کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی


تایوان جت‌های خود را برای هشدار دادن به هواپیماهای چینی به پرواز درآورد


کد خبر : ۹۷۱۴۶چهارشنبه، ۱ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۲:۲۳۶۰۹ بازدید

تایوان از به پرواز درآوردن شماری از جنگنده‌های خود در پی ورود ۲۹ فروند جت نظامی چینی به منطقه شناسایی پدافند هوایی خود در روز سه‌شنبه ۲۱ ژوئن خبر داد.
تایوان جت‌های خود را برای هشدار دادن به هواپیماهای چینی به پرواز درآورد تایوان جت‌های خود را برای هشدار دادن به هواپیماهای چینی به پرواز درآورد

تایوان از به پرواز درآوردن شماری از جنگنده‌های خود در پی ورود ۲۹ فروند جت نظامی چینی به منطقه شناسایی پدافند هوایی خود در روز سه‌شنبه ۲۱ ژوئن خبر داد.

جنگنده‌های نیروی هوایی چین در طول ۲ سال گذشته بارها با دسته‌های پروازی پرشمار وارد منطقه شناسایی پدافند هوایی تایوان موسوم به «آدیز» شده‌اند، رخدادی که با شکایت تایپه همراه بوده است.

منطقه آدیز با حریم هوایی سرزمینی تایوان یکسان نیست و منطقه‌ای بسیار بزرگ‌تر را در برمی‌گیرد که با بخشی از منطقه شناسایی دفاع هوایی خود چین هم همپوشانی دارد.

در هر حال تایوان فعالیت‌های نظامی مکرر چین در نزدیکی خود را جنگ «منطقه خاکستری» می‌نامد که برای فرسوده ساختن نظامیان تایوانی و آزمایش پاسخ‌های تایپه طراحی شده است.

وزارت دفاع تایوان اعلام کرد که نیروی هوایی چین در آخرین مأموریت خود از ۱۷ جنگنده‌، ۶ بمب‌افکن «اچ-۶»، یک هواپیمای سوخت‌گیری و شماری جت‌های هشدار سریع و ضد زیردریایی استفاده کرده است.

بر اساس گزارش وزارت دفاع تایوان، برخی از هواپیماهای نظامی چین که به سمت اقیانوس آرام پرواز کردند.

این وزارتخانه همچنین خبر داده که هواپیماهای جنگی تایوان برای هشدار دادن به هواپیماهای نظامی چین به پرواز درآمده‌اند و سامانه‌های موشکی دفاع هوایی تایوان هم برای نظارت بر فعالیت‌های نظامی چین مستقر شده بودند.

تهاجم هوایی روز سه‌شنبه جنگنده‌های نظامی چین به حریم هوایی تایوان، بزرگ‌ترین تهاجم از ۳۰ مه است که ۳۰ جت جنگی چین وارد منطه شناسایی پدافند هوایی تایوان موسوم به «آدیز» شدند.

چین روز جمعه سومین ناو هواپیمابر خود را به نام «فوجیان» که برگرفته از نام استانی در ۱۸۰ کیلومتری تایوان است، به آب انداخت.

ارتش چین ماه گذشته اعلام کرد که رزمایشی را در اطراف تایوان با عنوان «هشدار جدی» علیه «تبانی» این کشور با آمریکا انجام داده است.

این رزمایش پس از آن انجام شد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا از احتمال پاسخ نظامی واشنگتن به پکن در صورت حمله به تایوان سخن گفته بود.

چین در ماه‌های گذشته فشار بر تایوان را برای دست‌کشیدن از ادعای استقلال افزایش داده است. اما دولت تایپه اعلام کرده که خواهان صلح است اما در صورت حمله از خود دفاع خواهد کرد.اخبار مرتبط

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها