کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

استفاده از ایرواشر به جای کولر گازی یا چیلر


کد خبر : ۹۱۳۳۲سه شنبه، ۱۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۴:۳۸۶۵۴۱۶ بازدید

ایرواشر که یک وسیله پیشرفته و مدرن به‌شمار می‌رود، با داشتن ویژگی‌های استاندارد بین‌المللی به یکی از رایج‌ترین وسایل در جهت ...
استفاده از ایرواشر به جای کولر گازی یا چیلراستفاده از ایرواشر به جای کولر گازی یا چیلر

ایرواشر که یک وسیله پیشرفته و مدرن به‌شمار می‌رود، با داشتن ویژگی‌های استاندارد بین‌المللی به یکی از رایج‌ترین وسایل در جهت تهویه مطبوع مکان‌ها تبدیل شده است. این دستگاه منحصر به فرد که به تازگی جای خود را در بازار تثبیت کرده با داشتن ویژگی‌های مناسب تصفیه هوا و رطوبت‌دهی؛ کاربران زیادی را نیز به خود جلب کرده است. ایرواشر در کلاس‌های 4، 6 و 8 تولید می‌شود که کلاس 8 با توجه به کارایی بیش‌تری که ارائه می‌دهد؛ مصرف برق بالاتری نیز دارد.

ایرواشر یک وسیله برای تهویه مطبوع گرمایشی و سرمایشی است که رطوبت هوا را افزایش داده و از ورود آلودگی‌ها به مکان شما جلوگیری می‌کند. از این دستگاه در جهت تهویه مطبوع مکان‌هایی مثل سوله‌ها و ساختمان‌ها استفاده می‌شود. این محصول سیستم تهویه تبخیری براساس سایکومتری دارد که جدا از فیلتر کردن آلودگی‌های مختلف، قابلیت گرمایشی و سرمایشی را به‌صورت هم‌زمان خواهد داشت. جالب است که حتی می‌تواند آلودگی‌هایی مثل گرد و غبار، بوی بد و دودهای مختلف مثل دود سیگار را از مکان خارج کند.

هم‌چنین در مکان‌هایی که آب و هوا بسیار خشک است، ایرواشر برای بالا بردن رطوبت محیط استفاده می‌شود. این محصول کمک می‌کند تا از مضرات خشکی هوا جلوگیری شود. زیرا هوای خشک باعث خشکی پوست می‌شود و همین‌طور برخی اشیاء موجود در محیط را دچار آسیب می‌کند. ایرواشر پس از پاک کردن برخی ذرات در هوا، با تزریق رطوبت آسایش محیط را برای شما فراهم خواهد کرد. ایرواشر مستقیما با اسپری آب در تماس بوده و تبادل گرما و بخار آب را کنترل می‌کند. هم‌چنین هوایی که از دستگاه خارج می‌شود به دمای آب اسپری شده به‌وسیله ایرواشر وابسته است. ایرواشر برای منتقل کردن گرما و جرم، میانگین دمای آبی که در تماس با هوا است را مشخص می‌کند و سپس کاهش گرادیان هوا به‌وسیله همین انتقال ممکن خواهد شد.

حالت سرمایش ایرواشر

ایرواشر برای کارایی بهتر در تابستان نیاز به ورودی‌های بیشتری دارد و هوای تازه بیش‌تری لازم است تا رطوبت ایجاد شده کم‌تر باشد. هم‌چنین لازم است دریچه ورودی هوا استاندارد باشد تا کارایی سیستم به حد لازم خود برسد. این دستگاه سیستم سرمایشی شبیه به کولرگازی داشته و نحوه کار آن به‌شکل تبخیری است.

یعنی در کنار سرمایشی که ارائه می‌دهد، رطوبت را نیز افزایش خواهد داد که این ویژگی برای نواحی مرطوب مناسب نیست.

در ساختار این دستگاه نیازی به تعبیه کویل و آب سرد نیست زیرا با وجود یک پمپ آب که در ایرواشر قرار دارد، آب با فشار پمپاژ می‌شود. این پمپاژ بر روی جریان هوا که از دستگاه عبور می‌کند قرار گرفته و پس از تبدیل هوا به ذرات پودری شکل، گرمای هوا را می‌گیرد و به تبخیر آن کمک می‌کند. در آخر این تبخیر آب؛ هوای محیط را به‌صورت نسبی رطوبت خواهد داد.

حالت گرمایش ایرواشر

برای بالا رفتن کارایی ایرواشر در زمستان تمامی ورودی‌ها بسته می‌شوند و تنها یک ورودی برای ارائه تهویه مطبوع باز خواهد ماند. ایرواشر برای ارائه خدمات تهویه مطبوع گرمایشی به محصولات دیگری مثل پکیج زمینی یا بویلر موتورخانه نیاز دارد. دستگاه مرتبط که ایرواشر را یاری می‌دهد آب را گرم می‌کند و پس از ایجاد حرارت مناسب، آب را به لوله‌های کویل ایرواشر پمپاژ کرده و فن دستگاه نیز هوای گرم را به محیط انتقال می‌دهد. قابل ذکر است که کارایی ایرواشر در حالت گرمایی از کیفیت خوبی برخوردار بوده و عملکرد قابل ملاحظه‌ای دارد.

 ایرواشر برای چه مکان‌هایی بهتر است؟

بهتر است این دستگاه در مکان‌هایی که محیط یک تکه دارند استفاده شود، یعنی مکانی که ایرواشر در آن تعبیه می‌شود؛ به قسمت‌های مختلف مانند اتاق‌های خانه تقسیم نشده باشد. به همین جهت این محصول برای مکان‌های یک تکه مثل سوله‌ها مناسب است. زیرا این دستگاه به صورت یک‌نواخت هوا را به بخش‌های مختلف ارائه می‌دهد و تمامی مکان را در یک زمان تهویه مطبوع می‌کند. در نتیجه اگر در یک محیط که دارای تقسیم مکان است ایرواشر را به‌کار ببریم، امکان کنترل مستقل بر هر بخش را نخواهیم داشت.

سخن پایانی

اگر برای منزل و مکان‌های دیگر قصد خرید یک سیستم تهویه مطبوع دارید، ایرواشر جزء گزینه‌های شما قرار می‌گیرد که نه تنها قابلیت سرمایشی و گرمایشی را هم‌زمان ارائه خواهد داد، بلکه شما را از دردسرهای سایر وسایل دور می‌کند. اما همان‌طور که اشاره شد در ارائه خدمات سرمایشی محدودیت دارد و در مقابل اسپلیت و … سرمایش کم‌تری ارائه می‌دهد. به همین جهت لازم است بر اساس مقدار آب موجود، میزان رطوبت هوا و همین‌طور مکانی که ایرواشر در آن تعبیه می‌شود، دقیق بررسی شود که این محصول مناسب نیاز ما باشد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با فروشگاه اینترنتی سماسازان تماس حاصل فرمایید.

 اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها