کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی


خبر مهم درباره رهاسازی آب از افغانستان به سمت ایران


کد خبر : ۹۱۹۵۰چهارشنبه، ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۱:۰۱۱۰۹۰ بازدید

خبرگزاری صدا و سیما : مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: آن چه با طرف افغانستانی توافق شده این است جریان آب هیرمند ادامه پیدا خواهد کرد تا حقابه ایران تامین شود.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان : با توجه به گزارشی که تا این لحظه داریم ۲ دریچه بند کمال‌خان باز و آب به سمت مرزهای کشورمان جاری شده است .

مدیر کل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت : این مهم برای ۴۸ ساعت آینده وضعیت را متفاوت خواهد کرد و ورودی آب را خواهیم دید.

شهرکی با بیان اینکه هفته گذشته تیم‌ های فنی دستگاه‌ های متولی مسیرهای ورود آب هیرمند به سیستان را بررسی کردند گفت: دغدغه خاصی برای ورود حجم آب پیش‌بینی شده به کشور بعد از باز شدن دریچه‌ های بند کمال‌ خان نداریم.

علیرضا شهرکی افزود : با توجه به وضعیتی که در بارندگی‌ های اخیر و در سامانه بارشی قبلی اتفاق افتاده، بحث لایه‌روبی مسیل‌ها و کانال‌ های آب را در منطقه سیستان انجام شده است.

وی تاکید کرد : احتمال بارندگی جدید در حوزه کشور افغانستان حساسیت کار را بالا برده بود.

وی افزود: امیدواریم با مدیریت این آب، سهم خوبی را برای ذخیره‌ سازی، کشاورزی و محیط زیست داشته باشیم.

مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان هم گفت: آن چه با طرف افغانستانی توافق شده این است که این جریان ادامه پیدا خواهد کرد تا حقابه ایران تامین شود.اخبار مرتبط

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها