کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی


شلیک شش راکت به فرودگاه بغداد؛ یک هواپیمای غیرنظامی آسیب دید


کد خبر : ۹۲۲۵۲جمعه، ۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۹:۲۷۵۵۰ بازدید

به گفته دو منبع امنیتی، شش راکت در سحرگاه جمعه ۲۸ ژانویه به فرودگاه بین‌المللی بغداد در عراق شلیک شد که تلفات جانی نداشت اما به یک هواپیمای غیرنظامی آسیب رساند.

به گفته دو منبع امنیتی، شش راکت در سحرگاه جمعه ۲۸ ژانویه به فرودگاه بین‌المللی بغداد در عراق شلیک شد که تلفات جانی نداشت اما به یک هواپیمای غیرنظامی آسیب رساند.

به گفته یکی از منابع، شش راکت بر روی پارکینگ یا باند فرودگاه سقوط کردند. او گفت: «یک هواپیمای غیرنظامی (خالی) مورد اصابت قرار گرفت و آسیب دید.»

منبع دوم حمله با شش راکت به تاسیسات غیرنظامی در فرودگاه را تایید کرد و همچنین گفت که یک هواپیمای پارک شده آسیب دیده است.

به گفته منبع سوم در فرودگاه، هواپیمای آسیب دیده یک بوئینگ ۷۶۷ است که مدتی برای تعمیر زمین‌گیر شده بود و متعلق به شرکت‌هواپیمایی عراق است.

تاکنون مسئولیت این حمله را فرد یا گروهی بر عهده نگرفته است.

در هفته‌های اخیر، شلیک راکت یا حملات پهپادی، سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد را مورد هدف قرار داده است. از سوی دیگر مرکز دیپلماتیک ایالات متحده واقع در بخشی از فرودگاه بغداد و نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش مستقر در پایگاه‌های عراق نیز از اهداف حملات اخیر بوده‌اند.

به گفته یک منبع در ائتلاف ضد داعش، ارتش ایالات متحده در تاریخ سه ژانویه دو پهپاد حامل بمب را که نیروهای ضد جهادی را در فرودگاه بغداد هدف قرار داده بودند سرنگون کردند. پهپادها «مرکز پشتیبانی دیپلماتیک» وابسته به سفارت آمریکا را هدف گرفتند که نیروهای ائتلاف و همچنین ارائه دهندگان خدمات و پرسنل غیرنظامی را در خود جای داده است.

حدود ۱۰ روز بعد، در تاریخ ۱۳ ژانویه سه نفر از جمله دو کودک بر اثر اصابت راکت به مدرسه‌ای واقع در منطقه سبز بغداد مجروح شدند در حالی که دو راکت دیگر به محوطه سفارت آمریکا اصابت کرد که هیچ آسیبی در پی نداشت.اخبار مرتبط

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها