کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

شرایط پذیرش شهروندی ترکیه تغییر کرد


کد خبر : ۹۱۴۲۴شنبه، ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۳:۳۹۱۱۴۵۵ بازدید

بر اساس اصلاح آیین‌نامه اجرای قانون شهروندی ترکیه تغییراتی در شرایط پذیرش اتباع خارجی به تابعیت ترکیه ایجاد شد.
شرایط پذیرش شهروندی ترکیه تغییر کردشرایط پذیرش شهروندی ترکیه تغییر کرد

بر اساس اصلاح آیین‌نامه اجرای قانون شهروندی ترکیه که با امضای رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، در شماره امروز روزنامه رسمی منتشر شد؛ تغییراتی در شرایط پذیرش اتباع خارجی به تابعیت ترکیه ایجاد شد. اما این تغییرات چیست؟

آنطور که اسپوتنیک گزارش داده، بنابراین، شرایط جدید مورد نیاز برای اتباع خارجی برای اخذ تابعیت ترکیه به شرح زیر است:

از سوی وزارت صنعت و فناوری مشخص شده است که حداقل ۵۰۰ هزار دلار آمریکا یا معادل آن ارز سرمایه گذاری ثابت انجام داده است. خرید ملک غیرمنقول به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار دلار آمریکا و معادل آن مشروط بر اینکه در اسناد مالکیت قید شده باشد که تا ۳ سال فروخته نمی‌شود و یا انتقال نگردد؛ طبق مصوبه وزارت محیط زیست، شهرسازی و تغییرات اقلیمی، قول فروش مال غیرمنقول به موجب قراردادی که در دفاتر اسناد رسمی تنظیم می‌شود، به شرط سپرده‌ گذاری حداقل ۲۵۰ هزار دلار آمریکا و معادل آن به ارز صورت می‌گیرد. تعهد به عدم انجام انتقال و ابطال برای مدت ۳ سال در دفتر املاک قید شده است.

اشتغال‌زایی برای ۵۰ نفر

از سوی وزارت کار و تامین اجتماعی مشخص شود که حداقل برای ۵۰ نفر اشتغال زایی شده است.
 

۵۰۰ هزار دلار آمریکا و معادل آن سپرده ارزی


از سوی سازمان مقررات و نظارت بانکی مشخص شده است که حداقل ۵۰۰ هزار دلار آمریکا و معادل آن سپرده ارزی را در بانک های فعال در ترکیه به شرط نگهداری به مدت ۳ سال سپرده گذاری کرده است.

وزارت خزانه داری و دارایی مشخص کند که مودی اسناد بدهی دولت را به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار دلار آمریکا و معادل آن ارز به شرط نگهداری به مدت ۳ سال خریداری کرده است.

خرید سهام معادل ۵۰۰ هزار تومان


اشخاصی که توسط هیات بازار سرمایه تعیین شده‌اند سهام مشارکت صندوق سرمایه‌گذاری مستغلات و سهام مشارکت صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر را حداقل به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان یا معادل آن ارز خریداری کرده باشند، مشروط بر اینکه حداقل ۳ سال در اختیار داشته باشند.

وزارت کار و تامین اجتماعی، وزارت محیط زیست، شهرسازی و تغییرات اقلیمی زیرمجموعه وزارت کشور به منظور پیگیری مراحل مربوط به درخواست تابعیت با اصلاح آیین‌نامه، کمیسیونی متشکل از نمایندگان وزارت خزانه‌داری و دارایی، صنعت و فناوری می‌تواند تشکیل دهد.
 

سرمایه‌گذاری در محدوده و میزان مشخص شده

رویه‌ها و اصولی که در تعیین اینکه آیا شرایط سرمایه‌گذاری در محدوده و میزان مشخص شده برای اخذ تابعیت رعایت می‌شود یا خیر توسط موسسه تعیین‌کننده تعیین می‌شود.

وزارت محیط زیست، شهرسازی و تغییر اقلیم، سازمان مقررات و نظارت بانکی، مبالغ ارزی که توسط وزارت خزانه‌داری و دارایی و هیات بازار سرمایه مشخص می‌شود، پیش از معامله، به بانکی که در ترکیه فعال است و توسط این بانک به بانک مرکزی فروخته می‌شود.

مبالغ لیر ترکیه که توسط سازمان مقررات و نظارت بانکی در نتیجه فروش به دست می‌آید در سپرده‌‌های لیر ترکیه و مبالغ لیر ترکیه که توسط وزارت خزانه‌‌داری و دارایی به دست می‌آید در اسناد بدهی دولت به صورت لیر ترکیه برای سه سال نگهداری می‌شود. همچنین بانک مرکزی رویه‌ها و اصول مربوط به موضوع را تعیین خواهد کرد.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
لاماری