کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

پشت پرده انتشار نامه مهم لاریجانی به شورای نگهبان


کد خبر : ۹۰۶۶۰یکشنبه، ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۰:۲۸۸۹۱ بازدید

خبر آنلاین : گزارش ها حاکی است نظر لاریجانی بر انتشار عمومی نامه خود نبوده و اگر چنین قصدی داشت آن را همان زمان در حساب کاربری رسمی خودش در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کرد.

روز گذشته در فضای مجازی نامه محرمانه شورای نگهبان خطاب به علی لاریجانی انتشار یافت و ساعتی بعد نیز پاسخ۲۱صفحه ای رئیس سابق مجلس شورای اسلامی در فضای مجازی منتشر شد.

پس از آنکه شورای نگهبان صلاحیت علی لاریجانی را برای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری تایید نکرد، وی خواستار اعلام دلایل شورای نگهبان شد.

با اینکه شورای نگهبان اعلام کرد دلایل یادشده کتبا به اطلاع او  رسیده اما لاریجانی دریافت هرگونه نامه ای را تکذیب کرد.

شورای نگهبان در تاریخ ششم مرداد ۱۴۰۰(یعنی ۴۰ روز پس از برگزاری انتخابات)طی نامه محرمانه ای دلایل عدم تایید صلاحیت لاریجانی را با امضای آیت الله جنتی به او اعلام کرد اما آن را با مهر محرمانه همراه کرد.

لاریجانی سپس از شورای نگهبان درخواست کرد محرمانه بودن این نامه را منتفی کند تا او امکان پاسخ علنی را داشته باشد اما شورای نگهبان حاضر به چنین کاری نشد. سرانجام رئیس سابق مجلس، در نامه ای (که روز گذشته در فضای مجازی انتشار یافته و تاریخ ۲۷ مهر۱۴۰۰ را دارد) مفصلا به شورای نگهبان پاسخ داد و دلایل ادعایی این نهاد را مردود اعلام کرد و اطلاعات آن را سراسر کذب خواند.

لاریجانی انتشار عمومی  نامه خود به شورای نگهبان  را در شرایط فعلی کشور به مصلحت نمی‌دانست اما  تصویر آن را برای اطلاع بعضی از مسئولان و شخصیت‌های بلندپایه نظام فرستاد  تا بدینوسیله مشکلی را که به زعم او باعث  به چالش کشیده شدن جمهوریت نظام شده است ، با دست اندرکاران در میان بگذارد تا در آینده از تکرار وقایع مشابه جلوگیری شود.

گزارش خبرآنلاین حاکی است نظر لاریجانی بر انتشار عمومی نامه خود نبوده و اگر چنین قصدی داشت آن را همان زمان  در حساب کاربری رسمی خودش در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کرد.

به نظر می رسد اینک که نامه شورای نگهبان و پاسخ لاریجانی  منتشر شده فرصت بحث در باره آن فراهم آمده و شورای نگهبان  بهتر است در برابر مطالبه مردم و نخبگان به سوالات و ابهامات فراوان موجود پاسخ دهد و چنانچه برای ادعاهای خود مستندی دارد ارائه کند و  عنداللزوم در باره منابعی که اطلاعات مربوط به ردصلاحیت لاریجانی را در اختیار این نهاد گذاشته اند روشنگری کند.


کارگزاری فارابیکارگزاری فارابی


اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

لاماری