کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی


کاهش تولید فولاد در 11 ماهه 1400


کد خبر : ۹۳۸۷۰یکشنبه، ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۱:۴۸۲۶۷۰ بازدید

آمار تولید فولادی‌ها نشان می‌دهد که از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه، تمامی فرآورده‌های فولادی اعم از شمش و همچنین مقاطع...
کاهش تولید فولاد در 11 ماهه 1400کاهش تولید فولاد در 11 ماهه 1400

آمار تولید فولادی‌ها نشان می‌دهد که از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه، تمامی فرآورده‌های فولادی اعم از شمش و همچنین مقاطع تخت و طویل فولادی با افت تولید یک تا ۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۹ روبرو شده‌ است.

به گزارش ایسنا، طبق  آمار ارائه شده توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، در ۱۱ ماهه امسال میزان تولید کل مقاطع تخت فولادی (ورق گرم، ورق سرد و ورق پوششدار) و شمش فولاد بیشترین میزان کاهش تولید را داشته‌اند.

میزان تولید فولاد میانی (شمش فولاد) در مجموع ۱۱ ماهه سال جاری ۹ درصد افت تولید را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده است. تولید این ماده معدنی از ۲۷ میلیون و ۷۲۴ هزار تن به ۲۵ میلیون و ۳۳۸ هزار تن تقلیل یافته است.

پس از آن، تولید مقاطع تخت فولادی نیز از هشت میلیون و ۳۱۵ هزار تن در مجموع ۱۱ ماهه ۱۳۹۹ به هفت میلیون و ۷۲۰ هزار تن در مدت مشابه سال جاری رسیده و بدین ترتیب هفت درصد  کاهش تولید را ثبت کرده است.

از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه به ترتیب ۱۸ میلیون و ۲۸ هزار تن محصولات فولادی و ۱۰ میلیون و ۳۰۸ هزار تن مقاطع طویل فولادی (تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی وسایر مقاطع) تولید شده است که نسبت به ۱۸ میلیون و ۹۸۳ هزار تن (محصولات فولادی) و ۱۰ میلیون و ۶۶۸ هزار تن (مقاطع طویل فولادی) تولیدی ۱۱ ماهه ۱۳۹۹ به ترتیب پنج درصد و سه درصد کاهش تولید داشته‌اند.

طبق آمار، تولید آهن اسفنجی در مدت مذکور سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، کمترین میزان کاهش تولید را داشته است. تولید آهن اسفنجی از ۲۷ میلیون و ۸۴۲ هزار تن در مجموع ۱۱ ماهه سال گذشته به ۲۷ میلیون و ۴۷۸ هزار تن طی مدت مذکور سال جاری رسیده و۳۶۴ هزار تن معادل یک درصد کاهش تولید داشته است.اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها