کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

ساماندهی اصناف بدون مجوز، در دستور کار قرار گرفت


کد خبر : ۹۱۵۱۵یکشنبه، ۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۱:۲۷۲۰۷۷ بازدید

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در ساختار جدید وزارت صمت کسب و کارها (صنف و صنعت) به صورت همزمان مورد...
ساماندهی اصناف بدون مجوز، در دستور کار قرار گرفتساماندهی اصناف بدون مجوز، در دستور کار قرار گرفت

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در ساختار جدید وزارت صمت کسب و کارها (صنف و صنعت) به صورت همزمان مورد توجه قرار گرفته، گفت که ساماندهی اصناف بدون مجوز در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شاتا، سیدرضا فاطمی امین در نشست هم اندیشی با اعضای هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و مراکز استانها که با حضور اکبری تالار پشتی، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس برگزار شد، اظهار کرد: با استقرار ساختار سازمانی جدید وزارت صمت ادغام واقعی در وزارتخانه‌های صنایع و معادن و بازرگانی به وقوع پیوست و نحوه حکمرانی تغییر و به روز شد.

وزیر صمت با بیان اینکه در تبصره ۱۸ اصناف دیده، معافیت‌های گمرکی برای اصناف لحاظ شده و تمام مزایایی که واحدهای صنعتی دارند واحدهای صنفی نیز دارا هستند، گفت: دفاتر تخصصی رشته فعالیت‌ها همزمان صنف و صنعت را جلو می‌برند و تمام مسائل رشته فعالیتها در حوزه مربوطه در درون دفاتر تخصصی همان رشته فعالیت پیگیری می‌شود.

وی همچنین با بیان اینکه در ستاد تنظیم بازار اتاق‌های اصناف، بازرگانی و تعاون حضور دارند و نظرات بخش خصوصی در تمام فعالیت‌ها کسب می‌شود، با اشاره به تفاهم نامه تامین مالی زنجیره ای اظهار کرد: اصناف توزیعی و تولیدی می‌توانند از این تفاهم نامه استفاده و مبتنی بر فاکتورهای الکترونیکی سامانه جامع تجارت تسهیلات دریافت کنند.

این مقام مسئول همچنین گفت: ساماندهی اصناف بدون مجوز را نیز در دستور کار داریم و پیگیری خواهیم کرد.

گفتنی است که نشست هم اندیشی سیدرضا فاطمی امین، وزیر صمت با اعضای هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و مراکز استانها با حضور اکبری تالار پشتی، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس برگزار شد. در این نشست فعالان اصناف به بیان مهمترین نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند. از جمله مهمترین پیشنهادات به هم افزایی با وزارت جهاد کشاورزی برای حل وفصل مسایل مشترک، سیاستگذاری و نظارت واحد برای مجموعه اصناف، نظارت بر تخفیفات فروشگاه‌های زنجیره‌ای، توجه به بخش خصوصی و تشکل‌ها در تصمیم‌گیری ها، برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی و جشنواره‌های خرید و حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا می‌توان اشاره کرد.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

سرزمین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

لاماری