کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

خندیدن برای ۱۱ روز در کره شمالی ممنوع شد


کد خبر : ۹۰۶۲۸شنبه، ۲۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۹:۲۲۲۱۴۸ بازدید

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در حالی به مناسبت مراسم دهمین سالگرد مرگ پدرش، بارانی چرمی مشکی رنگش را پوشید که خندیدن برای مردم این کشور برای یک دوره عزاداری ۱۱ روزه ممنوع شد!

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در حالی به مناسبت مراسم دهمین سالگرد مرگ پدرش، بارانی چرمی مشکی رنگش را پوشید که خندیدن برای مردم این کشور برای یک دوره عزاداری ۱۱ روزه ممنوع شد!

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه دیلی میل، بر اساس تصاویر پخش شده از تلویزیون دولتی کره شمالی، این کشور روز جمعه دهمین سالگرد درگذشت کیم جونگ ایل، رهبر سابق این کشور و پدر رهبر فعلی را با برگزاری مراسم یادبودی با حضور پسرش کیم جونگ اون و هزاران شهروند دیگر گرامی داشت.

کیم جونگ ایل به مدت ۱۷ سال از سال ۱۹۹۴ تا زمان مرگش در دسامبر ۲۰۱۱ بر کره شمالی حکومت کرده و قدرت را به پسرش کیم جونگ اون واگذار کرد.

بر اساس تصاویر منتشر شده، کیم جونگ اون با بارانی چرمی مشکی رنگ معروف خود در مراسم روز جمعه در کاخ خورشید کومسوسان، مقبره کیم جونگ ایل و پدربزرگش کیم ایل سونگ - بنیانگذار کره شمالی - شرکت کرد. از سال ۱۹۴۸ تاکنون سه نسل از رهبران متعلق به خاندان کیم بر این کشور حکومت کرده‌اند. در کره شمالی به مردم از بدو تولد آموزش داده می‌شود که کیم ایل سونگ و کیم جونگ ایل را تکریم کنند و همه بزرگسالان نشان‌هایی حامل تصاویر یک یا هر دوی آنها را همراه دارند.

به مناسبت دهمین سالگرد درگذشت کیم جونگ ایل، خندیدن یا نوشیدن مشروبات در کره شمالی به مدت ۱۱ روز ممنوع شد و مقامات دولتی به مردم دستور داده‌اند تا زمانی که کره شمالی مراسم عزاداری برای سالگرد درگذشت او را برگزار می‌کند، هیچ نشانه‌ای از خوشحالی نشان ندهند.

در فیلمی که توسط کانال KCTV پخش شد، کیم جونگ اون در حال تعظیم در مقابل پرتره بزرگ پدرش، ایستاده روی سکویی مشرف به هزاران نفر از حاضران در محوطه کاخ دیده می‌شود. پرچم‌ها در این روز سرد به حالت نیمه افراشته در آمدند. در پیونگ یانگ، پایتخت کره شمالی مردم با سر خم کردن در سکوت در برابر پرتره‌های کیم جونگ ایل و کیم ایل سونگ، این سالگرد را گرامی داشتند.

یک گروه دیگر هم در حال تعظیم در برابر یک تصویر موزاییکی از کیم جونگ ایل و کیم ایل سونگ و گذاشتن گل در آنجا دیده شدند.

رسانه‌های دولتی کره شمالی که به شدت تحت کنترل مقامات این کشور هستند، روز جمعه سرمقاله‌هایی منتشر کرده و در آنها از "رهبری انقلابی" کیم جونگ ایل ستایش کردند و در عین حال از مردم خواستند که خودشان را وقف پسر او کنند. در همین راستا روزنامه رسمی رودونگ سینمون متعلق به حزب حاکم کارگران کره شمالی، در سرمقاله‌ای نوشت: "با محور بودن رهبر محترم کیم جونگ اون، ما باید وفاداری حزبی و انقلابی خود را تقویت کنیم." رودونگ سینمون همچنین تاکید کرد که مردم باید به "ایده‌ها و رهبری" کیم جونگ اون پایبند باشند.

در همین حال محدودیتهای دیگری هم برای مردم کره شمالی برای این ایام عزاداری رسمی اعمال شده است.

به طور مثال مردم کره شمالی اجازه نیافتند در روز ۱۷ دسامبر - سالگرد مرگ کیم جونگ ایل - به خرید مواد غذایی بروند.

در حالی که معمولا هر سال در کره شمالی برای این مناسبت یک دوره عزاداری ۱۰ روزه برگزار می‌شد، امسال این دوره عزاداری به مناسبت دهمین سالگرد درگذشت او ۱۱ روزه است!

ظهر روز جمعه، آژیرها در کره شمالی به همین مناسبت سه دقیقه به صدا در آمدند و مردم کره شمالی در سراسر کشور سکوت کردند و به احترام کیم جونگ ایل تعظیم کردند. ماشین‌ها، قطارها و کشتی‌ها بوقهایشان را به صدا در آوردند و پرچم‌های ملی کره شمالی به حالت نیمه افراشته درآمدند و توده‌ای از مردم از تپه مانسو در پیونگ‌یانگ بالا رفتند تا در مقابل مجسمه‌های عظیم کیم جونگ ایل و کیم ایل سونگ گل بگذارند و تعظیم کنند.اخبار مرتبط

مالتینا

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
مالتینا