کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

باقری: اگر به مذاکرات خوش‌بین نبودم اصلا به وین نمی‌رفتم


کد خبر : ۹۱۰۰۷سه شنبه، ۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۶:۰۳۶۵۶ بازدید

ایرنا : علی باقری کنی با اشاره به پیشرفت‌های صورت‌گرفته در دور پیشین تصریح کرد که هیأت ایرانی برای تعامل جدی و پیشبرد گفت‌وگوها آمادگی کامل دارد.

علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت که به نتیجه گفت‌وگوهایی که درباره رفع تحریم‌ها در وین جریان دارد خوش‌بین است.

 علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به این سوال که چقدر نسبت به نتیجه گفت‌وگوها خوش‌بین است افزود که اگر غیر از این بود، برای مذاکرات به وین سفر نمی‌کرد.

مذاکره کننده ارشد ایران همچنین در نشست دوشنبه کمیسیون مشترک برجام بر لزوم رفع تحریم‌ها و ارائه تضمین‌های عینی و کافی از سوی طرف مقابل و راستی‌آزمایی این اقدامات تأکید کرد.

هشتمین دور از گفت‌وگوهای رفع تحریم عصر دیروز با برگزاری نشست کمیسیون مشترک به ریاست علی باقری مذاکره‌کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران و انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا آغاز شد.

در این نشست که با شرکت هیأت‌های ایران، گروه ۱+۴ و اتحادیه اروپا در هتل کوبورگ برگزار شد، روند مذاکرات مورد ارزیابی قرار گرفته و در خصوص نحوه ادامه گفت‌وگوها بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در این نشست، تمامی هیأت‌ها به پیشرفت حاصل‌شده در دور پیشین گفت‌وگوها اشاره کرده و برای ادامه رایزنی‌های فشرده اعلام آمادگی نمودند. در این جلسه همچنین اشاره شد که اغلب پیشنهادات ایران، در متن جدید گنجانده شده است.

در پایان نشست مقرر شد مذاکرات و کار بر روی متن از روز سه‌شنبه در سطوح و فرمت‌های مختلف ادامه یابد.اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها