کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی


چگونه خرید یا تمدید بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه ال نود را در کمتر از سه دقیقه تجربه کنیم؟


کد خبر : ۹۲۱۲۰دوشنبه، ۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۴:۲۹۱۴۰۳ بازدید

برای هر خودرویی می‌توان دو بیمه‌نامه استفاده کرد: شخص ثالث و بدنه. خودروی L90 هم از این قاعده مستثنا نیست. خودرو رنو ال 90 یا رنو تندر 90 ابتدا در ...

پوشش های بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه ال نود برای مراقبت از این خودرو ضروری است.

اطلاع رسانی تبلیغاتی

برای هر خودرویی می‌توان دو بیمه‌نامه استفاده کرد: شخص ثالث و بدنه. خودروی L90 هم از این قاعده مستثنا نیست. خودرو رنو ال 90 یا رنو تندر 90 ابتدا در کشور رومانی به عنوان یک خودروی اقتصادی و مقرون به صرفه تولید و ارائه میشد. رنو ال نود در سال 86 به طور رسمی وارد بازار ایران شد و تولید کنندگان ایرانی مطابق با سلایق ایرانی به فکر اعمال تغییرات چشمگیری در آن افتادند از مهمترین تغییراتی که اعمال شد می توان به قرار دادن یک موتور قوی و با کیفیت اشاره نمود چرا که در آن زمان بنزین بسیار ارزان بود همچنین امکانات برای مجهز کردن آن فراهم بود بنابراین تولید کنندگان ایرانی خودرو رنو ال نود قرار شد مدلی با موتور 1600CC  و 110 اسب بخار همراه با تجهیزات با کیفیت دیگر در ایران عرضه و تولید کنند. ال 90 يكي از خودروهاي كلاس B و محبوب در اروپاي شرقي ، خاورميانه و آسيا مي باشد .تندر 90 اين محبوبيت را مرهون اتاق جادار و دلباز، سادگي و پرهيز از هرگونه پيچيدگي در بخش فني و در نتيجه سهولت تعميرات و خدمات پس از فروش قوي مي باشد. بیمه شخص ثالث که اجباری است و هر راننده ال 90 باید آن را داشته باشد؛ اما بیمه بدنه اختیاری است و مالک خودرو بنا بر شرایط و نیاز خودش می‌تواند آن را تهیه کند. جدا از اینکه خرید آسان و سریع بهترین بیمه‌نامه برای هر راننده ال 90 مهم است، استعلام آن هم اهمیت زیادی دارد. اینکه آیا بیمه‌های خریداری شده دارای اعتبار هستند یا خیر؟ این مسئله در هنگامی که مالک قصد خرید خودروی دست دوم را دارد یا گم کرده باشد، بیشتر از همه باید مورد توجه قرار بگیرد.

بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه ال 90 چیست؟

قبل اینکه بخواهیم روش‌های استعلام را توضیح دهیم، در ابتدا بهتر است که تعریفی از بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه ال 90 را بدانید.

بیمه شخص ثالث اجباری است و همه خودروها باید داشته باشند. این بیمه، خسارات جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث و همچنین خسارات جانی به راننده مقصر را پوشش می‌دهد. خسارت‌های جانی شامل فوت، ازکارافتادگی، شکستگی و همچنین هزینه‌های پزشکی است که به راننده خودروی مقابل و سرنشینان آن، راکب و ترک‌نشین، عابران و سرنشینان خودروی مقصر وارد می‌شود.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث L90 به سه بخش تقسیم می‌شوند که شامل موارد زیرهستند:

 • خسارت‌های جانی شامل فوت، ازکارافتادگی، شکستگی و نقص عضو که از طرف خودروی ال 90 به اشخاص ثالث وارد می‌شود.
 • خسارات مالی از سمت اتومبیل تندر 90 به خودرو و اموال شخص ثالث
 • خسارت‌های جانی که به راننده مقصر (ال 90) وارد می‌شود. به این نوع، پوشش حوادث سرنشین می‌گویند و فقط مخصوص راننده L90 است.

با توجه به تنوع پوشش‌های بیمه شخص ثالث و احتمال بالای خسارات جانی و مالی، ما تمدید یا خرید بیمه شخص ثالث ال نود را به همه دارندگان این خودرو پیشنهاد می‌کنیم.

بیمه بدنه L90 خسارات مالی وارد شده به خودروی راننده را پوشش می‌دهد. اگر راننده مقصر باشد، نمی‌تواند از بیمه شخص ثالث خود برای جبران خسارت‌های مالی به خودرو خودش استفاده کند. در این موقعیت، باید از بیمه بدنه خود برای پوشش هزینه‌ها کمک بگیرد. البته بیمه بدنه فقط برای جبران آسیب‌های ناشی از تصادف نیست، بلکه موارد دیگری از جمله سرقت کلی، آتش سوزی، انفجار و غیره را هم پوشش می‌دهد.

خسارات وارد شده به بدنه خودرو فقط مربوط به تصادفات نیست. بلکه موارد دیگری هم تحت پوشش بیمه بدنه ال 90 قرار می‌گیرند. باید گفت که پوشش‌های این نوع بیمه خودرو به دو دسته اصلی و اضافی تقسیم می‌شود. پوشش‌های اصلی در تمامی بیمه‌نامه‌های بدنه وجود دارند؛ اما مالک خودروی تندرL90 می‌تواند پوشش‌های اضافی بیمه بدنه ماشین  را بر اساس شرایط و همچنین نیازهایش اضافه کند. البته هر یک از پوشش‌های الحاقی بیمه‌نامه بدنه ماشین دارای قیمت مجزا بوده که در افزایش حق بیمه تأثیرگذار خواهند بود.

برای استعلام، تمدید یا خرید بیمه بدنه L90 شما می‌توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://bimeh.com/carbody/tondar90

 

چگونگی گرفتن استعلام بیمه شخص ثالث و بدنه ال 90

حالا سؤال اصلی اینجاست که چگونه استعلام اصالت بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه L90 را بگیرید؛ به ویژه برای زمانی که شما خودروی دست دومی را خریداری کرده‌اید و می‌خواهید از اصالت بیمه‌نامه‌ای که از قبل داشته است، مطمئن شوید. همچنین اینکه اگر از مکانی تهیه ‌کرده‌اید که نسبت به اصالت محصولات بیمه‌ای آن کمی تردید دارید، گرفتن استعلام ضروری است.

استفاده از سامانه سنهاب

اولین راه استفاده از سامانه سنهاب است. سنهاب سیستم استعلام بیمه مرکزی است که برای انجام خدمات آنلاین و نظارت بر عملکرد صنعت بیمه راه‌اندازی شده است. در سامانه سنهاب، چهار تب استعلام با نام های کد یکتا، شماره بیمه‌نامه، کد VIN، با پیامک و تخفیفات ثالث وجود دارند که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها، از اصالت بیمه‌نامه خودروی ال نود خود مطمئن شوید.

استعلام بیمه خودروی ال نود به صورت اینترنتی از بیمه دات کام

برای استعلام اصالت بیمه‌نامه شخص ثالث و بیمه بدنه ال نود از طریق سامانه سنهاب، نکات زیر را باید در نظر بگیرید:

 • برای استعلام از طریق کد یکتا، وارد کردن کد ملی بیمه‌گذار الزامی است.
 • برای استعلام از طریق شماره بیمه‌نامه، مشخص کردن شرکت بیمه‌گر و کد ملی استعلام کننده الزامی است.
 • برای استعلام از طریق کد VIN، وارد کردن شماره همراه الزامی است. تعداد وارد کردن شماره همراه در هر روز، حداکثر 5 بار است.
 • استعلام از طریق پیامک، فقط از سه طریق: شماره بیمه‌نامه چاپ شده*کد ملی بیمه‌گذار*1، کد یکتای بیمه‌نامه*کد ملی بیمه‌گذار*2 و VIN*کد ملی متعلق به شماره همراه استعلام کننده*3 امکان پذیر است.
 • برای استعلام تخفیفات ثالث، وارد کردن کد ملی و شماره تلفن همراه (حداکثر 5 بار در روز الزامی است.)

نکته مهم این است که استعلام فقط با استفاده از کد ملی وجود ندارد. شما نیاز است تا اطلاعات مورد نیاز دیگر را هم همراه با کد ملی وارد کنید.

استعلام از طریق درگاه ملی خدمات دولت هوشمند

روش دیگر برای استعلام اصالت بیمه‌نامه خودروی ال 90، از طریق سایت درگاه ملی خدمات هوشمند است. برای استعلام کافی است تا وارد سایت مورد نظر شده و اطلاعات زیر را وارد کنید:

 • شماره موتور
 • شماره شاسی
 • VIN
 • شماره بیمه‌نامه
 • شماره پلاک
 • کد ملی
 • شرکت بیمه

برای استعلام اصالت بیمه‌نامه ماشین ال نود از طریق درگاه ملی خدمات دولت هوشمند، نکات زیر را باید در نظر بگیرید:

 • برای استعلام بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودروی  L90 از طریق شماره پلاک، نیازی به وارد کردن شماره سری نیست. نوشتن اعداد پلاک همراه با حرف، به همان صورت پلاک، کافی است.
 • شماره شاسی، وین و بیمه‌نامه برای هر خودرو منحصر به فرد است.

خرید و استعلام انواع بیمه خودروی ال 90 از بیمه دات کام

خرید آنلاین بیمه ال نود از بیمه دات کام

یکی از مهم‌ترین مزایای بیمه دات کام، امکان استعلام و خرید انواع بیمه‌نامه از طریق بیمه دات کام است. شما علاوه بر اینکه می‌توانید اصالت بیمه بدنه و شخص ثالث L90 را از سایت bimeh.com بگیرید، امکان خرید هم برای شما وجود دارد. برای خرید فقط کافی است تا وارد صفحه مخصوص خرید بیمه شخص ثالث و همچنین بیمه بدنه شده و به صورت همزمان و سریع هر دو بیمه‌نامه را بعد از پرداخت حق بیمه، دریافت کنید. علاوه بر این، اگر سؤال یا نیاز به مشاوره برای خرید بهترین بیمه‌نامه خودروی ال نود را داشتید، کارشناسان بیمه دات کام در خدمت شما برای پاسخ‌گویی هستند.

راه‌های ارتباط با بیمه دات کام:

نشانی: تهران، سعادت آباد، میدان تهرانی مقدم (کاج)، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان،‌ پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد ۶

کد پستی: ۱۹۹۸۶۵۳۷۴۰

شماره های تماس: 4372-021

پست الکترونیکی: info@bimeh.com

برای اطلاعات بیشتر در خصوص بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه تندر ال ۹۰، می‌توانید به سایت بیمه دات کام (https://bimeh.com)  مراجعه نمایید.اخبار مرتبط

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها