کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

مصادره خانه زوج خبرنگار بدلیل بدهی 16 میلیونی


کد خبر : ۹۰۶۱۱شنبه، ۲۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۴:۴۹۱۲۵۱ بازدید

خانه زوج روزنامه نگار بدلیل بدهی معوق ۱۶ میلیونی از سوی بانک مسکن به مزایده گذاشته شده است.

خانه زوج روزنامه نگار بدلیل بدهی معوق ۱۶ میلیونی از سوی بانک مسکن به مزایده گذاشته شده است.

یکی از روزنامه‌نگاران با ارسال برگه مزایده برای ما خاطرنشان کرد: ما در سال 1397 و همزمان با ازدواج مان برای خرید ملکی به مساحت 79 متر از بانک مسکن مبلغ 70 میلیون تومان وام گرفتم، که مقرر شد طی 8 سال و با محاسبه سود بانک بیش از 140 میلیون بازپرداخت کنم. تا کنون هم 50 میلیون پرداخت کرده ام و تنها 16 میلیون تومان معوق دارم و طی 4 سال و شش ماه آتی نیز باید مبلغ 75 میلیون به بانک پرداخت کنم.

وی اضافه کرد: با توجه به همه گیری کرونا، من هم مانند بسیاری دیگر از هموطنانم دچار مشکل کاری شدم و بیش از یکسال است که از بیمه بیکاری استفاده می کنم. با این حال تلاش کردم که به تعهداتم در قبال بانک پایبند بمانم. با این وجود فکر نمی کردم که بخاطر اقساط معوق 16 میلیونی ملک بنده به مزایده گذاشته شود.

این روزنامه نگار تصریح کرد: من به شعبه و سرپرستی عرض کردم که شما مبلغ کارشناسی ملک بنده را 880 میلیون تومان گذاشته اید، آیا واقعا می خواهید 16 میلیون و احتمالا هزینه مزایده را کسر کنید و بقیه را به من برگردانید؟ آنها گفتند که قانون است و ما برای مبالغ کمتر از مزایده گذاشته ایم. اگر این ادعا صحت داشته باشد، واقعا متاسفم که شبکه بانکی اینچنین به جان مردم عادی افتاده اند و توانایی مقابله با ابربدهکاران را ندارند. اینکار اینها عین بی عدالتی است. البته من فکر نمی کنم که قانون هم اجازه دهد که چنین رفتاری با مردم عادی داشته باشند و گمان می کنم که اقدامات فراقانونی صورت می گیرد. این روش هیچ سنخیتی با بانکداری اسلامی ندارد، متاسفم که به مسولان بانکی کشور عرض کنم ، شما در حالی به ملت فشار مضاعف وارد می کنید که اخیرا شیخ محمد زاید، تمام بدهی های کمتر از یک میلیون درهم را بخشید، آنوقت شما با مردم اینچنین برخورد می کنید.اخبار مرتبط


میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو