کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

صعود 16 هزار واحدی شاخص بورس امروز سه‌شنبه


کد خبر : ۹۰۷۷۳سه شنبه، ۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۱:۲۹۲۰۵۲ بازدید

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز هم بعد از تصویب بسته حمایتی دولت در روند رو به رشد قرار گرفت، به گونه‌ای که در پایان ...
صعود 16 هزار واحدی شاخص بورس امروز سه‌شنبهصعود 16 هزار واحدی شاخص بورس امروز سه‌شنبه

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز هم بعد از تصویب بسته حمایتی دولت در روند رو به رشد قرار گرفت، به گونه‌ای که در پایان معاملات با افزایش 16 هزار و 925 واحد به رقم یک میلیون و 318 هزار و 467 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن امروز با افزایش 4311 واحد به رقم 348 هزار و 214 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 5 میلیون و 269 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در بورس تهران بیش از 4.3 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 324 هزار فقره معامله و به ارزش 2 هزار و 791 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همچنین در فرابورس ایران هم امروز بیش از 2444 میلیارد تومان داد و ستد شد با این حساب ارزش معاملات دو بازار بورس و فرابورس از مرز 5 هزار و 720 میلیارد تومان گذر کرد.

امروز همه شاخص‌های بورس سبز شدند اما میزان افزایش شاخص‌ها زیر 2 درصد بوده است، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی 1.3 درصد رشد کردند و این دو شاخص با معیار هموزن 1.2 درصد افزایش یافتند.

شاخص آزاد شناور 1.3 درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس 1.5 درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس فقط یک درصد تقویت شد.

امروز نمادهای شاخص‌ساز به ترتیب شامل ملی مس ایران، فولاد مبارکه،‌پتروشیمی خلیج‌فارس، هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، بانک ملت، پتروشیمی نوری و سرمایه‌گذاری غدیر بوده‌اند.

در فرابورس ایران هم امروز اوضاع مناسب بود، بگونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات با افزایش 83 واحد به رقم 18 هزار و 523 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 19 هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه در فرابورس به بیش از 326 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 1.5 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 171 هزار فقره معامله و به ارزش 2 هزار و 460 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای سنگ‌آهن گهرزمین، پلیمر آریاساسول، فولاد ارفع، پتروشیمی تخت‌جمشید، و سرمایه‌گذاری صبا تأمین بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و برعکس نمادهای بیمه پاسارگاد و صنعتی مینو بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

به گزارش فارس، بعد از تصویب بسته ده‌بندی حمایت از بازار سرمایه که از سوی وزیر اقتصاد به دولت ارائه شد و در دولت به تصویب رسید بازار سرمایه رو به رشد قرار گرفت، بگونه‌ای که هم دیروز و هم امروز شاخص کل بازار سرمایه افزایش یافت.

در عین حال باید دقت کرد سرمایه‌گذاری در بورس همراه با ریسک و سود و زیان است و باید حتماً برای حضور در بازار سرمایه مطالعه، مشورت و تحلیل انجام شود.

اکثر کارشناسان توصیه می‌کنند سرمایه‌گذاران حقیقی که یا دانش کافی برای تحلیل بازار را ندارند و یا اینکه وقت برای پیگیری مداوم ندارند به روش غیرمستقیم و از طریق صندوق‌های با درآمد ثابت وارد بازار شوند تا دچار طوفان‌های نوسان و ریسک نشوند.

همچنین برخی از شرکت‌های بورسی از اجبار به بازارگردانی سهام که از سوی سازمان بورس اعلام شده است، گلایه کردند و می‌گویند با وجود اینکه شرکت‌ها ملزم شدند که بخشی از منابع خود را به عنوان بازارگردانی در اختیار شرکت‌های بازارگردانی قرار دهند، اما از سال گذشته تا کنون شاخص بورس مرتب در حال ریزش است.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو