کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

ترامپ و تمام آمران و عاملان ترور شهید سلیمانی مجازات خواهند شد


کد خبر : ۹۱۱۶۷شنبه، ۱۱ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۴:۰۶۹۳۹ بازدید

امام جمعه موقت تهران خطاب به مسئولان کشور گفت: تقاضایم از شما این است که بر سرعت خود برای مقابله با گرانی‌ها بیفزایید، قبل از اینکه کسانی کمرشان زیر بار این گرانی شکسته شود.

 آیت‌الله احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران گفت: تریبون نماز جمعه تریبون مردم است و خطیب جمعه وظیفه دارد درد مردم را بگوید، می گویم که این گرانی های سرسام‌آور غم جانکاه مردم است.

این مردم عزیزند و عزت دارند و جدا رنج دارد که مردی بیاید و شرمنده خانواده‌اش شود. می‌دانم مسئولان تلاش دارند این درد را بکاهند اما تقاضایم این است که بر سرعت خود بیفزایید قبل از اینکه کسانی کمرشان زیر بار این گرانی شکسته شود. در کنارش بی انصافی است از سخت کوشی مسئولان تشکر نکنم و رئیس محترم جمهوری که راحتی و استراحت خود را به حداقل رسانده و ایام کاری و غیرکاری به خدمت مشغولند.

وی ادامه داد: نهم دی ماه به نام روز بصیرت و میثاق با ولایت نامیده شده است و اسم با مسمایی است. روز بصیرت است چون مردم هدف فتنه گران را فهمیدند. فتنه گران نظام ولایی و سقوط این نظام را هدف قرار داده بودند. هشت ماه از خرداد تا دی تا توانستند اغتشاش آفرینی کردند و دروغ گفتد که فلان کس را سوزاندند و مجلس فاتحه هم برایش گرفتند و خودش پیدا شد و گفت چه سوزاندنی! سرمایه حضور هشتادو و پنج درصدی مردم پای صندوق رای را سوزاندند و به عزاداران سیدالشهدا حمله کردند و مسجد سوزاندند و پیش نماز را با سنگ زدند پیشانی‌اش را شکستند و سر دسته آنها، گفت؛ مردمان خداجوی مومن. مردم دیگر فهمیدند قصه اعتراض نیست، قصه اغتشاش و اغتشاش گران است که با حمایت رییس جمهور آمریکا و رژیم صهیونیستی و گروهک های منفور به صحنه آمده‌اند. از این رو میثاق با ولایت بستند و سفره فتنه گران را برای همیشه بستند؛ آفرین بر این مردم.
خاتمی اظهار کرد: دو مطلب در حماسه 9 دی چشمگیر بود؛ در این مراسم جز عکس امام و رهبری عکس هیچ کس نبود، یعنی ما دلداده ولایتیم و این شعارها که “این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده” و “ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند”. (تکبیر حضار)
وی با اشاره به گرامیداشت روز 9 دی در روز پنجشنبه هفته جاری در شهرهای مختلف کشور گفت: روح قطعنامه‌ای که دیروز قرائت شد یک کلمه است؛ ما تا آخرین نفر و نفس و قطره خون پای این انقلاب و ولایت ایستاده‌ایم.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به سالگرد شهادت سردار سلیمانی اظهار کرد: ما دو حاج قاسم داشتیم، یکی حاج قاسمی که زنده بود و نامش رمز مقاومت و شجاعت بود. آمریکایی ها گفته بودند که حداقل ده سال طول می کشد که داعش از موصل بیرون برود، این بزرگ گفت سه ماه دیگر خبری از دولت داعش نیست. یک شهید حاج قاسم هم داشتیم که او معرکه کرد و کاری کارستان به پا کرد. تشییع جنازه ده ها میلیونی در ایران و عراق یک رزمایش بود و خون پاکش کلک آمریکا را در افغانستان کند و فرار کردند و به زودی در عراق هم بر اساس مصوبه ای که مجلس عراق دارد همین می شود. طلیعه پیروزی در یمن به برکت آن خون آشکار است. ایران سیلی آبداری به آمریکا زد با حمله به عین الاسد که افراد زیادی از آنها به درک واصل شدند اما سانسور کردند اما این انتقام نهایی ما نبود. تمام مسببان و امران و عاملان و مشاوران و ترامپ جنایتکار که صریحات این جنایت را به عهده گرفت، مجازات خواهند شد.
خاتمی گفت: اسرائیل هفته گذشته به انباری در لاذقیه سوریه حمله کرد و انبار مواد غذایی و دارویی را زد، این یعنی رژیم صهیونیستی رژیم تجاوز دائم است و سرنوشتی جز نابودی نخواهد داشت و انشالله قبل از 25 سالی که مقام معظم رهبری فرمود این رژیم غاصب نابود می شود.
وی با اشاره به برگزاری رزمایش پیام اعظم این رزمایش را مصداق ترهبون عدوالله و عدوکم است. سیاست ما بازدارندگی است و این رزمایش از همین رو است. 16 موشک شلیک شده که 4 موشک می تواند به تل آویو برسد و اگر کمترین خیالی داشته باشد و خیال تجاوز به ملت قهرمان داشته باشید با همین موشک‌ها روز شما به شام تار تبدیل می شود.
خاتمی در بخش دیگری از سخنان خود از مردم خواست که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند و ادامه داد: این موج ششمی که اندکی از آن در کشور ما آمده، می طلبد تا آخرین روزی که ویروس هست پروتکل ها رعایت شوند و امیدواریم همچنان با رعایت دستورالعملها مسئولان در زمان نه چندان دور خبر بدهند که این ویروس گورش را گم کرد و شما خوبان زندگی عادی تان را خواهید داشت.
وی همچنین سالگرد درگذشت حاج آقا تهرانی، علامه آیت الله محمد تقی مصباح یزدی و شهادت حسن ایرلو سفیر مجاهد و کارآمد ایران در یمن را گرامیداشت.


کارگزاری فارابیکارگزاری فارابی


اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

لاماری