کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی


ایران، کشتی کروز ندارد


کد خبر : ۹۷۱۱۷سه شنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۲:۳۲۴۹۱۹ بازدید

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر اظهار داشت: اصلا در کشورمان کشتی کروز نداریم. بلکه دو فروند شبه کروز موجود است که این ...
ایران، کشتی کروز نداردایران، کشتی کروز ندارد

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر اظهار داشت: اصلا در کشورمان کشتی کروز نداریم. بلکه دو فروند شبه کروز موجود است که این چند فروند شبه کروز را یک سرمایه‌گذار حدود ۴ سال پیش وارد کشور کرد و از آنجایی که این کشتی ‌ها چند سال غیرفعال بودند در حال حاضر در حال آماده‌سازی برای رعایت استانداردهای مورد نظر هستند.

حسین عباس‌نژاد در جمع خبرنگاران درباره تامین شناورهای مسافری برای ایام جام جهانی در خط بوشهر-قطر اظهار داشت: چند فروند شناور کاتاماران آماده برای برقراری این خط و جابه جایی مسافران هستند و تا یک ماه دیگر خط مسافری بوشهر -قطر با این کاتارامان راه اندازی می‌شود.

وی در پاسخ به سوال ایلنا درباره استفاده از کشتی‌های کروز و فعالسازی کشتی‌های کروز در این خط تاکید کرد: اصلا در کشورمان کشتی کروز نداریم. بلکه دو فروند شبه کروز موجود است که این چند فروند شبه کروز را یک سرمایه‌گذار حدود ۴ سال پیش وارد کشور کرد و از آنجایی که این کشتی ‌ها چند سال غیرفعال بودند در حال حاضر در حال آماده‌سازی برای رعایت استانداردهای مورد نظر هستند.

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر گفت: بدون در نظر گرفتن موضوع جام جهانی تا یک ماه اینده این خط مسافری راه اندازی خواهد شد.

عباس نژاد با اشاره به تاخیر در ارایه سوخت یارانه ای به شناورهای مسافری اظهار داشت: علی ‌رغم قول‌هایی که داده بودند هنوز سوخت یارانه ای به سماورهای مسافری تعلق نگرفته است این درحالی است که قرار بود به شناورهای خط‌های بین المللی که مبدا و مقصد آن ایران باشد سوخت یارانه‍ای تعلق بگیرد و با این فرمول که ٨٠ درصد از سوخت یارانه‌ای و ٢٠ درصد با نرخ بازار بانکرینگ حساب شود.

وی در پاسخ به سوال ایلنا با تعلق سوخت یارانه‌ای هزینه‌ها و استقبال از سفرهای دریایی چقدر تغییر خواهد کرد، گفت: با سوخت یارانه‌ای نرخ سوخت از ٢٣ هزار تومان به ٣٠٠ تومان کاهش پیدا می‌کند و در نرخ بلیت‌های شناورهای مسافری بسیار تاثیر می‌گذارد.

وی افزود: تا به امروز یکی از دلایلی که از سفرهای دریایی استقبال نمی‌شد قیمت بالای بلیت به دلیل بالا بودن نرخ سوخت بود به طوریکه سفر هوایی نسبت به سفر دریایی می‌صرفید و برای علاقه مندان و متقاضیان صرفه اقتصادی داشت. در حال حاضر ۴۵ درصد هزینه های بلیت یک شناور به سوخت برمی‌گردد.

مدیر کل امور دریایی سازمان بنادر ادامه داد: با همکاری وزارت گردشگری در حال تدوین دستورالعمل‌های تعیین سوخت یارانه‌ای هستیم و به زودی به شرکت پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی ارسال می‌شود.اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها