کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

اولیانوف: ایران برای دستیابی به توافق در مذاکرات وین کاملا جدیت دارد


کد خبر : ۹۰۶۶۶یکشنبه، ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۰:۴۷۶۹۹ بازدید

نماینده روسیه در مذاکرات وین گفت: تردیدی ندارم که تهران درخصوص حصول توافقی برای احیای برجام و رفع تحریم ها بسیار جدی است.

نماینده روسیه در مذاکرات وین گفت: تردیدی ندارم که تهران درخصوص حصول توافقی برای احیای برجام و رفع تحریم ها بسیار جدی است.

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در مذاکرات ایران و ١+٤ در وین در پیامی توئیتری تاکید کرد که ایران برای دستیابی به توافق در مذاکرات وین کاملا جدیت دارد.

اولیانوف نوشت: به عنوان رئیس هیات روسی در گفت‌وگوهای وین که از نزدیک با هیات ایران در ارتباط بوده است، تردیدی ندارم که تهران درخصوص دستیابی به توافق برای احیای برجام و رفع تحریم‌ها در مدت زمانی کوتاه بسیار جدی است.

وزارت امورخارجه روسیه نیز روز گذشته در بیانیه ای با اشاره به اینکه دور هفتم گفت‌وگوهای وین روز جمعه به پایان رسیده است، تصریح کرد: پیشرفت های مهمی در این دور از رایزنی ها حاصل شد که زمینه را برای کار بیشتر فراهم کرده است. هنوز یک سری موضوعات سیاسی پیچیده وحود دارد که باید حل وفصل شود اما تمام طرف های مذاکره کننده تمایل خود را برای دستیابی به یک توافق برای بازگرداندن برجام به شکل اولیه آن نشان داده اند.

وزارت امورخارجه روسیه همچنین در این بیانیه ابراز امیدواری کرد که دور هشتم مذاکرات به حصول توافق منجر شود.

اولیانوف روز شنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری تاس گفت که دور بعدی مذاکرات وین اواهر دسامبر یا اوایل ژانویه ٢٠٢٢ برگزار خواهد شد.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه خاطر نشان کرد: پس ازمذاکرات طولانی در وین، طرف های اروپایی بسیاری از خواسته های پیشنهادی ایران را پذیرفته اند و اکنون راه برای ویرایش سندهای موجود روی میز مذاکره باز شده است.



اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
لاماری