کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

کلاهبرداری با 15 صفحه اینستاگرامی فروش لباس


کد خبر : ۹۱۴۳۰شنبه، ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۱:۲۰۶۳۵ بازدید

2 نفر که به بهانه فروش پوشاک ارزان‌قیمت در شبکه اجتماعی اینستاگرام از خریداران کلاهبرداری کرده بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

2 نفر که به بهانه فروش پوشاک ارزان‌قیمت در شبکه اجتماعی اینستاگرام از خریداران کلاهبرداری کرده بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، چندی قبل تعدادی از شهروندان به پلیس فتا پایتخت مراجعه کرده و با طرح شکایتی اظهار داشتند از طریق یک صفحه فروش آنلاین لباس در اینستاگرام مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند. شاکی‌ها در توضیح بیشتر عنوان کردند: پس از مشاهده صفحه‌ای با عنوان فروش لباس، اقدام به پرداخت وجه کردیم و پس از آن دیگر کسی پاسخگوی ما نبود و متوجه شدیم که از ما کلاهبرداری شده است.

سرهنگ داوود معظمی گودرزی رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران در این باره گفت: پس از این شکایت‌ها کارشناسان پلیس فتا تحقیقات خود را آغاز کردند و در ابتدا مشخص شد که گردانندگان این صفحات تاکنون بیش از 800 میلیون تومان کلاهبرداری کرده‌اند. در ادامه مأموران موفق شدند ادمین و گردانندگان این صفحات را که 2 نفر بودند شناسایی و پس از تشریفات قضایی متهمان را در یکی از مناطق غربی تهران دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.

متهمان پس از حضور در پلیس فتا به راه‌اندازی بیش از 15 صفحه اینستاگرامی تحت عنوان شعبات مختلف یک برند پوشاک با قیمت بسیار مناسب برای کلاهبرداری از شهروندان اعتراف کردند.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران در پایان توصیه کرد: کاربران فضای مجازی نباید فریب ظاهر زیبا و پررنگ و لعاب صفحات اینستاگرامی را بخورند و خرید‌های خود را فقط از فروشگاه‌های معتبر و دارای مجوز و یا سایت و بسترهای رسمی آنها در فضای مجازی انجام دهند زیرا افراد سودجو این فضا را مکانی مناسب برای انجام اعمال مجرمانه خود می‌دانند و از ساده‌لوحی برخی از کاربران پلی می‌سازند برای رسیدن به مقاصد مالی نامشروع خود، شهروندان همچنین می‌توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک، موضوع را از طریق ۱۱۰ یا ‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.اخبار مرتبط


سرزمین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

لاماری