ناشی از همه‌گیری مردم را از ترک کشورهای خود و گاهی اوقات ترک خانه‌‌‌های خود به طور کلی باز می‌‌‌داشت. اما با کاهش محدودیت‌های ناشی از کووید و بازگشایی مجدد مرزهای کشورها، مهاجرت‌میلیونرها بار دیگر روند افزایشی داشته است.
 

کشور امارات، آهن‌ ربای‌ میلیونرهای جهان شد

دلایل زیادی برای مهاجرت‌میلیونرها وجود دارد. فرار از درگیری و جنگ یکی از اصلی‌‌‌ترین آنهاست؛ به همین دلیل جای تعجب نیست که روسیه و اوکراین تا پایان 2022 شاهد بزرگ‌ترین آمار مهاجرت از کشور خود باشند. بیشترین شمار مهاجرت‌میلیونرها از روسیه خواهد بود، به‌‌‌گونه‌‌‌ای که انتظار می‌رود در سال‌جاری ۱۵‌هزار میلیونر این کشور را ترک کنند، که این رقم ۴۲‌درصد بیش از سال قبل است. چین، دومین کشوری خواهد بود که با بیشترین تعداد مهاجرت‌میلیونرها در سال‌جاری مواجه خواهد بود. بر اساس این گزارش، این احتمال وجود دارد که ۱۰‌هزار میلیونر نیز در سال‌جاری از چین خارج شوند.

اما در پاسخ به این سوال که چه کشورهایی میزبان‌میلیونرها در سال‌جاری خواهند بود، تحقیقات هنلی نشان می‌دهد که امارات متحده عربی با 4‌ هزار میلیونر که تا پایان سال 2022 به کشور سرازیر می‌شود، به آهن‌ربای‌میلیونرها تبدیل شده است. این هجوم افراد فوق ثروتمند تا حدودی به دلیل سیاست‌های مهاجرتی آسان این کشور است که برای جذب ثروت‌‌‌های شخصی و استعدادهای بین‌المللی طراحی شده است.  استرالیا، کشور دیگری است که همچنان به جذب‌میلیونرها ادامه می‌دهد و پس از امارات در رتبه دوم جذب‌میلیونرها قرار دارد. تقریبا 80‌هزار میلیونر در دو دهه گذشته به استرالیا نقل مکان کرده‌‌‌اند. از مواردی که استرالیا را به مقصد جذاب برای‌میلیونرها تبدیل می‌کند می‌توان به هزینه‌‌‌های کم این کشور در زمینه مراقبت‌‌‌های بهداشتی، فقدان مالیات بر ارث و به طور کلی اقتصاد مرفه این کشور اشاره کرد./ دنیای اقتصاداخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها