کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

شناسایی 2 میلیون مالیات دهنده با کارتخوان های بانکی


کد خبر : ۹۱۳۶۰چهارشنبه، ۱۵ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۷:۳۵۷۱۸۸ بازدید

مالیات ستانی از صاحبان 13 میلیون کارتخوان که 70 درصد آن ها پرونده مالیاتی ندارند، سرعت گرفت ...
شناسایی 2 میلیون مالیات دهنده با کارتخوان های بانکیشناسایی 2 میلیون مالیات دهنده با کارتخوان های بانکی

رئیس کل سازمان مالیاتی با بیان این که بخش بزرگی از فعالان اقتصادی در نظام مالیاتی ثبت نام نکرده‌اند، از شناسایی بیش از 2 میلیون مودی جدید از طریق تعیین تکلیف کارتخوان‌های بانکی در دو ماه و نیم خبر داد.

اظهارات وی همچنین حاکی از آن است که حدود 92 درصد از واحدهای صنفی موجود در بخش مشاغل اظهارنامه مالیاتی با رقم صفر ارائه کرده اند!به گزارش فارس، داود منظور با تاکید بر این که تمامی فعالیت های اقتصادی توسط این سازمان باید پایش شوند، گفت: یکی از دلایل فرار مالیاتی اشراف نداشتن اطلاعاتی راجع به این موضوع است.

بخش بزرگی از فعالان اقتصاد در نظام مالیاتی ثبت‌نام نشده‌اند و آن هایی را که شناسایی کردیم اظهارنامه مالیاتی نمی‌دهند و بخشی که اظهارنامه مالیاتی می‌دهند اظهارنامه با درآمد صفر بیان کرده‌اند. وی افزود: یک میلیون و 200 هزار واحد صنفی در بخش مشاغل وجود دارد که از این میزان یک میلیون و 100 هزار واحد صنفی اظهارنامه مالیاتی با رقم صفر ارائه کردند و می‌دانند که دست نظام مالیاتی خالی است و نمی‌تواند سربه‌سر ما بگذارد.

منظور ابراز امیدواری کرد که قبل از زمان ارائه اظهارنامه مالیاتی توسط مودیان، این سازمان بتواند اظهارنامه برآوردی تولید کند. اگر مودیان بدانند که سازمان دستش پر است و بر مبنای اطلاعات عمل کرده، جرئت نمی‌کنند خلاف آن عمل کنند؛ چرا که کتمان مالیات جرم است و مجازات دارد.رئیس کل سازمان امور مالیاتی تأکید کرد: همه تلاش ما این است  که با دسترسی به تراکنش‌های بانکی، بیمه‌نامه‌ها، بارنامه‌ها، مراودات گمرکی، خودرویی و املاک، همه آن چه را که منجر به فعالیت اقتصادی افراد می‌شود شناسایی و احصا کنیم.


70 درصد صاحبان پوزهای بانکی مودی مالیاتی نیستند

وی یکی از اقدامات این سازمان در حوزه کنترل فرار مالیاتی را سامان دهی پوزهای بانکی دانست و خاطرنشان کرد: طبق ماده 10 و 11 قانون پایانه‌های فروشگاهی، بیش از 13 میلیون پوز (کارتخوان) بانکی داریم که در مرحله اول رسیدگی و تعیین تکلیف شد. این قانون از اردیبهشت امسال باید اجرایی می‌شد، اما متوقف بود. در صورتی که افراد پرونده مالیاتی نداشته باشند، باید تشکیل پرونده بدهند، وگرنه پوز بانکی آن ها قطع می‌شود.

به گفته رئیس کل سازمان امور مالیاتی، بر اساس بررسی‌ صورت گرفته 70 درصد پوزهای بانکی مودی مالیاتی نیستند و پرونده مالیاتی ندارند، در دو ماه و نیم حدود دو میلیون مؤدی جدید شناسایی شدند. فقط در آذرماه یک میلیون مؤدی جدید از طریق مراجعه به پوزهای بانکی شناسایی کردیم. کل مؤدیانی که در نظام مالیاتی اظهارنامه می‌دهند و آن هایی که طبق تبصره ماده 100 قانون مالیات‌های مستقیم عمل می‌کنند سه میلیون و 200 هزار نفر هستند.رئیس کل سازمان امور مالیاتی همچنین یادآور شد: در همکاری با ثبت شرکت‌ها مقرر شد شرکت‌هایی که طی سه سال اخیر فعال بودند و اظهارنامه مالیاتی نداده‌اند، شرکت آن ها ابطال شود.اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

سایت شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
سایت شب